Kołowrotek do castingu.

/ 3 odpowiedzi
Mam pytanie odnośnie metody castingowej. Najbardziej popularnym rodzaje kołowrotków używanych w tej metodzie jest multiplikator. Moje pytanie brzmi : '' Czy do tej metody można zamiast multiplikatora użyć kołowrotka spiningowego z przednim hamulcem lub kołowrotka sumowego ???" Pytam się bo wydaje mi się że multiplikatory są o wiele droższe od zwykłych kołowrotków,a ich obsługa może być trudna. Przy okazji nie każdego stać na taki sprzęt.                                                                                                                                                         z góry dziękuję

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Draq

Casting ze "stałoszpulowcem" to nie casting tylko zwykły spinning ;) (2015/12/21 20:01)

aldente

Kolego...chodzi Ci o Spinncasting, Surfcasting czy o zwykly Casting ...czyli rzut na odleglosc i do celu?  Poza tym to tak , jak Draq powyzej napisal. (2015/12/21 22:11)

tripod

Mateusz, wędzisko do multiplikatora jest inaczej skonstruowane, szczególnie chodzi tutaj o układ i wielkość przelotek, rodzaj uchwytu do kołowrotka, dodany jest specjalny uchwyt pod palec żargonowo zwany pazurem. Możesz podpiąć kołowrotek stałoszpulowy do wędziska castingowego, ale takie wędkowanie to kiepska sprawa.
Co do ceny, wysokiej jakości kołowrotki i owszem, nowe kosztują od 800 zł minimum, ale jeśli potrzebujesz kołowrotek do rzucania przynętami od 10 g masy własnej, to wystarczy ci prosty i dobry kołowrotek niskoprofilowy HS200iL, np. za 409 zł i 5 lat gwarancji, co jest ceną porównywalną ze średnią półką koł. stałoszpulowego. wklejam link do sklepu wziętego jako pierwszy z brzegu http://www.okonek.com.pl/dragon-multiplikator-team-dragon-hs200il-p-6639.html

Są i inne firmy oferujące dobre kołowrotki, ja ten znam i polecam

pozdrawiam (2015/12/25 09:42)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.