Zaloguj się do konta

Kołowrotek Shimano Catana

utworzono: 2010/04/26 07:53
wiechu1603

Witam portalowiczów.

Mam w planie zakup kołowrotka Shimano Catana i jeżeli ktoś może mi doradzić czy do spinningu będzie dobry to bym był wdzięczny, proszę także o sugestie co do modelu ( myślałem o modelu 2500 ), i czy lepszy będzie z przednim czy z tylnym hamulcem.

Z góry dzięki. Pozdrawiam.

[2010-04-26 07:53]

rycharski222

Witam

Ja od 2 lat spinninguję z  kołowrotkiem SHIMANO KATANA 4000 RA z tylnim chamulcem.Wedlug mnie jest to świetny kołowrotek za rozsądną cenę (ok 100-130zł). Nie zawiódł mnie jeszcze ani razu. Jeśli miałbym ponownie kupić kolowrotek, to kupiłbym ten sam model...

pozdrawiam

[2010-04-26 10:02]

maniek25

mam go sprawdza sie doskonale przy wedce mikado ultralight sensual 260cm łowie sandacze i okonie

 

[2010-04-26 11:37]

pluszowy

Witam portalowiczów.

Mam w planie zakup kołowrotka Shimano Catana i jeżeli ktoś może mi doradzić czy do spinningu będzie dobry to bym był wdzięczny, proszę także o sugestie co do modelu ( myślałem o modelu 2500 ), i czy lepszy będzie z przednim czy z tylnym hamulcem.

Z góry dzięki. Pozdrawiam.


To najlepszy wybór w tym przedziale cenowym. Do spinningu proponuję wersję FA.
Co zaś do wielkości, to zależy do jakiego spinningu. Jeśli łowienie w wodach stojących i mniejszych rzekach przynętami do 15-20g to wystarczy 2500, jeśli natomiast cięższy spinning z możliwością orania dna dużych rzek to zdecydowanie 4000.
[2010-04-26 12:53]

szymbor

Sam posiadam ten model z przednim hamulcem ... wielkość 2500 .... polecam kołowrotki z przednim hamulcem ponieważ są bardziej precyzyjne ...
[2010-04-26 13:00]

turalam

wedlug mnie kreciol do spiningu powinien miec przelozenie nie wieksze jak 4,3:1 takich kolowrotkow jest juz jakos malo jednak niemiecki DAM wypocil nowa serie Quick - ale to juz sa mercedesy w jakosci cenie i gwarancji - pozdrawiam  [2010-04-26 13:24]

terier123

Mam ten kołowrotek i muszę przyznać że działa bez zarzutu.Dobrze się nim spinninguje i jestem z niego zadowolony:) Nabyłem go w cenie 95 zł
[2010-04-26 21:35]

Fragles

Polecam ci ten kołowrotek z całą odpowiedzialnością jest tani i nie do zajechania. Sam posiadam trzy takie kołowrotki. Do spiningu najlepszy jest z przednim hamulcem. Catana 2500 FA.
[2010-04-26 21:51]

kaziks403

Polecam zapoznać się z wynikami testów na stronie
http://fishing-test.pl/koowrotki
          Pozdrawiam [2010-04-29 19:39]

tomek1984

Również posiadam już 2 sezon Catane 2500 , w tym przedziale cenowym chyba najlepsza jakość , z reguły kołowrotki z przednim hamulcem bardziej nadają się do spiningu,są bardziej precyzyjne i niezawodne. Używam go do lekkiego spiningu na klenio-jazie i okonki,świetnie się do tej pory spisuje,jak najbardziej polecam!!!
[2010-04-29 19:54]

mar83

Dobry wybór do lekkiego i średniego 2500 do intensywnego i cięższego 4000 obydwa z przednim hamulcem
[2010-05-01 12:25]

Perch91

Bardzo Fajny kołowrotek, naprawdę solidna firma jeżeli interesuje cie spining polecam z przednim hamulcem sam używam modelu 2500 i jestem bardzo zadowolony
[2010-05-05 20:53]

paco69

Posiadam ten typ kołowrotka polecam w 100% mam go już 2 sezon i spisuje się super typowo spinningowy kręcioł możesz sprawdzić jeszcze Dragon Viper RD 530i również spisuje się rewelacyjnie z tym, ze shimano nieco droższy.  [2010-05-06 19:44]

maorys81

odpada. jeżeli chodzi o shimano to trzeba wydaćtrochę kasy i kupić z wyższej półki żeby z tej firmy był dobry i wytrzymały kołowrotek.miałem catana i po 1 sezonie zrobiły się luzy na korbce i szpuli i miałem nexawe 2500ra i to samo. . .nie polecam... za tak małe pieniążki to proponuje z firmy mitchel kołowrotki wszystko jest elegancko spasowane i płynnie pracują bez żadnych szmerów...mam 2 mitchele avoced 2G 4000 i G2500 większy kosztował 169zł imniejszy 149zł. działają bez zarzutu teraz 2 sezon a shimano odpada bo biorąkase za firme trzeba wydać przynajmnie z 500 zł żeby  cieszyć się jakością tej firmy... pozdrawiam
[2010-05-14 12:52]

Z całą odpowiedzialnością polecam! Proponuję z przednim hamulcem. Jako już wspomniano hamulec jest bardziej precyzyjny. [2010-05-24 23:46]

spinningista80

Wyniki tego testu nic do Was nie przemawiają ??

http://fishing-test.pl/koowrotki/22-koowrotki/165-shimano-catana-2500-fa

Jest to słabej jakości kołowrotek. Lepiej dozbierać niewiele więcej i można kupić na prawdę fajny młynek

[2010-05-25 23:07]

Waldi Fish

Przeczytałem ten niby-test, a faktycznie pierdoły nie mające żadnego pokrycia w rzeczywistości. Sam użytkuję Shimano Catana 2500 FA (z przednim hamulcem) już 2 lata i nie stwierdziłem żadnych wad wymyślonych przez autora tych bzdur. Pozytywne opinie dla tego kołowrotka napisało już wielu wędkarzy na tym Portalu, więc ten test to moim zdaniem bzdury nie mające pokrycia w rzeczywistości. Oczywiście może zdarzyć się przypadek, że komuś zdarzy się egzemplarz z wadami, ale większość wędkarzy je chwali.
[2010-05-25 23:26]

michoslaw

super sprawa, sam mam kilka tych modeli począwszy od wersji 1000 skończywszy na 2500. Zarówno z przednim jak i z tylnym hamulcem. Jeżeli chodzi o to jaki wtbrac ( przedni czy tylni ) to już zależy tylko od twoich upodobań, oba modele są tak samo dobre. Ja osobiście spinninguję modelami z przednim hamulcem ale to wynika tylko i wyłacznie z przyzwyczajenia.

Reasumując - catana to bardzo dobra relacja ceny do jakości.

 

połamania

[2010-05-26 08:08]

jacenty75

A mnie się wydaje, że z kołowrotkami Shimano w tym przedziale cenowym to jest tak jak z kupnem Fiata 125p w czasach PRL-u. Można było trafić egzemplaż mało usterkowy nie do zajechania albo taki który wiecznie stał w warsztacie i nikt z kupujących nie umiał tego przewidzieć.

[2010-05-26 10:43]

drakoss

zgadzam sie z kolega mamm shimano catana 2500 i mooje zadowolenie jest srednie wiem jednak na 100% ze troche wyzsza polka shimano ceny w granicach 300zl to juz naprawde jest dobry sprzetw tej cenie polecam jednak kupic daiwe [2010-05-26 11:31]

Witam

A ja myślę, że w tej cenie (mówimy o catanie) to z każdym kołowrotkiem może być tak jak z fiatem w PRL-u. Może się trafić różny egzemplarz.

Ogólnie catany nie są złe, mam taką do lekkiego spiningu i jest ok, nie zamieniłbym jej na dragona, okume itp.

Co do shimano to mam kołowrotki tej firmy w przedziale od 100 do 1000 zł do różnych metod i jeszcze nigdy żaden mnie nie zawiódł. Wiadomo, że Twin Power śmiga lepiej od catany - ale różnica w cenie też jest spora.

Moim zdaniem warto kupić shimano, a tak jak kolega napisał za około 300 zł będziesz miał porządny kołowrotek

Pozdrawiam

 

[2010-05-26 13:20]

spinningista80

kolego @Waldi Fish

Nie każdy odważy się zakupić kołowrotek który "być może" będzie sprawnie funkcjonował. Być może, bo jak widać po zdjęciach w tym teście - ich egzemplarz fatalnie nawijał linkę. Opisali to co zaobserwowali i podzielili się tym z przyszłymi ewentualnymi nabywcami.

Powinieneś się cieszyć, że twój nie ma ukrytych wad. Ale być może twoja kolejna Catana będzie wadliwa i wówczas poczekam na twoją opinię o tym młynku.

Jeszcze raz nadmieniam, że czasami warto dołożyć trochę pieniędzy i kupić godny sprzęt

[2010-05-26 16:29]

Waldi Fish

Do różnego rodzaju testów sprzętu wędkarskiego podchodzę z przymrużeniem oka. Obecnie wielu doświadczonych wędkarzy kooperuje z różnymi firmami produkującymi sprzęt wędkarski i pisząc artykuły na temat sprzętu zawsze będą chwalić sprzęt firmy z którą kooperują z wiadomych względów. Być może z tego powodu wybrali do testów kołowrotek Shimano z wadami, bo może reklamują sprzęt innej firmy, a może to kwestia przypadku. Faktem jest że kołowrotek Shimano Catana 2500 używany jest przez wielu wędkarzy i panuje powszechna opinia, że posiada bardzo korzystną relację jakości do ceny. Opinia wielu wędkarzy użytkujących ten sprzęt przez długi okres czasu jest dla mnie bardziej miarodajna dla prawidłowej oceny tego kołowrotka niż jakiś test, który polega na sprawdzeniu tylko jednego egzemplarza kołowrotka w warunkach odbiegających od tych, w których testują je wędkarze.
[2010-05-26 22:23]

Uważam że kolega Waldi Fisk ma rację, ja równiez na te wszystkie testy patrzę z przymróżeniem oka.

A kolega spiningista80 może poleci jakiś kołowrotek w cenie catany, który w 100% będzie sprawnie funkcjonował, bo chętnie taki kupię.

Uważam że każdy kołowrotek może nie sprawnie funkcjonować, zreszta jak każda inna rzecz.

Możesz kupić stelle za 3000 zł i tez nie będziesz miał pewności że będzie z nia wszystko ok.

Czy spiningista80 jest w stanie pokazać mi kołowrotek w cenie 100 zl (tak jak catana) który na bank będzie sprawnie funkcjonował?

Także takie gadanie nie ma sensu.

W przdziale okolo 100 zł catana jest jednym z najlepszych wyborów.

A jeśli chcesz lepszy, mniej awaryjny kolowrotek, to wydaj tysiaka i taki będziesz miał.

Pozdrawiam

 

[2010-05-27 08:23]

mar83

To prawda jakiś czas temu czytałem tą opinię.Napisana tendencyjnie Faceci nie zauważyli nawet że catana 2500 ma blokadę korbki.Poczytaj sobie kolego,na innych forach ilu jest zadowolonych użytkowników tego wyrobu.A tak w ogóle pokaż mi kołowrotek takiej jakości za 100 Miałem różne nawet za 400 w niczym po za ceną nie są lepsze
[2010-05-27 13:37]

spinningista80

Nie sposób się z niektórymi waszymi opiniami nie zgodzić :)

Pozdrawiam

[2010-05-27 15:36]