Kołowrotek do feedera cw do 90 g

/ 7 odpowiedzi
Witam szanownych wędkarzy, mamy taką sytuacje:
- feeder 3,90 m. cw do 90 g
- w przeważającej sytuacji: wody stojące
- koszyk: do 50 gram 
- ryba: leszcz do 5 kg (przeważający gatunek i waga)
- żyłka 0,16 do 0,20 maks
Pytanie jaki kołowrotek do tego?, biorę pod uwagę 3 pozycje, mile widziane również Wasze:
OkumaTactic Baitfeeder
DRAGON EXPRESS PRO BAITFEEDER
Okuma Carbonite II Baitfeeder

Dragon i Okuma z tego względu iż gwarancja 5 lat. Cena no tak do 150-180 myślę. Zastawiam się nad rozmiarem, tak najbardziej przypasuje mi 40 ale z chęcią zobaczę co i Wy macie w tym temacie do powiedzenia.

Serdecznie dziękuję za udział w temacie.

Bernard51


- ryba: leszcz do 5 kg (przeważający gatunek i waga)
- żyłka 0,16 do 0,20 maks

- feeder 3,90 m. cw do 90 g

Przy 90 gr to osobiście założył bym żyłkę 0,20 - 0,25 mm, pewnie jak piszesz rozmiar 40 okumy styknie na takie połowy,-  tu masz dobra cenę: http://www.waveinn.com/zeglarstwo-wedkarstwo/okuma-avenger-pro-40/97801/p?utm_source=googl (2015/01/22 13:03)

ryukon1975


Okuma Tactic Baitfeeder jak i Dragon Express Pro Baitfeeder w wielkości 40 będą jak najbardziej odpowiednie do feedera o cw 90.

Jeśli chodzi o żyłkę główną to tak jak napisał Bernard nie przesadzaj z biegnięciem w małe średnice bo nic dobrego Ci to nie da. 0,20-0,22 mm to minimum, leszcz nie ukleja nie przestraszy się z całą pewnością.

(2015/01/22 13:20)

notaki


koszykiem 50 g ( czyli z zanętą to w granicach 80-100 g ) zylką o,20 nie rzucisz. Chyba, ze zamierzasz rzucać tyle co i reką bys dorzucił.

Koledzy wczesniej dobrze  piszą.
 W wodzie stojacej średnica zyłki głównej  ( oczywiście bez przesady ) nie ma znaczenia, wiec po co się meczyc i rwać co chwilę zestawy  ?
Spokojnie możesz załozyć te 0,25-0,26 , a jesli już tak kochasz pajęczyny, to daj przypon 0,14-0,16, bo z ta część zestawu ryba  ma kontakt i tu sztywność i grubość  zyłki może mieć znaczenie. (2015/01/22 17:58)

u?ytkownik102837


Ja też polecał bym tą okume albo dragona mante baitfeeder. Takie dwa pewniaki jeśli chodzi o feedera.


Pozdrawiam (2015/01/22 19:43)

wojtek1991


Szanowni koledzy, 
ja od 3 lat łowię na feedera, tylko teraz zepsuł mi się młynek i myślę nad nowym. Poprzedni zakup nie był przemyślany, poszedłem do sklepu i zakupiłem to co mieli bo za dwa dni miałem jechać na wodę na tydzień czasu, zakup był na szybko a i za dużego wyboru nie mieli, także padło na Mikazuki. Na początku sprawował się bardzo dobrze ale teraz już, no niestety... 
Używam zawsze najdelikatniejszych zestawów jakich się da. Mój zestaw to 0,18 mm żyłka główna a 0,16 mm przypon i od zawsze tak łowie. Nie używam rurek tylko sam koszyk (nie jestem ich zwolennikiem) Nie miałem nigdy problemów, więc jak piszecie 0,25 (nawet) to w moim przypadku to niepotrzebne, może i teoria czy Wasze rady oparte na praktyce są trafione i cenne ale nie w moim przypadku :). Jestem swojego zestawu pewny i naprawdę jak dla mnie sprawuje się wyśmienicie a i drgająca robi to co ma wspaniale. 

Co do tematu bardziej obstawiam Okumę i znalazłem coś jeszcze może i ten młynek co o nim sądzicie? Kołowrotek OKUMA Trio Baitfeeder
Dziękuję wszystkim za wpisy. (2015/01/22 20:13)

u?ytkownik165777


Witam . Mam okumę trio baitfeeder red core i jestem bardzo zadowolony - pracuje lekko i płynnie , dobrze spasowany [jak to u okumy] , w zestawie są dwie identyczne szpule , a to też jest duży plus . (2015/01/23 08:35)