Kołowrotek do Dragon Nanopower

/ 16 odpowiedzi / 5 zdjęć
Witam mam problem z doborem kołowrotka do nanopower 275 do 25g, przeznaczyć mogę 300-350 zł , zastanawiałem się nad kołowrotkami penn ale opinie na ich temat są podzielone, łowić będę na rzece o średnim uciągu, ryby to bolen, szczupak, sandacz. Mam nadziej że w tym przedziale cenowym można trafić coś dobrego. Pozdrawiam.
grisza-78

Dawia Legalis. Zmieścisz się w cenie i będziesz pan zadowolony. Chyba, że.... wszechobecny Dragon, bez którego to  forum w ogóle by nie istniało ;-) (2017/02/01 21:54)

Bogdan z Grojca

Właśnie myślałem też o daiwie, moje typy to właśnie legalis i lexa ale penn też ma ciekawe jak batle II czy sargus tylko nie wiem nic na ich temat  (2017/02/01 22:18)

Pablo63

Witam.
Mam Penna Battle II 2000,kupiłem go w lipcu z ciekawości jestem zadowolony.Miałem okazję zmienić konsruktora.
Nastawiałem się na okrzykniętego Zaubera,ale on wygląda jak zabawka przy Pennie.(moje zdanie).
Penn jest szybszy i wydaje mi się staranniej wykonany.Mam też Sargusa 2000 (do zepchnięcia nówka,nie trafiony prezent świąteczny).
Porównując schematy Battle różni się od Sargusa tylko podkładkami hamulca i przybajerzoną szpulką.
W tej chwili jakbym nie kupił wcześniej Battla wybrał bym Sargusa,ale proszę się tym nie sugerować.
Battla mam przy Dragon Nanofors 2,35/3-18g.
Dla mnie Penn sprawia wrażenie bardzo solidnego młynka.ale najlepiej pomacać.
Penn Sargus II 2000

5 łożysk kulkowych wykonanych ze stali nierdzewnej + 1 łożysko oporowe Full Metal Body™ - w pełni metalowy korpus i rotor Anodyzowana aluminiowa szpula Wzmocniony system hamulcowy Techno-Balanced™ - specjalne wyważenie eliminuje drgania rotoru nawet pod dużym obciążeniem Braid Ready™ - rolka zapobiegająca skręcaniu się plecionek Anodyzowana aluminiowa korbka z uchwytem z miękkiej gumy Parametry techniczne: Ilość łożysk - 5+1 Waga kołowrotka - 28og Pojemność szpuli - 220m / 0.20mm Przełożenie - 6.2:1 Nawój - 76cm Max Drag - 4.5kg Wkręcana korbka w przekładnię,nie przykręcana na śrubkę z drugiej strony. (2017/02/01 23:45)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Pablo63

A tak wygląda mój Penn Battle II 2000 z nawiniętą plecionką ,z którą nie miałem kłopotu ,ładnie leci ,nic się nie plącze .   W Pennach II czytałem gdzieś na forum że coś tam poprawiono. (2017/02/01 23:59)

szwendacz

Zerknij na Abu Garcia Orra sx. Kołowrotek cały alu. Dwie szpule. Jedna normalna, druga płytka. Przełożenie 5.8 iduża moc hamulca. Mam go od dwóch sezonów. Łowię głównie na rzece i jak na razie sprawuje się bardzo dobrze. Ładnie układa linkę i do tego przydatna płytka szpula. A oprócz tego mogę polecić stary TD z serii iz naprawdę mocny i fajny młynek. Deraz do dostania w dobrej cenie. . Ps. Ciekawi mnie nowy TD iz ale to jeszcze świeży temat i nic o nim nie wiem. Ateż rozglądam się za jakimś młynkiem. (2017/02/02 08:44)

luxxxis

TD 1035iZ ? mam takie cuś od trzech miesięcy,9łożysk plus oporówka,hamulec multitarczowy,pojemne szpule metalowe. Przeżył całą szczupakową jesień,wypad nad odrę,grudniowe esoxy,był ze mną w sylwestra do 15 na wodzie...:) Mocny o dużym przełożeniu,zwarty korpus bez luzów,dobrze układa plecionki--żyłek nie nawijałem. Nic nie trzeszczy,nie szeleści,nie zgrzyta,rolka kabłąka kręci jak szalona.Cóż dodać? (2017/02/02 19:20)

Bogdan z Grojca

No jakoś też penn sargus mi podchodzi tylko mam pytanie, czy jest to niego dodatkowa szpula ? (2017/02/03 23:28)

użytkownik142580

Kol. Bogdan - skoro mieszkasz w Grójcu to tam macie taki fajny sklep wędkarski na ul. Armi Krajowej. Nie ma nic lepszego dla Ciebe jakbyś się wybrał do nich - pooglądał i pokręcił. Byłem niedawno i mają sporo młynków więc wybór jest. Skoro masz wędkę już to możesz sobie ją wziąć i podpiąć pod kołowrotki.
Jeśli chodzi Ci tylko o sugestię dotyczącą młynka to zwróć uwagę na Ryobi Slam - rozmiar dobierzesz sobie sam i w cenie 300 pln się zamkniesz. 

(2017/02/04 08:52)

orasx

Masz wymienione   naprawdę fajne kołowrotki  w tej cenie wybrać musisz sam .Pozdrawiam. (2017/02/04 10:15)

Pablo63

Witam.
Weź pod uwagę długość i ciężar kija,koledzy o tym zapomnieli.

DŁUGOŚĆ - 2,75m
CIĘŻAR WYRZUTU - 7-25g
AKCJA - X-Fast
DŁUGOŚĆ TRANSPORTOWA - 144cm
ILOŚĆ ELEMENTÓW - 2
WAGA - 164g
DŁUGOŚĆ DOLNIKA - 30cm
ILOŚĆ PRZELOTEK - 10
WIELKOŚĆ PRZELOTKI STARTOWEJ - 25mm
WIELKOŚĆ PRZELOTKI KOŃCOWEJ - 6mm

-młynek powinien być  wagowo odpowiedni , wybrane przełożenie (szybsze ,wolniejsze) zwróć uwagę. -sugerowany RYOBI Slam FD 3000  waży 247g,do którego na szpulę trzeba nawinąć połowę sznurka i 150 m plecionki 12lb i tak tego kija nie wyważy.
(brak  komfortu łowienia,( kij leci do przodu na dół) męczy się ręka.
Lepiej szukać jakiegoś młynka metalowego,żeby później nie pluć sobie w brodę że trzeszczy , piszczy i gniazda łożysk się wyrobiły.
- Spro Red Arc(o Zauberze pisałem wcześniej) itp.- wszystko i tak chińszczyzna,zależy na jaki egzemplarz się trafi.
Mam jeszcze stare Shimano Aero 2000 GT  z lat 90 z grafitu XT-7(Japan) ma 4 łożyska i dalej kręci, nieporównywalne do ówczesnych plastikowych kołowrotków których nie uważam,chyba że z wysokiej półki.
To jest moje osobiste zdanie. (2017/02/05 18:52)

Pablo63

A tu ciekawostka,o kołowrotkach z 5 letnią gwarancją.
- opis sprzedawcy
- Made in szmelc.

RYOBI ZAUBER 3000 305g NOWOŚĆ Dystrybucja Dragon 5 LAT GWARANCJI!! Uwaga od stycznia tego roku na naszym rynku pojawiło się wiele dystrybutorów i hurtowni zajmujących się sprzedażą kołowrotków ryobi. Wszystkie te kołowrotki pochodzą od jednego producenta : link do producenta http://www.ryobi-intl.com/ew/cpzs.asp?SortID=80 - różnią się wizualnie i posiadają różne rozwiązania technologicznie w zależności od rynku (europa zachodnia, europa wschodnia, Ameryka, Rosja i inne) Każdy z większych i oficjalnych dystrybutorów może sobie zażyczyć niezbędnych zmian w kołowrotkach jeżeli zauważy taką potrzebę i wymaga tego rynek , różnic jest wiele, dlatego nasza firma proponuje państwu do wyboru kołowrotek z dystrybuci Niemieckiej WFT i Polskiej DRAGON lub KONGER. Na naszych zdjęciach zamieszczonych na aukcjach, można dojrzeć różnice pomiędzy dystrybucją Niemiecką a Polską Nasza prywatna opinia jest następująca: Kołowrotek z dystrybucji niemieckiej jest bardziej dopracowany , nie posiada tak długiej gwarancji ponieważ tego nie potrzebuje - (jakość = Gwarancja 2 lata) , rączka jest precyzyjnie spasowana, sprężyna kabłąka bardzo mocna, łożyska na rolkach nie szumią i wiele innych zalet, jedyną wadą jest to że tak dobrze wykonany kołowrotek nie może być w cenie polskiego dystrybutora - lecz nie wycofujemy się ze sprzedaży kołowrotków z dystrybucji niemieckiej, ponieważ czasami lepiej dopłacic pare złoty. Najlepiej dla kupującego było by, wziąć do ręki i samemu dokonać porównania przed zakupem ZAPRASZAMY. OFICJALNY KATALOG NIEMIECKIEGO DYSTRYBUTORA: http://www.bluecreator.biz/cat,WFT_2014_verbraucher_de Dobre narzędzie dla wędkarzy uniwersalnych, w tym łowiących w wodach przybrzeżnych Bałtyku. Moc uzyskano dzięki wykorzystaniu uszlachetnionego aluminium do konstrukcji korpusu, rotora, szpuli, kabłąka i korbki z wygodnym uchwytem. Oprócz płynnej pracy, którą zawdzięcza przekładni wycinanej w technologii CNC, kołowrotek ten precyzyjnie nawija żyłkę dzięki krzyżowemu układaniu systemu "worm-shaft spool oscillation". Nie ma tu znaczenia, czy łowimy cienką żyłką na lekkie zestawy czy grubą z zestawem stawiającym w wodzie znaczny opór. 8 wysokiej klasy łożysk kulkowych i 1 oporowe zapewniają płynną i niezawodną pracę, a precyzyjnie regulowany wielotarczowy przedni hamulec oddaje żyłkę płynnie i bez szarpnięć. Kołowrotek wyposażony jest w uszczelki gwarantujące, że do środka nie przedostanie się brud i kurz. Dane techniczne: łożyska 8+1waga: 280gpojemność szpuli: 0,28mm-150mprzełożenie: 5.1:1 

Nabijanie klienta w butelkę.
Te  młynki z lepszej dystrybucji i 2 letnią gwarancją kosztują od 60-80zl więcej,tylko jak je poznać(bo wszystkie jednakowe) 5 lat na usuwanie usterek. Proszę się dobrze zastanowić , sprawdzić egzemplarz oraz gwarancję. (2017/02/05 19:35)

Pablo63

-Bogdan z Grojca ,,czy jest do niego dodatkowa szpula ?" W Pennach I edycji -  SG była chyba ażurowa ,w II edycji brak. (2017/02/05 20:02)

Bogdan z Grojca

Niestety nie mieszkam tam, po prostu taki nick ;) (2017/02/06 22:23)

Bogdan z Grojca

Do wędki przymierzałem już spro passion 740 z nawiniętą plecionką i nie wyważa dobrze brakuje trochę ale na upartego da rade, ale potrzebuje jakiegoś mocarza i nie chodzi tu o dopalacze hehe ale coś z serii penna i ten sargus wydaje się być najlepszą opcja, jak będę miał chwile wolnego czasu to poszukam gdzieś w sklepie może mają na stanie, co do ryobi to jakoś nie jestem przekonany ale kołowrotki Dragon widzę że w przyzwoitej cenie, to co kolega luxxxis mi polecił to nie mogę nigdzie informacji sie doszukać chyba jakaś nowość ? (2017/02/06 22:30)

Pablo63

Witam.
Polecany młynek przez 
luxxxis
Kołowrotek Team Dragon FD 1035iZ     http://e-rybka.pl/kolowrotek-team-dragon-fd-1035iz-p-4142.html
Fest maszyna 5 lat gwarancji

• Duraluminiowy korpus i rotor
• 9 łożysk kulkowych ze stali nierdzewnej 
• Jednokierunkowe łożysko walcowe zapewniające natychmiastową blokadę biegu wstecznego 
• Szpula typu „V” wykonana z duraluminium 
• Główna przekładnia klasy HEG, frezowana, zapewniająca lekką i płynną pracę
• Tytanowa rolka prowadząca o dużej średnicy, zabezpieczająca przed skręcaniem żyłki 
• Rurkowy kabłąk o supertwardej powierzchni 
• Trwała sprężyna zbijająca kabłąka 
• Oś szpuli oraz wałek przekładni wykonane ze stali nierdzewnej
• Korbka wycinana z duraluminium
• Dynamiczne wyważenie rotora w systemie SBS 
• Wielotarczowy, precyzyjny hamulec przedni, z płynną regulacją wielopunktową, w pełni wodoszczelny
• Zabezpieczenie antykorozyjne
• Wygodny uchwyt korbki wykonany z twardej pianki EVA.

Hamulec: FD - przedni Moc hamulca: 11kg Liczba łożysk: 9BB + 1RB Przełożenie: 1:5,2 Waga: 338g Pojemność szpuli: 0,33mm/230m Tylko w tej cenie ,jak już zastanowiłbym sie nad jakąś metalową Daiwą (2017/02/11 19:13)