Zaloguj się do konta

Kołowrotek do DAM Effzett SLR 2,70m 7-21g

utworzono: 2017/11/09 13:56
Michaels660

Witam.
SPINING DAM EFFZETT SLR 2,70m 7-21g
Do wyżej podanej wędki potrzebuję kołowrotka. Cenowo do 250 zł.
Proszę o pomoc w wyborze, nie wiem dokładnie czym się kierować itp. Zauważyłem, że nie każdy kołowrotek do niej pasuje. Mój karpiowy chciałem założyć na przymiarkę i okazało się, że nie mieści się w mocowaniu. Może ktoś ma takie wędzisko i się pochwali kołowrotkiem.

Pozdrawiam. [2017-11-09 13:56]

Piotrr33

Mam takie wędzisko tylko 3,0m i do tego kołowrotek ryobi zauber cf 4000 i wszystko pasuje. Co do wędziska to mogę powiedzieć tylko same superlatywy , natomiast co do kołowrotka to bym proponował tobie nie kupować tego kołowrotka i wybrać coś innego. Pomimo wielu zachwytów nad marką ryobi wielu osób , kołowrotek pod obciążeniem stuka, puka i to nie tylko u mnie i to w wielu przypadkach u innych. [2017-11-10 13:49]

Adam01

Obecnie zacząłem użytkować kołowrotek Dam Quick Camaro FD i póki co jest bardzo dobrze, jedynie mógłby trochę lepiej nawijać linkę. Ale w cenie, jaką możesz wydać, spokojnie możesz poszukać czegoś z lepszej półki- typu wspomniany wyżej Zauber, większość użytkowników zadowolona 
Mam natomiast pytanie co do kija, bo zastanawiam się nad kupnem jego- jak się spawdza? Chodzi mi głównie o zakres c.w. czy nie jest przekłamany i jak radzi sobie z podbijaniem przynęty? Czy nie jest zbyt miękii [2017-11-11 13:27]

Michaels660

Mam natomiast pytanie co do kija, bo zastanawiam się nad kupnem jego- jak się spawdza? Chodzi mi głównie o zakres c.w. czy nie jest przekłamany i jak radzi sobie z podbijaniem przynęty? Czy nie jest zbyt miękii

Niestety ze swojego doświadczenie nic Ci nie podpowiem. Kupiłem kij używany od dobrego znajomego, który łowi już od kilku lat. Sprzedał bo kupił sobie nowszy. Twierdził, że blachą 20gram można spokojnie bez obaw rzucać. Co chodzi o łowienie z opadu to twierdził, że świetnie się do tego sprawdza, kilka ładnych sztuk wyciągnął.
Coś od siebie na ten temat będę mógł powiedzieć dopiero w przyszłym sezonie. [2017-11-13 09:45]

Michaels660

Adam01 - nie zależy mi na drogim kołowrotku tylko dobrym :) Jaki masz rozmiar tego "DAM"?
  [2017-11-13 09:48]

Piotrr33

Wędzisko DAM effzett Slr 3,0m wędzisko leciutkie, czuje się wszystko pracę przynęty, każde trącenie , przynęty latają na wystarczające odległości używam woblerów od 3cm do 7cm , pięknie pracuje pod rybą , dodam że łowiłem mikado dragonami kongerami. 20 gramowymi przynętami można spokojnie rzucać. Nie wiem co masz na myśli o podbijaniu przynęty to wszystko zależy jaką wagą przynęty chcesz podbijać, bo jak 20 gramową to rzeczywiście kij może być za miekki. Co do Ryobi zauber czasmi pod obciążeniem coś stuka , puka i to nie tylko u mnie się takie rzeczy dzieją ,niektórzy te kołowrotki rozkręcają smarują dla mnie za takie pieniądze to jest kompromitacja. Co do kołowrotków to bym kupował okumę, mam w tej chwili kilka okum na zestawach gruntowych i świetnie się  sprawdzają, mam też okumę kupioną bodajże w 2003 roku long bow , kołowrotek w tej chwili chodzi jak bajka nic nie stuka, puka, katowany nie oszczędzany aż oczy ze zdumienia przecieram, przeżył wiele kołowrotków, których nazw nie będę wymieniał bo nie będę robił antyreklamy. Co do kołowrotków DAM nie używałem nie wiem co są warte. Co do wędek DAM to jest to lepsza chińszczyzna od innych bo idzie na niemiecki rynek, tam nie przejdzie taka najtańsza chińszczyzna jak w Polsce i taka tandeta z najtańszych materiałów. Co do kołowrotka to bym brał Okume.   [2017-11-13 21:37]

fishark

"natomiast co do kołowrotka to bym proponował tobie nie kupować tego kołowrotka i wybrać coś innego. Pomimo wielu zachwytów nad marką ryobi wielu osób , kołowrotek pod obciążeniem stuka, puka i to nie tylko u mnie i to w wielu przypadkach u innych"
Ryobi Zauber jest jednym z lepszych kołowrotków na rynku, ale chinole za szybko je skręcają niekiedy po nocach za marne grosze, z tąd pukanie i stukanie. Proponował bym Ci go rozkręcić i we wnątrz pod pokrywą i rotorem dokręcić śrubkę wodzika bo trzaski będą coraz głośniejsze aż w końcu posypie się cały mechanizm. Zdarzało się że w nowych sztukach w środku jakaś śrubka była nie dokręcona.  Na koniec zrób porządne smarowanie, nie zapominając o rolce kabłąka. Ja wszystkie swoje kołowrotki po zakupie rozkręcam i smaruje smarem MOBIL MOBILITH SHC 460 o barwie czerwonej, lub niebieskiej, a to dlatego bo jest w nich tyle smaru co kot napłakał,  Kręciołki latają na nim od kilku sezonów i do dziś chodzą jak nowe. [2017-11-13 22:47]

Michaels660

A co myślicie o czymś takim - https://sklepdrapieznik.pl/sklep/okuma/21556-okuma-custom-spin-40fd.html [2017-11-16 08:15]