Zaloguj się do konta

Kołowrotek do Mikado Method Feeder UV

utworzono: 2021/04/23 11:00
Kkocioll

Tak jak w temacie, mógłby ktoś polecić kołowrotek do mikado UV który dobrze by z nim współpracował za max +/-220 złotych najepiej z wolnym biegiem, lecz nie jest to obowiązkowe. Łowię na komercji, gdzie pływają ryby +15kg nie daleko od brzegu. Znalazłem dwa które mi się spodobały tylko nie wiem jak działają i czy są warte swojej ceny, jeśli ktoś je posiadał lub ma o nich jakąkolwiek wiedzę proszę o pomoc, poniżej zamieszczam linki do nich.
https://sklepdrapieznik.pl/karpiowe-z-wolnym-i-bez-wolnego-biegu/70962-okuma-carbonite-b-feeder-4000.html iÂ
https://sklepdrapieznik.pl/karpiowe-z-wolnym-i-bez-wolnego-biegu/70956-okuma-dynadrag-xp-baitfeeder-3000.html
Z góry dziękuję za pomoc!!!



 [2021-04-23 11:00]

jurasek15

Co to znaczy dobrze z nia współpracował?
Kołowrotek jak to kołowrotek - kręcisz korbką i nawija żyłkę. :) Dobierasz pojemność szpuli do grubości zyłki czy plecionki i tyle. Reszta to komfoty użytkowania (szumy, trzaski, luzy - mniejsze lub większe) i czysty marketing. To coś jak reklama w podwrocławskiej wulkanizacji - "Koła pompujemy świeżym, wiejskim powietrzem" :) - i cóż z tego samochód i tak będzie tak samo jechał jak na tym "smogowym". :)
Kiedyś były marzeniem super Prexer-y i nadawały się do wszyskich metod. Tylko raz na pół roku zegarmistrz dorabiał mi sprężynkę kabłąka. :) Na tyle było to upierdliwe, że przyzwyczaiłem się do zamykania kabłąka dłonią, a nie korbką. :)
Z tych dwóch brałbym -OKUMA DYNADRAG XP BAITFEEDER 3000. Dlaczego? - aluminiowa szpula bardziej mnie przekonuje niż malowana szpula grafitowa (wygląda jak szpula
anodyzowana na czarno). Poza tym wolny bieg na wymienionych łowiskach i wspomnianym łowieniu blisko brzegu z pewnościa się przyda.
A czy warty swojej ceny? A Daiwa za 3500 PLN-ów warta jest swojej ceny? :) Tak samo kręci się korbka, a róznica na pudełku i w środku jest taka, że to nie Made in China tylko Made in Japan. :) Kiedyś Okuma dawała na swoje kołowrotki 5 lat gwarancji, nawet te bardziej budżetowe (a to już o czymś świadczy), nie wiem jak jest teraz.
Pozdrawiam i życzę sukcesów
[2021-04-24 09:52]

WedkarzIncognito

Witam serdecznie. Na samym początku muszę zanznaczyć, że nie jestem znawcą w temacie method feeder i nie mam doświadcznia z wyżej wymienionymi modelami, ale miałem i nadal mam przyjemność kręcić kołowrotkami spod znaku Okumy. Używam dwóch "budżetówek" Okumy (Carbonite CBR-230 i Altera ATE-20) początkowo służacych do lekkiego spinningu, a teraz współpracującymi z bolonkami i według mojej oceny uważam, że były i nadal są warte swojej ceny. Nawet Carbonite za 70zł wciąż daje radę, owszem pojawiły się luzy, nie ma już takiej płynności jak na początku użytkownia, ale zwija, nawija równo, hamulec równo oddaje, nic nie strzela, nic nie puka. Tylko chcę też zaznaczyć, że zarówno w spinningu czy teraz na bolonkach, używałem i używam tych młynków do łowienia stosunkowo niedużych ryb. Czy wymienione przez ciebie kołorotki są warte swojej ceny? Na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć i to po dłuższym czasie użytkowania danego młynka. Ponieważ jak pewne przysłowie powiada, jeden rabin powie tak, jest warty swojej ceny, a inny rabin powie nie, nie jest warty swojej ceny. Gdybym to ja miał podjąć decyzje w wyborze między Carbonite B-Feeder, a Dynadrag XP to wybyrałbym Dynadrag(w rozmiarze 4000). Dynadrag(4000) technicznie wypada lepiej, więcej łożysk, pojemniejsza szpula, mocniejszy hamulec, do tego Dynadrag posiada metalową korbkę, a Carbonite grafitową. Podsumowując, Carbonite nie jest złym młynkiem, ale przy wyborze sprzętu musimy zachować pewną równowagę między możliwościami sprzętu, a realnym jego zastosowaniem w danym celu. Carbonite oczywiście w miejszych rozmiarach to świetna opcja na spławik, ale z czysto technicznego pukntu widzenia, moim zdaniem może się on nie sprawdzić w metodzie method feeder. Stąd tymbardziej mój wybór spośród tych dwóch kołowrotków wypada na Dynadrag XP, ale wyłącznie w rozmiarze 4000. Pozdrawiam. [2021-04-24 14:19]

fishark

Nie bede sie rozpisywał tak jak poprzednicy, za to powiem krótko: to buble.
https://www.decathlon.pl/p/kolowrotek-ninja-4000-lt/_/R-p-X8536611?mc=8536611 - wysyłka 0zł [2021-04-25 00:21]

WedkarzIncognito

Witam. Rzeczowo i na temat, mam kilka pytań do użytkownika fishark :)

"Nie bede sie rozpisywał tak jak poprzednicy, za to powiem krótko: to buble."
Dla czego są to buble? Może jakieś uzasadnienie? Używałeś tych kołowrotków? Bardzo łatwo jest coś lub kogoś skrytykować, ale problem pojawia się gdy trzeba to uzasadnić, wsadzić w swoje krytyczne zdanie trochę merytoryki lub argumentów. Ja również mogę napisać, że Daiwa Ninja to bubel i możemy się tak spierać w nieskończoność jak małe dzieci.
"Jest to tylko moja opinia specjalisto za dychę, daj się wypowiedzieć"
Nazywasz kogoś prześmiewczo specjalistą, a sam wypisujesz "opinie" niczym nie poparte. Nikt nie zabrania ci się wypowiadać, ale rób to w sposób merytoryczny, kulturalny, pomocny i przede wszystkim używaj argumentów. Twoja opinia, której na imię "bubel" nie jest w żaden sposób pomocna.
"za 2 stówki nie ma lepszego kołowrotka od Daiwy NInja"
Skoro dostałeś już trochę wskazówek, to ja mam łatwe pytania :)
1. W czym i dlaczego według Ciebie Daiwa Ninja jest lepsza od Okumy Dynadrag XP.
2. W czym i dlaczego według Ciebie Daiwa Ninja jest lepsza od wszystkich możliwie dostępnych na rynku kołowrotków w cenie 200zł? [2021-04-25 12:39]

jurasek15


Jest to tylko moja opinia specjalisto za dychę, daj się wypowiedzieć i komuś innemu a nie ujadasz! Potwierdzam moje przekonanie, za 2 stówki nie ma lepszego kołowrotka od Daiwy NInja. Ps, rozwinąłeś temat jak papier toaletowy :)

Uważam sie raczej za praktyka niż za specjalistę :) więc jakoś mnie to nie rusza. Czy nie ma lepszych od Daiwy Ninja w tej półce cenowej? Są podobne, a może i lepsze. Kwestia gustu.Ryobi APPLAUSE, SHIMANO Nexave czy Abu Garcia Cardinal II...
Sęk w tym, że podałeś przykład dobrego kołowrotka do spinningu, a tu Okuma z wolnym biegiem (co byś o niej nie myślał) lepiej się sprawdzi przy łowieniu ryb +15kg łowionych w niewielkiej odległości od brzegu. A o to właśnie Kolega w temacie pytał.
Tak na marginesie lepiej jest rozwinąć tenat niż nie mieć w nim nic do powiedzenia. :) Bo to drugie świadczy albo o braku umiejętności wypowiadania się, posiadania podstawowej wiedzy bądź też małym szacunku do pytającego. Komuś spodobały się dwa kołowrotki w interesującej go półce cenowej, uważam że wstępnie dobrał je dobrze do łowiska i metody jaką chce zastosować, a ty piszesz krótko - BUBEL. Warto by wobec tego uzasadnić na jakiej podstawie tak twierdzisz.
A jak jesteś takim miłośnikiem i znawcą jakości Daiwy to mogłeś chociaż do sposobu łowienia dobrać dla Kolegi DAIWA BLACK WIDOW BR 4000 i napisać że za tą jakość Made in Taiwan warto dorzucić 40 PLN-ów do zakładanego budżetu na zakup kołowrotka. :) Chociaż ja uważam, że nie warto i Okuma będzie tak samo dobra, ale to jest tylko moja opinia. :)
Także pozdrawiam i wyluzuj. Firmy ryb nie łowią, tylko ludzie którzy ten sprzęt trzymają w rękach. :) [2021-04-25 13:00]

fishark

@WedkarzIncognito ja odpowiedziałem uprzejmie specjalistowi @jurasek15 który mnie pierwszy nazwał specjalistą, nie dość że nie umiesz czytać ze zrozumieniem to bardzo łatwo mnie krytykujesz. A ja tylko podałem jakaś alternatywę dla Okumy które jak najbardziej są produkowane w Chinach ale @jurasek15 twierdzi ze za 2 stówki ma Okumy made in Japan, ok niech żyje dalej w tym świecie, przerabiałem takie młynki i dla mnie to są buble, nie będę się rozpisywał na ten temat bo dla mnie czas jest cenny! nie to co dla was filozofów. Przerabiałem masę młynków Okumy i innych firm i dlatego pisze ze za 2 stówki Daiwa Ninja LT 4000 bije je wszystkie bardzo mocno. Używam ich intensywnie od 3 lat w dwóch feederach z podajnikami 50-80gr i dalej mają maślaną i jedwabiście płynną pracę. Chyba wyraziłem się jasno, krótko i na temat, a jak chcecie dalej drążyć dziurę co do mojej opinii to proszę bardzo. Ps. Nikt mi nie płaci za promowanie tej firmy i to by było na tyle! [2021-04-25 22:36]

jurasek15

@WedkarzIncognito ja odpowiedziałem uprzejmie specjalistowi @jurasek15 który mnie pierwszy nazwał specjalistą, nie dość że nie umiesz czytać ze zrozumieniem to bardzo łatwo mnie krytykujesz. A ja tylko podałem jakaś alternatywę dla Okumy które jak najbardziej są produkowane w Chinach ale @jurasek15 twierdzi ze za 2 stówki ma Okumy made in Japan, ok niech żyje dalej w tym świecie, przerabiałem takie młynki i dla mnie to są buble, nie będę się rozpisywał na ten temat bo dla mnie czas jest cenny! nie to co dla was filozofów. Przerabiałem masę młynków Okumy i innych firm i dlatego pisze ze za 2 stówki Daiwa Ninja LT 4000 bije je wszystkie bardzo mocno. Używam ich intensywnie od 3 lat w dwóch feederach z podajnikami 50-80gr i dalej mają maślaną i jedwabiście płynną pracę. Chyba wyraziłem się jasno, krótko i na temat, a jak chcecie dalej drążyć dziurę co do mojej opinii to proszę bardzo. Ps. Nikt mi nie płaci za promowanie tej firmy i to by było na tyle!

Ha, ha. Dobre. Ten co czyta z uwagą i zrozumieniem. :) Pokaż mi gdzie napisałem, że Okuma to made in Japan? Za produkowany w Japoni podałem przykład Daiwy za 3500 PLN-ów, a nie Okumy. Ale widocznie zrozumienie dłuższego tekstu sprawia ci trudność.
Specjalistą nazwałem cię tylko dlatego, że bez jakichkolwiek wyjaśnień oceniasz czy coś jest bublem czy też nie. Może nie wszystki sprzęt potrafisz odpowiednio użytkować dlatego tyle kołowrotków "przerabiasz". :) Ale cieszę się że w końcu trafiłeś na ten "niezniszczalny". :)
A na koniec tracisz poczucie czasu. W pażdzierniku zeszłego roku, w jednej wypowiedzi chwaliłeś się, że Daiwę Ninję masz od 5 miesięcy więc te lata szybko u Ciebie lecą skoro twierdzisz że użytkujesz intensywnie od 3 lat. :)
Po prostu masz Daiwę na jaką cię stać - jakbyś miał tą za 3,5k to by wszystko poniżej było dla ciebie bublem, a Ninję nazywałbyś Daiwą dla biedoty. :)
Mimo że mam te Daiwy nie nazwałbym ich rewalycyjnymi za tą cenę, co nie zmienia faktu, że uważam je za poprawnie wykonane. Ale jak chcesz nadal rób maślane oczy do ich maślanej pracy nikt ci tego nie zabroni. :)
Ja uważam że większość kołowrotków w tej półce cenowej jest po prostu poprawna i nie ma co się podniecać znaczkami firmowymi.
Pozdrawiam. [2021-04-25 23:13]

jurasek15

A tak przy okazji Kolego fishark to zobaczyłem jakie to masz doświadczenie z tą Daiwą i innymi kołowrotkami. :)
I tak fishark pisze w temacie "Kołowrotek feederowy"(2019/03/08 00:03)

O niebo lepszy ryobi ecusima lub spro pasion, ninja takiej orki nie wytrzyma długo.

Następnie się wypowiada w temacie "Kołowrotki-Mitchell czy Robinson?"(2020/03/14 13:15)

W tej kasie to tylko Ryobi Ecusima lub Spro Passin rozmiar 4000, reszta to buble!

I nareszcie przychodzi moment, że kupuje Daiwę, o której tak wszyscy piszą i zaczyna się chwalić(2020/05/18 20:43)

Mam Ninje 4000 i daje rady na gruncie z koszyczkami 70g, do spina jak najbardziej posłuży bardzo długo, szczególnie wersja LT.

Następnie dostaje olśnienia i po pięciu miesiącach pisze(2020/10/13 15:20)

Przedmówca chyba trafił na wadliwy egzemplarz. Ja mam od jakiś 5 miesięcy Daiwa Ninja LT 4000 w feederze, zwijam nim koszyczki 60-80gr i nie widzę zużycia. Na samym początku po zakupie wymieniłem tylko smar i dodałem łożysko do rolki kabłąka.

No i tu się zakrzywia czasoprzestrzeń :) i Kolega fishark zachwycony tym co posiada pisze(2021/04/25 22:36)

Przerabiałem masę młynków Okumy i innych firm i dlatego pisze ze za 2 stówki Daiwa Ninja LT 4000 bije je wszystkie bardzo mocno. Używam ich intensywnie od 3 lat w dwóch feederach z podajnikami 50-80gr i dalej mają maślaną i jedwabiście płynną pracę.

Powiem krótko - w temacie budżetowych kołowrotków jesteś tak samo wiarygodny jak komisja smoleńska Macierewicza. :) Najlepsze jest polecanie nowego kołowrotka, który trzeba rozkręcić aby nasmarować i jeszcze dodać łożysko. Musisz koniecznie napisać do producenta, że takie praktyki są niedopuszczalne i jak dopilnują tych dwóch spraw to Ninja bije na głowę wszystkie inne produkty. :)
Po prostu chwalisz to co akurat udało ci się kupić chyba tylko aby podnieść swoje ego i być dumny z tego, że twój sprzęt jest najlepszy i nie dałeś się sfrajerować jak inni. :)
Ale nie, zrozum twój sprzęt jest tak samo pospolity jak te wszystkie Okumy, Ryobi, Shimano, Abu czy Robinsony w tej półce cenowej. :) Dla ciebie może być wyjątkowy, ale nie wmawiaj innym, że decydując się na coś innego kupują buble. :) Reszta twoich postów też bije po oczach wędkarskim doświadczeniem. Szczególnie jak widzisz w zestawie o którym nie masz pojęcia "kulki analne". :) No ale cóż - jaki fachowiec taka ekspertyza. :)
Pozdrawiam i mimo wszystko życzę sukcesów. [2021-04-26 02:18]

jurasek15

Wcale się nie denerwuję. :) Tylko śmieszy mnie gość, który 6 lat wcześniej nie wie jaką wędkę ma wybrać na grunt i żywca, wybiera pomiędzy teleskopowym Yorkiem, a Kongerem (na które pewnie dziś po liźnięciu Daiwy nawet by nie spojrzał :) ), a po paru latach urasta do rangi wyroczni wędkarskiej potrafiącej w ciemno powiedzieć co jest bublem, a co nie. :)
Zwisa mi kto ma jaki sprzęt, łącznie z moim. Dobieram go do swoich potrzeb, nikogo nie pytam i później nie płaczę z tego powodu, ani też nie uważam, że mam coś lepszego od innych. :) Gdy ktoś po długich poszukiwaniach ma dylemat co z danej półki cenowej wybrać staram się mu doradzić ewentualnie co do jego własnych wyborów, a nie przekonać do swoich racji, że coś jest wyjątkowe.
Ale masz rację skończmy temat bo nic nowego tutaj nie wnosi, a tylko powoduje, że to ty nie panujesz nad swoimi nerwami i zaczynasz mnie obrażać. Jeżeli prawie 40 lat doświadczenia nad wodą czyni ze mnie zgreda to ja się tylko z tego cieszę i przynajmniej nie muszę słuchać rad ludzi twojego pokroju.
Pozdrawiam i także temat uważam za zamknięty. :)

Nie lubię drążyć tematu i uważam go za zamknięty ale znając rzycie kret będzie dalej rył! i to by było na tyle! 

P.S. A te kulki analne włóż najlepiej do swojej rzyci skoro ją tak znasz, przynajmniej nie będziesz zgredem :), a może życie cię czegoś po tym wszyskim nauczy. :) [2021-04-26 10:04]

jurasek15

Chłopie ty jesteś na prochach? hehe literówki mi wyliczasz, 6 lat temu szukałem tanich feedrów do gruntu i zywca które mało miejsca w bagażniku zajmują i nawet to wygrzebałeś.Brawo przejrzałeś ponad 200 moich postów i bardzo dobrze czas spożytkowałeś, może w końcu się czegoś nauczyłeś. Jednym 40 lat będzie mało w zdobyciu doświadczenia a innym wystarczy 6, takie życie! Brawo jurasek15!
Ps. Te nerwy u ciebie to chyba przez stosunki przerywane, wrzuć na luz!
Widzę zwieracze puściły, czyli kulki na swoim miejscu. :) Miłego dnia życzę. :) A dwustu twoich postów nie dałbym rady przejrzeć. :) Kabarety szybko mnie nudzą. :)
Pozdrawiam raz jeszcze.
[2021-04-26 11:01]

Jakub Woś

Panowie, o czym ta dyskusja? Jeśli ktoś do gruntu poleca kołowrotek spinningowy to raczej nie ma co prowadzić z taką osobą polemiki. [2021-04-26 11:14]

WedkarzIncognito

No i znowu wdaję się w dyskusję. Kurczę miało być o wędkach, rybach, zestawach, a po raz kolejny bawimy się na forum wędkarskim w naukę manier, kultury i dobrego zachowania :)))))

ja odpowiedziałem uprzejmie specjalistowi

@fishark jeżeli dla Ciebie używanie zwrotu, że ktoś jest specjalistą za dychę i kończenie zdania wykrzyknikiem jest uprzejme, to zupełnie inaczej interpretujemy bycie uprzejmym :)

nie dość że nie umiesz czytać ze zrozumieniem...

Możesz mi dokładnie podać, które zdanie było przeze mnie przeczytane bez zrozumienia?

...to bardzo łatwo mnie krytykujesz

Na temat bardzo łatwego krytykowania napisał użytkownik, który bez podania argumentów skrytykował kołowrotki Okumy jednym słowem "buble". Do tego w którym zdaniu cię skrytykowałem? Masz na myśli stwierdzenie faktu, że Twoja opinia jest mało pomocna? Owszem jest mało pomocna i można to uznać za krytykę, ale Ja w przeciwieństwie do Ciebie stwierdzając, że twoja opinia jest mało pomocna użyłem argumentu, któremu na imie brak argumentów i uzasadnienia z twojej strony. Taka rada na przyszłość. Skoro Twoje opinie mają być oparte o krytykę to staraj się rozwijać swoje wypowiedź i uzupełniać je faktycznymi argumentami. W przeciwnym razie opinie będą niewiarygodne, co za tym idzie? W żaden sposób nie będą pomocne.

takie młynki i dla mnie to są buble...

Dla tego też zapytałem dlaczego uważasz, że Okuma to "buble" i nadal nie uzasadniłeś swojego zdania na temat tych kołowrotków. Jedyne co napisałeś to, że przerabiałeś "masę młynków Okumy i innych firm" i na podstawie tego uważasz, że Daiwa jest najlepsza, a wszystko inne to szmelc???? Mało to wiarygodne.

...nie będę się rozpisywał na ten temat bo dla mnie czas jest cenny!

To pomyśl, że dla autora tego tematu czas również może być cenny, ponieważ poświecił swój czas, żeby założyć ten temat, opisać go, zapytać o produkty, a na koniec kulturalnie podziękować za pomoc. Dlatego uważam, że z szacunku do autora tematu i poświęconego przez niego czasu, wypadałoby opisać chociaż w paru zdaniach odpowiedź, ale nagle pojawia się @fishark, który potrafi tylko bezpodstawnie skrytykować produkty jednym słowem i podrzucić link do kołowrotka, który według jego postów kiedyś zaliczał się do "bubli", ale nagle stał się najlepszym kołowrotkiem na świecie w momencie gdy zaczął go użytkować :))))))
Pozdrawiam. [2021-04-26 11:48]

zurawinowy

Mam Carbonite i jest w porządku [2021-04-30 08:33]