Kołowrotek do SG MPP2 251cm 3-14

/ 12 odpowiedzi
Witam, dostałem dziś od żony wędkę Savage Gear MPP2 251cm 3-14g i prosiłbym o pomoc z doborem kołowrotka do tego sprzętu. Najlepiej gdyby kręcioł miał tylny hamulec i kosztował maksymalnie 150-200.
Sith


Mam dwie wątpliwości:
Do Szymona - dla czego koniecznie z tylnym hamulcem? Uważam, że przedni jest zarówno wygodniejszy w obsłudze, jak i bardziej precyzyjny w stosunku do tylnego.Oczywiściew spinningu.
Do Krzysztofa - czy kołowrotek spinningowy w tej cenie, zwłaszcza od DRAGONA zda egzamin zarówno jakości, jak i trwałości? Nie miałbym wątpliwości gdyby był to kołowrotek JAXONA lub KONGERA, ale DRAGON w porównaniu z tamtymi firmami ma nieco wyższe ceny, więc tak niska budzi wątpliwości. Może nie mam racji, ale od tego dystrybutora nie schodziłbym poniżej 150-200 zł, a to i tak "chudo". (2020/08/13 07:53)

amstaf358


lub sprawdzonykolowrotek-ryobi-ecusima-fd-3000/2000 taki lub nr mniejszy i zostanie jeszcze na zapasową szpulę (2020/08/13 08:24)

ryukon1975



Do Krzysztofa - czy kołowrotek spinningowy w tej cenie, zwłaszcza od DRAGONA zda egzamin zarówno jakości, jak i trwałości? Nie miałbym wątpliwości gdyby był to kołowrotek JAXONA lub KONGERA, ale DRAGON w porównaniu z tamtymi firmami ma nieco wyższe ceny, więc tak niska budzi wątpliwości. Może nie mam racji, ale od tego dystrybutora nie schodziłbym poniżej 150-200 zł, a to i tak "chudo".

Mam ten kołowrotek i używam go codzienie po kilka dobrych godzin. Pracuje przy bolonce ale zaliczył też spinning kleniowy i boleniowy. Na bolenia się nie nadaje, źle radzi sobie z ciężkimmi przynętami. Jednak z kleniami nie miał problemów. Czy tani? Tak jedno trzeba przyznać że tu w sklepie ceny sprzętu Dragona czy Ryobi są naprawdę dobre, nie wiem jak innych firm ale sprawdzę w wolnym czasie. Na alledrogo ten kolowrotek kosztuje jakieś 30 zł więcej tylko pytanie czy będzie przez to lepszy? :)
Jedyne co bym zmienił na miejscu pytającego to wybrałbym model z przednim hamulcem. Jednak skoro pytanie zostało postawione jasno i zdecydowanie to nie mam ochoty i czasu wdawać się w dyskusje. (2020/08/13 09:27)

Sith



(...)

Mam ten kołowrotek i używam go codzienie po kilka dobrych godzin. (...)Jedyne co bym zmienił na miejscu pytającego to wybrałbym model z przednim hamulcem. (...)
No i wszystko jasne, cofam moje wątpliwości, choć nie cofam mojej propozycji kołowrotka DAIWA.
Oczywiście, że dyskusja na temat hamulca mogłaby stać się akademicka, ale podtrzymuję rekomendację przedniego. To z własnego doświadczenia. Kiedyś - wiele lat temu - też hołdowałem tylnemu. Wystarczyło gdy kolega jeden raz udostępnił mi swój xestaw z przednim hamulcem. W krótkim czasie wszystkie moje zestawy dostały nowe młynki z przednim. Obawiałem się tylko "przestawienia" się na obsługę przedniego, ale okazało się, że było to tak instynktowne, że wszelkie wątpliwości rozwiały się już podczas drugiego wypadu na ryby. Dla tego uważałem moją sugestię za uzasadnioną, ale nikogo do niczego nie zmuszam, bo wędkowanie ma sprawiać przyjemność i odbywać się w warunkach subiektywnego komfortu.
(2020/08/13 10:25)

ryukon1975


Na temat wyzszości przednego hamulca nad tylnym napisano i zrobiono tyle że aż głowa boli. Jeśli ktoś ma wątpliwości to wystarczy popatrzeć na ofertę rynkową. Ile kołowrotków i jakie kołowrotki mają hamulec przedni oraz porównać to do oferty kołowrotków z hamulcem tylnym. Wynik tego porównania mówi sam za siebie. (2020/08/13 11:22)

Sith


Dokładnie. Nic dodać, nic ująć. (2020/08/13 11:59)

kaban


Co do medeli danych firm nie zabiorę głosu ale polecam po wielu doświadczeniach z dobrych lat spinningu młynki z przednim hamulcem. (2020/08/13 19:25)

Jakub Woś


Witam, dostałem dziś od żony wędkę Savage Gear MPP2 251cm 3-14g i prosiłbym o pomoc z doborem kołowrotka do tego sprzętu. Najlepiej gdyby kręcioł miał tylny hamulec i kosztował maksymalnie 150-200.

Mam i polecam Robinson Yoshida FD. Rozmiar 308 powinien idealnie pasować do kija. Kołowrotek jest świetnie wykonany i spasowany. Pracuje cicho i płynnie. Hamulec działa płynnie.
https://allegro.pl/oferta/kolowrotek-robinson-yoshida-fd-308-8929500113 (2020/08/13 19:56)

spyndyx


Jestem w pełni świadomy wyższości przedniego hamulca jednak ręka  która obsługuje kołowrotek jest lekko sparaliżowana i jest mi po prostu znacznie wygodniej w przypadku tylnego. Dziękuje za odpowiedzi i sugestie:) (2020/08/13 21:49)

ryukon1975


To wszystko wyjaśnia. W takim przypadku trzeba iść na ryby. :) (2020/08/14 04:08)