Zaloguj się do konta

Kołowrotek Ryobi Zauber

utworzono: 2017/09/03 07:49
100icki

Czy kupno kołowrotka Ryobi Zauber 3000 to dobry pomysł?
A może w tej cenie (250 zł) jest coś lepszego?
Przede wszystkim chodzi mi o długi okres gwarancyjny. [2017-09-03 07:49]

Sith

(...) A może w tej cenie (250 zł) jest coś lepszego?
Przede wszystkim chodzi mi o długi okres gwarancyjny.
  [2017-09-03 09:34]

Krawcu7

Przy wyborze kołowrotka nie kieruj się długością okresu gwarancyjnego ,bo to głupota z góry zakładając ,że jakiś czas po zakupie kołowrotek odmówi posłuszeństwa i z niej skorzystasz.. jeżeli wybierzesz odpowiedni model pod Twoje potrzeby to nie będzie potrzeby odsylania na gwarancję tylko przy właściwej eksploatacji będzie służył lata.. [2017-09-03 11:37]

redakcja

Informujemy, że znów dostępne są poszukiwane modele 3000 i 4000 Zauberów. Zapraszamy do zamawiania w dobrej cenie i ze zniżką dla stałych użytkowników wedkuje.pl:
https://wedkuje.pl/sklep/p2114?variant=4000+FD
  [2019-05-31 15:48]

michal86fishsl

Cześć.
 Kupiłem nowy kołowrotek Ryobi Zauber 3000. Nie wiem czemu nawija mi w stożek nierównomiernie ,dlaczego? co mam zrobić? Kupiłem bubla czy coś mam zrobić? 
Pomóżcie :( [2020-02-09 10:20]

michal86fishsl

Płakać mi się chce :( Dałem za niego prawie 300 zł :( [2020-02-09 10:23]

WedkarzIncognito

Spokojnie jak na wojnie.
Czy w pudełku są podkładki filcowe lub węglowe? takie mlutkie podkładki wielkości mniejszej niż jeden grosz z dziurką w środku? Musisz zdjąć szpule i dokładając lub ujmując (nie pamiętam już kolejności) podkładki na pinione wyregulować ten mankament jakim jest nawijanie w stożek. [2020-02-09 11:05]

z@mela

zdystansować szpulę trzeba ale i tak coś jest nie halo bo aż takiego stożka nie powinno być .
Proponuję zdjąć szpule i zrobić zdjęcie z profilu osi tak żeby było widać ile i w jakiej kolejności zamontowane są podkładki i zębatka , może jakiejś brakuje [2020-02-09 11:26]

michal86fishsl

Dodałem nawet wsystkie podkładki 4 i dalej w stożek. Bubel do wymiany :( [2020-02-09 12:15]

WedkarzIncognito

A więc czy są podkładki czy ich nie ma to i tak powstaje stożek w strone rotora? Jeśli tak to nic innego nie poradzę w tej kwestii, chyba że ktoś ma jakiś pomysł lub miał identyczną sytuację, którą rozwiązał. Szkoda tylko że trafił się bubel, doskonale znam uczucie gdy oczekujemy na przyjście nowego sprzętu a tu nagle takie rozczarowanie (mowa tu nie tylko o sprzęcie wędkarskim). [2020-02-09 12:21]

michal86fishsl

Może Ryobi Arctica lepsza od Zauber jak myślicie ? [2020-02-09 12:27]

Dartne99

Shimano Sahara 3000 [2020-02-09 15:05]

WedkarzIncognito

@michal86fishsl Krótko i na temat, Arctica nie jest lepsza niż Zauber, ponieważ to są bliźniacze konstrukcje. Arctica i Zauber na papierze wyglądają identycznie, nawet waga jest taka sama, plus dla Zaubera za większą ilość łożysk w porównaniu do Arctica i to chyba na tyle, jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. Tak że nie ma co kombinować tylko wymienić kręciół, uzbroić się w cierpliwość i poczekać na nowy egzemplarz. [2020-02-09 17:00]

z@mela

jak CI robi taki stożek to go oddaj w ramach gwarancji i niech CI wymienią na inny egzemplarz [2020-02-09 22:04]

ogtw

Płakać mi się chce
Żyłkę włożyłeś w dziurkę i chcesz żeby ci kołowrotek równo nawijał.
Żyłka ma być pod rolką a nie w dziurce.
[2020-02-10 07:16]

luxxxis

Płakać mi się chceÂ
Żyłkę włożyłeś w dziurkę i chcesz żeby ci kołowrotek równo nawijał.
Żyłka ma być pod rolką a nie w dziurce.
Â
??? Ja pierdzielę ...poważnie? klient skopał tak banalną rzecz? nie wierzę ... :)
Pewnie jeszcze żyłkę w środku blanku przeprowadził a w przelotkach kabanosy trzyma aby mieć prowiant.
Jak na jutubach czegoś ni ma to takie są efekty :)

[2020-02-10 09:22]

Sith

@ogtw, Ty masz oko, nie dostrzegłem tego, a trudno byłoby domyśleć się takiej ignorancji. Co by nie powiedzieć, to chłopak ma fantazję... ;))) [2020-02-10 09:56]

ogtw

@ogtw, Ty masz oko, nie dostrzegłem tego, a trudno byłoby domyśleć się takiej ignorancji. Co by nie powiedzieć, to chłopak ma fantazję... ;)))
Takie są skutki, jeżeli początkujący wędkarz, bez żadnego doświadczenia, zaczyna swoją przygodę z wędką od kupna kołowrotka. Błąd dostrzegłem, bo szukałem, nie uwierzyłem w to, że producent mógłby wyprodukować taki jeden bubel przy seryjnej produkcji.
[2020-02-10 10:57]

luxxxis

@ogtw, Ty masz oko, nie dostrzegłem tego, a trudno byłoby domyśleć się takiej ignorancji. Co by nie powiedzieć, to chłopak ma fantazję... ;)))
Takie są skutki, jeżeli początkujący wędkarz, bez żadnego doświadczenia, zaczyna swoją przygodę z wędką od kupna kołowrotka. Błąd dostrzegłem, bo szukałem, nie uwierzyłem w to, że producent mógłby wyprodukować taki jeden bubel przy seryjnej produkcji.
Â

Rutkowski nie godzien ci sandałów wiązać :)
Wątek widziałem wcześniej ale założyłem że miszczunio odkręcił szpulę pogubił albo żle złożył podkładki i z racj braku ramu poddał się. [2020-02-10 15:17]

erykom

A pozniej taki " miszczunio" daje negatywna opinie o sprzecie. Tego jeszcze nie grali :) [2020-02-10 16:05]

kaban

Też przyznaję że wada tego typu młynka mocno mnie zdziwiła i jak Olek nie zwróciłem uwagi na szczegóły mało widoczne na zdjęciu. Bystre oko @ogtw :) Przypomniał mi się pewien "wypasiony" spinningista, sprzęt górna półka, odzież jak z wędkarskiego katalogu ( bynajmniej tu nic nie mam do kogokolwiek kto to ma i lubi ) i przy luźnej rozmowie skarży się, że przynęty dobrane co do cw ale chyba kij się słabo ładuje a kołowrotek ma źle wyprofilowaną szpulę. Wziąłem to do ręki i łagodnie tłumiąc śmiech wytłumaczyłem, że to pierwsze coś na blanku to zaczep do przynęty a nie przelotka. Odbiegłem od tematu sorki :))) [2020-02-10 16:40]

luxxxis

Pewnie się "rozmnożył" i młodsze pokolenie odziedziczyło ten swoisty "talent" :)



[2020-02-10 18:26]

Sith

Już dajmy chłopakowi spokój i tak dość chyba się wstydu najadł.
Ciekawe czy się odezwie i pokaże jak nawija kołowrotek po prawidłowym założeniu żyłki. [2020-02-11 08:39]

WedkarzIncognito

@ogtw gratuluję oka! Oglądając to zdjęcie nawet przez myśl mi nie przeszło aby sprawdzać jak jest poprowadzona linka. Stawiałem na podkładki, że to one są winne całemu zajściu. Jak widać na załączonym obrazku nawet taka pozornie banalna czynność może przekraczać umiejętności manulane co poniektórych, a swoją drogą nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, przynajmniej zagadka stożkowego(bardzo) nawoju została roziwązana :))) [2020-02-11 08:56]

Jakub Woś

Kiedyś był tu temat gdzie koleś pytał jak złożyć kij dwuskładowy. [2020-02-11 09:03]

michal86fishsl

Dzięki haha XD Ma Dobre Oko Kolega. Najpierw napisalem wam posta i zaraz się kapnąłem o co kaman. Szybko założyłem zamiast pomyśleć co zrobiłem nie tak. Spinninguję już 9 rok, jeszcze mi się to nie zdarzyło. No ale tak Wstyd hehe. Czekam az pogoda się poprawi i atak :) Pozdrawiam [2020-02-11 10:23]