Kołowrotek do łowienia z rzutu

/ 13 odpowiedzi
Witam. Zastanawiam siè który kołowrotek jest lepszy, ponieważ prrzymierzam się do zakupu.Anaconda Magic Runner IVOkuma Power LinerOsobiście wolę Andzie, lecz martwi mnie jedna rzecz amianowicie klips czy w Magicu nie będzię on ranił żyłki odczas rzutu i jak on wygląda u Andzi. Który byście polecili oczywiście do łowienia z rzutu właśnie z zastosowaniem klipsa. Z góry wielkie dzięki.MG
spines21


http://forum.wedkuje.pl/post/kolowrotek-karpiowy-do-350-pln/844394

http://forum.wedkuje.pl/post/anaconda-magic-runner-iv/844501

http://forum.wedkuje.pl/post/magic-runner-iv-czy-power-liner/671981




(2015/12/16 01:14)

MegaKarp


Dziekuje i przepraszam za powtórke  (2015/12/16 15:44)

MegaKarp


Czy może ktoś wypowiedzieć się na temat tego klipsa??
MG (2016/01/01 15:26)

spines21


"Który byście polecili oczywiście do łowienia z rzutu właśnie z zastosowaniem klipsa."


A co ma klips do możliwości rzutowych kołowrotka? (2016/01/01 15:41)

MegaKarp


Boże chodzi mi o to że często łowiąc w nocy będę zaznaczał odległość klipsem.
I czy ja napisałem coś o możliwościa rzutowych kołowrotka... chyba nie :(
P.S. : po co pan komentuje jeżeli nie wie o co chodzi i zawsze wysyła linki do inny postów nie zwracając uwagi że były one założone 2-3 lata temu. Pozdrawiam
MG (2016/01/06 02:03)

spines21


"Boże chodzi mi o to że często łowiąc w nocy będę zaznaczał odległość klipsem"
No bez przesady z tym odwołaniem do Boga.

"I czy ja napisałem coś o możliwościach rzutowych kołowrotka...chyba nie:("
A to kto napisał?-
"Który byście polecili oczywiście do łowienia z rzutu własnie z zastosowaniem klipsa"  ?
To kto nie wie o co chodzi?

"P.S. : po co pan komentuje jeżeli nie wie o co chodzi i zawsze wysyła linki do inny postów nie zwracając uwagi że były one założone 2-3 lata temu. Pozdrawiam
MG"
Ja szanowny MegaKarpiu nie komentowałem w tamtych postach.
Pod linkami jest trochę o kołowrotkach w tym o Magicu o którego założyciel wątku pyta.
A pytam ,żeby się dowiedzieć o co chodzi z" łowieniem z rzutu z zastosowaniem klipsa"
Jak kilka razy rzucisz zestawem z żyłką zablokowaną klipsem to będziesz wiedział jak to jest.
Osobiście nie polecam.
Kilka wątków o klipsie na kołowrotku i zaznaczaniu odległości rzutu-
http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=klips+na+kolowrotku
Niestety nie są z tego roku,ale ciekawe więc może warto poczytać. 








(2016/01/06 05:20)

ogtw


Rzucając zestawem gruntowym z założoną żyłką na klipsie, można sprawdzić, co jest mocniejsze: żyłka czy klips. Żyłkę zakładam na klips tyko wtedy, kiedy zdejmuję szpulę z kołowrotka, najczęściej po to żeby odkręcić skręconą żyłkę. (2016/01/06 09:58)

Hanger


Przykro mi MegaKarp, że nikt nie rozumie twoich pytań. Niestety poziom tego forum regularnie spada. Na moje trzykrotne pytania w sprawie wędki nawet nikt nie raczył odpowiedzieć np. "to już było w innych wątkach" lub po prostu "nie wiem".
Do Spines i ogtw - klips na szpuli służy do zaznaczania odległości rzutu i jest on szczególnie przydatny w nocy. W moich Pennach jest on okrągły i metalowy z łagodnymi krawędziami przez co nie ma mowy o ranieniu żyłki a łowię dosyć ciężkimi koszykami. Na dobrą sprawę i te plastikowe nie zrobią krzywdy. Najlepsze moim zdaniem klipsy ma Daiwa specjalnie dedykowane w tym celu tzw. HIP. No ale jak ktoś uważa, że klips służy tylko do zakładania żyłki po zdjęciu szpuli z kołowrotka... (2016/01/06 15:33)

spines21


Pewno,że możesz sobie zaznaczać klipsem odległość.
Ja na pewno tak robił nie będę.Na wszelki wypadek.Ani w nocy ani w dzień.
Nie wiem co znaczy "dość ciężki koszyk"ale używając ciężarków nawet 60 gram żyłka mocno będzie zastopowana.
A 80 albo 100 gram?
Jak ryba odjedzie to będziesz odpinał linkę z klipsa?
Szczególnie w nocy:)
Ale oczywiście każdy robi jak lubi. (2016/01/06 19:18)

Hanger


Używam właśnie koszyków, które z zanętą ważą ok. 60 gram bo nie potrzebuję cięższych w tych miejscach co łowię (ale z powodzeniem mogłyby ważyć do 100 gram). Jeśli zaś chodzi o to co robię jak odjedzie mi ryba a żyłka na kołowrotku dochodzi do miejsca zaczepu na klipsie - to proste - uwalniam ją:). A jak to wygląda? Podczas holu trzymam wysoko uniesioną szczytówkę, kiedy zbliża się krytyczny moment obniżam ją i zdecydowanym ruchem ręki w dół uwalniam żyłkę. To naprawdę nie jest niebezpieczny manewr. Można to zobaczyć nawet na filmikach Lucia (między 16 a 18 min). Może to niektórym rozjaśni:
https://www.youtube.com/watch?v=upYHbzRk7c4
(2016/01/06 20:36)

MegaKarp


W końcu ktoś mnie zrozumiał (Hanger) i wielkie dzięki że wypowiedziałeś się na ten temat.
A wracajądo tego klipsowania żyłki to jest dob sposób na to by nie wypinac żyłki, wystarczy zed rzutem cofnąć się o 4-5 metrów do tyłu (jeżeli jest taka możliwość), rzucić zestaw i zaklipsować żyłkę z tego miejsca po czym zwinąć te 4-5 metry i położyć wędke podczas odjazdu zdążymy zareagować i mamy duże szanse że nie będzie konieczne wypięcie żyłki. Pozdrawiam 
MG (2016/01/09 00:36)

JKarp


Zapewniam Cię, że możesz nie zdążyć :-( 
Jak już chcesz znaczyć odległość zrób to jak Mroczek w jednym z filmów - zarzucasz , następnie zdejmujesz szpulę, od tyłu szpuli zakładasz pasek dętki rowerowej i zakładasz z powrotem szpulę. Nawet jak dojdzie do sytuacji, że będziesz musiał oddać żyłkę to przy dobrze dobranej dętce żyłka wyjdzie bez problemu spod niej.


JK (2016/01/09 08:31)