Kołowrotek z wolnym biegiem-zasada działania

/ 5 odpowiedzi
Witam. Otóż kupiłem sobie wędkę wraz z kołowrotkiem z wolnym biegiem, którego kompletnie nie rozumiem. Dlaczego on kręci się w 2 strony? Tak ma być czy on jest po prostu zepsuty?? Ja się po prostu nie znam :/ 
 
piotr-kasperek


Od dołu kołowrotka w pobliżu rotora masz przełącznik. Umożliwia on działanie rotora w obie strony bądź tylko w jedną. Najpradopobobniej twój w tej chwili jest ustawiony tak, że działa w obie. Rotor to ten element, który obraca się dookoła szpuli i nawija na nią żyłkę. Przepraszam, że piszę tak łopatoligicznie, ale nie chcę zostawić niedomówień. Na zdjęciu zaznaczyłem ci ten przełącznik czerwonym okręgiem :) (2016/09/09 15:21)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

filip-zygmznt


Ludzie mówią, że kto pyta nie błądzi,i rzeczywiście tak jest :) Dziękuje Ci z całego serca :)  (2016/09/09 15:43)

u?ytkownik26223


Ta dźwigienka to nie jest wolny bieg .
Wolny bieg to ta duża dźwignia poziomo umieszczona z tyłu kołowrotka. (2016/09/09 20:01)

filip-zygmznt


Tak Tak, wiem panie Jarku :) sprawa już rozwiązana. Po prostu byłem przyzwyczajony że ta dźwigienka jest u góry no ale nie sądziłem że w kołowrotku z wolnym biegiem jest na dole :/  (2016/09/09 20:28)