Zaloguj się do konta

Kołowrotek do feedera-potrzebny wb?

utworzono: 2010/04/11 13:54

Witam
Chce łapać metodą na feeder czy trzeba mieć kołowrotek wolnym biegiem ?
[2010-04-11 13:54]

pangaz4

nie oczywiście że nie wolny bieg jest raczej konieczny przy łowieniu na elektroniczny sygnalizator brań przy połowach na feedera patrzysz na szczytówkie i brania raczej wykrywasz dość szybko 
[2010-04-11 14:15]

elan1993

Ja się z tobą pangaz4 nie zgodzę. Właśnie powinno się mieć kołowrotek z wolnym biegiem przy połowie feederem. Gdyż mam napiętą żyłkę że tylko szczytówka sygnalizuje nasza brania, ale one czasem mogą być tak gwałtowne jak w przypadku brań karpia i innych ryb niekoniecznie dużych że może nam po prostu "ukraść" sprzęt.
Więc warto mieć taki kołowrotek z wolnym biegiem szpuli. :)
[2010-04-11 15:00]

wedkarz2309

Zależy gdzie kolega łowi i na jaką rybkę się nastawia:)

 

Owszem, wolna szpula zawsze może się przydać:)

 

I to co napisał elan1993, to prawda, znam przypadki, że wędki "znikały":)

 

 

Ale według mnie wolna szpula konieczna nie jest:)

Np. nastawiając się na, np. leszcza, brzanę w rzece na główce, to raczej siedzimy cały czas przy kijkach:)

 

Ale jeśli chodzi o karpia, to zgadzam się w zupełności, sam straciłem 2 duże karpie przez to:)

1 karp w ułamku sekundy zwalił kij w podpórek, ale kij nie uciekł do wody, bo przypon nie wytrzymał.

2 karp jak wziął, to kij zaczął "uciekać" do wody i jak był na krzakach, to przypon również nie wytrzymał.

 

Nie byłem nastawiony na karpie i przypony miały średnicę 0,16 mm.

 

 

Dobrze by było kolego Krystian96, gdybyś bardziej spracyzował swoje pytanie, tzn. gdzie i co chcesz łowić:)

[2010-04-11 15:27]

Petrys

nie jest konieczny, ale ja przeważnie stosuję kołowrotki z wolnym biegiem do większości metod połowu. ;)
[2010-04-11 15:28]

Dobrze by było kolego Krystian96, gdybyś bardziej spracyzował swoje pytanie, tzn. gdzie i co chcesz łowić:)



Chce łowić małe karpie tak do 2-3kg, leszcze , liny i płotki .
[2010-04-11 19:48]

bacik65

Jedni wędkarze stosują,kołowrotki z wolnym biegiem drudzy nie.Ja akurat stosuję i powiem tak że,nie wyobrażam sobie łowienia bez wolnego biegu,a zwłaszcza z gruntu i jeszcze w nocy bo i na takie zasiadki też się wypuszczam.Więc warto mieć wolny bieg,w swoim kołowrotku i zniego korzystać.Pozdrawiam bacik65
[2010-04-11 20:34]

kazik

Kwestia przyzwyczajenia . jedni lubią mieć wolny bieg i bez niego nie widza holowania ryb , a drudzy unikają go . Wiem na pewno że to jest jakieś udogodnienie i raczej większość korzysta jeżeli może , do dobrego zawsze się Łatwo przywyknie , ale w drugą stronę raczej trudno odwyknąć .

 

[2010-04-11 20:46]

szymbor

jan ie stosuję żadnych wolnych biegów sygnalizatorów itp łowiąc na ds .... łowiąc tą metodą zawsze kij mam przed sobą i patrze na szczytówkę .... ds traci cały urok łowiąc z jakimiś sygnalizatorami ....
[2010-04-11 21:34]