Kołowrotek na pstrąga

/ 18 odpowiedzi / 8 zdjęć
Jaki kołowrotek na pstrąga w przedziale cenowym od 200 do 400 zł polecacie?
esox12kg

Ryobi zauber 3000 to sprzęt nie do zajechania w kwocie do ok 300 zł ,zależy od sklepu. (2018/12/16 06:18)

Sith

DRAGON Maxima HS Spinn FD 1025i - leciutki, idealnie układa żyłkę, więcej łożysk, zapasowa szpula aluminiowa, niższa cena, bardzo solidny. (2018/12/16 06:23)

kaban

Ja używam dwu Team Dragon FD 1025iZ oraz Team Dragon FD 935iZ. Solidne maszynki. (2018/12/16 10:40)

luxxxis

Każdy typ jest dobry,jeden tylko za duży-zauber 3000,lepiej sprawdzi się jego mniejsza wersja-2000-poniżej. (2018/12/16 16:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

esox12kg

do D.K - Do Ryobi Zaubera 3000 uzywam tego kija ,patrz zdjecie i wspolgraja ja dla mnie IDEALNIE . (2018/12/17 21:48)

luxxxis

Hm...kwestia gustu.
Pstrągowanie to rzeki,rzeczki,rzeczułki-długość rzutu traci nieco na znaczeniu,większy,cięższy pojemniejszy-zbytek,celność,mobilność,gładkie manewry w zaroślach-to zyskuje jak diabli.
Kręć 3000 -może być,czemu nie jeśli już go masz,jeżeli natomiast planujesz zakup to model 2000 będzie lepszy-ta.ńszy,mniej waży ,jest mniejszy i w zupełności wystarczający.
Na plus większego -łatwiej po sezonie go zaadoptować,pasuje do każdej wersji średniego spina-lekki szczupły,bolek,coś z zeda...
Mniejszy tylko w lighcie się odnajdzie.
(2018/12/20 20:29)

Przemas83

No tak przez Luxa ręce przewineła się cała masa kołowrotków , warto posłuchać speca w tej materii. A jak wyglądają wasze przygotowania do sezonu, taktyka obrana? Ja startuje z klasyką , trochę ręcznie robionych i gumy. Blaszki puźniej ... (2018/12/26 07:46)

kaban

U mnie dopiero w lutym co przy obecnych anomaliach klimatycznych uważam za porazkę w zasadności przepisów naszego pżal sie Boże tzw. regulaminu połowów. (2018/12/26 10:02)

Przemas83

A dlaczego uważasz że tskie warunki pogodowe są złe na początek sezonu ? Ma to związek z zajmowaniem stanowisk ryb? Pytam bo uczę się pstrągpwania jeszcze i wszystko mnie interere:-D pozdro Kaban (2018/12/26 13:58)

Sith

Za wyjątkiem jednego, przypadkowo złowionego pstrąga w 1992 r., dopiero teraz na starość postanowiłem zmierzyć się z nimi. Mam już wytypowane wędzisko STORM Adventure 198cm/5-15g/2-6lb (takie krótkie ze względu na wielkość, a właściwie "małość" rzeczek mojego obszaru wędkowania, w których występują pstrągi) sparowany z Tatulą CT 100HSL z płytką szpulą i nawiniętą na nią plecionką JMC Adventure 8X 0,08mm/8lb i 1,5m przyponem FC 6lb. Na końcu będą wisieć smużaki Lil'Bug, pstrągopodobne łamańce SALMO Fanatic i pstrągopodobne KENARTY..
Zobaczymy jak do tego odniosą się warciane, częstochowskie i widawiańskie, szczercowskie pstrągi. (2018/12/26 17:17)

luxxxis

Sith-dokup sobie parę gumek-manns predator 5cm biało czerwony,perła vs czerwień,kilka białych twisterów,dragonowskie jumpery.
Potok to nie tylko wob ale też guma ,wypad nad zasobne jak ch...j polskie wody z 1 rodzajem wabika uważam za nieporozumienie.
Anomalie o których gada Kaban nie ułatwiają nam życia i jeszcze zaciskają pętlę bardziej-czytaj ryby swirują .
Na dzień dzisiejszy "moje" potoki albo są w trakcie tarła albo jeszcze się nie odbyło i oby to nastąpiło...
Dwudniowy maraton za lipieniowym zbójem dał kilkanaście kontaktów z potokowcem-walą tak że kij wypada z dłoni ale pyska nie otwierają,jak już się uwiesi to tylko maluszek -rodzice zajęci albo chorują. (2018/12/26 18:03)

Sith

"Gumek ci u nas dostatek, ale i te przyjmiemy jako zapowiedź zwycięstwa..." ;))
Dzięki za podpowiedź. (2018/12/27 07:40)

luxxxis

"Gumek ci u nas dostatek, ale i te przyjmiemy jako zapowiedź zwycięstwa..."Â ;))
Dzięki za podpowiedź.

Gdyby ci nie wyszło z kropkami "na twojej dzielni" to zawsze pozostaje opcja nr 2--wycieczka do uroczego StG. Tam pewien uroczy,charyzmatyczny,elokwentny i zabójczo przystojny jegomość zawiezie cię nad takie wody gdzie nie da się nie złowić kropkowańca.
Są tu tanie ,sprawdzone noclegi,blisko do paru rzeczek itd...Nic tylko łowić. (2018/12/27 10:54)