Kołowrotek do feedera.

/ 6 odpowiedzi
Czy do federa jest lepszy kołowrotek z wolnym biegiem czy zwykły będzie lepszy
1234michal4321


do feedera lepszy będzie kołowrotek z hamulcem a nie z wolnym biegiem. (2019/07/04 04:58)

Jakub Woś


Czy do feedera jest lepszy kołowrotek z wolnym biegiem czy zwykły będzie lepszy
To zależy co i jak zamierzasz łowić. Jeśli nie zamierzasz używać wolnego biegu to bierz kołowrotek bez niego. (2019/07/04 06:12)

OMBRE284


W moim przypadku branie często następowało gdy miałem ręce zajęte lub nie miałem kija w zasięgu ręki.
Uwielbiam kołowrotki z wolnym biegiem. (2019/07/04 22:18)

ryukon1975


Przy feederze przydatny jest kołowrotek z wolnym biegiem. Pozwala zabezpieczyć wędkę przed zabraniem jej do wody przez większą rybę w okolicznościach które tego wymagają. Nawet podczas łowienia na method feeder jak widzę wielu wędkarzy łowi z wolnym biegiem. Polecam w miarę tani a dobry kołowrotek z linku niżej. Rozmiar należy oczywiście dobrać do wędziska.
https://allegro.pl/oferta/dragon-megabaits-combat-fr640i-baitfeeder-okazja-7301791222 (2019/07/14 12:05)

wojtek8583


Wolny bieg się przydaje, mam wszystkie kołowrotki z wolnym biegiem w feederach, szczególnie na komercji jest przydatny gdzie masz odjazd a przy wędkach akurat nie jesteś. Ostatnio nabyłem Dragon Mega Baits elite 540i i jestem zadowolony. (2019/07/14 13:36)

krzysiek-rutka


Tak jak koledzy wcześniej; jeśli to nie problem, to kupuj kołowrotek z wolnym biegiem. Ta opcja czasami się przydaje. Nie trzeba nagminnie tego używać, ale gdy jest to….jest.
Ja ostatnio, choć mam wszystkie kręciołki z wolnym biegiem, to tak ustawiłem hamulec główny, że przy odjeździe „gra” mi sprzęgiełko. W czasie holu nie muszę go nawet podkręcać, potrzebną siłę hamulca koryguję przytrzymywaniem szpuli.
Ale to tylko gdy jestem przy wędkach lub b .blisko, bo jak odchodzę dalej, to tak na wszelki wypadek włączam wolny.
Osobiście używam i jestem z nich zadowolony Okum od Taktica przez Lonbow po Aventę.

(2019/07/16 23:28)