Zaloguj się do konta

Kołowrotek Dragon Manta do lekkiego spinningu

utworzono: 2010/03/30 15:28
Dawido98

drodzy koledzy po kiju chciałbym żeby któryś z was powiedział mi z doświadczenia bądź z innych żródeł czy kołowrotek dragon manta jest dobry do łowienia na lekki spining ponieważ zastanawiam się nad zakupem jego w celu łowienia kleni jazi bądź nawet okoni i małych szczupaczków
[2010-03-30 15:28]

karoltsu1

Jest wystarczający-chociaż polecałbym Viper'a.
[2010-03-30 22:11]

Dawido98

mój kuzyn używa viper'a ale do spławika
[2010-03-31 15:22]

gusto

używam największego modelu do połowów szczupaka polecam,co do okonia,jaża,klenia,polecam mniejsze modele.Pozdro
[2010-03-31 17:50]

Dawido98

dziękuję za poradę co do tego kołowrotka ponieważ co do niego nie mogłem się zdecydować a właśnie teraz będę się wybierał na obławianie bliskich sobie rzeczek i potrzebuje wiedzieć czy warto jego brać na kleniki
[2010-03-31 18:06]

wojtek1991

Posiadam ten kołowrotek: Dragon Manta Baitfeeder FR. Powiem tak szczerze - bardzo precyzyjny hamulec przedni, doskonale idzie go wyregulować. Wolny hamulec działa wyśmienicie. Pierwsze wrażenie na rybach bardzo pozytywne. Miałem jeszcze zamiar kupić Okume Trio Red Core Baitfeeder. Powiem tak - Dragon jest na żyłki 0,25 mm wzwyż. Okuma jest bardziej delikatna. Doskonale nadaje się na żyłki 0,18 - 0,22 mm takie moje wrażenie (wydaje mi się bardziej z nimi współpracować). Moje zdanie zresztą podziela jeden z posiadaczy Dragona jak i jeden z użytkowników tego portalu, który również łowił z kołowrotkiem Okumy. Dragon to Kołowrotek doskonale wykonany, świetnie leży, brak jakichkolwiek odprysków, niedoróbek, szmerów, stukania itp. Jak dla mnie idealny. Przemawiającą za Okumą jest zastosowana technologia Hydro Block co czyni kołowrotek prawie że wieczną maszynką do kręcenia. Mając te dwa młynki przed sobą zdecydowałem się na Dragona, dlaczego? Trudno mi powiedzieć jednoznacznie, może i skusiły mnie walory estetyczne, bo jeśli chodzi o techniczną sprawę są miedzy sobą bardzo dobrymi konkurentami. Oby dwa modele kupimy po tej samej cenie około 200 zł. Oby dwa reprezentują bardzo dobrą klasę w dziedzinie cena a jakość. Wiadomo, że jest to nijako nowość na rynku, posiadają te modele mało właścicieli, więc tym samym mało znajdziemy informacji. Ja z mojej strony mogę powiedzieć, że Dragon przy moim feederze sprawuje się bardzo dobrze i naprawdę zapowiada bardzo długą i udaną współpracę. Jestem naprawdę zadowolony z zakupu.  [2015-02-03 22:11]