Kołowrotek Robinson Quartz 3010

/ 15 odpowiedzi
Chciałbym poznać wasze opinie  na temat  kołowrotka spinningowego Robinson Quartz . Mam inny kołowrotek do spina Robinson Silver, ten działa bez zarzutu i jestem bardzo zadowolony z jego możliwości. Natomiast mój brat chce sobie kupić coś innego. Ponieważ Silver mnie nie zawodzi podpowiedziałem mu, że ten jest dobry ale on chce coś innego  również od Robinsona, poleciłem muQuartz 3010. Miałem kiedyś daiwy i shimano ale rozleciały się i były drogie. W internecie znalazłem jakieś szczątkowe informacje na jego temat, całkiem pozytywne ale nie chcę opierać się na jednym źródle. Gdyby ktoś miał z nim do czynienia prosiłbym bardzo o jakieś opinie.
szczawik1984

W jednym ze sklepów widziałem w promocji kołowrotek Okuma Trio.
Poszukaj po necie a uwierz mi że za 200 zł lepszego nie znajdziesz. (2014/09/25 11:19)

karwos33

Quartz PS to uniwersalna maszynka na szczupaki i sandacze, mam go już drugi sezon. Płaciłem za niego ponad 200zł, ale teraz kosztuje jakieś 140-150zł, więc konkurencję w postaci chociażby wspomnianej okumy zostawia pod tym względem daleko w tyle.   (2014/09/25 20:22)

chudymb2

W tej cenie spro passion 730 lub 740 względnie ryobi najlepsze kręcioły do 170zł (2014/09/26 00:12)

szczawik1984

Kolega chyba nie trzymał tej Okumy w rekach co ????
Przed wyprzedażą kosztowała ona 360 zł a teraz przecena gdyż kołowrotek wypada z katalogu w 2015.
Poza tym można już kupić Okumę Helios za 240 zł gdzie w detalu nie dawno kosztował 500 zł

Quartz PS to uniwersalna maszynka na szczupaki i sandacze, mam go już drugi sezon. Płaciłem za niego ponad 200zł, ale teraz kosztuje jakieś 140-150zł, więc konkurencję w postaci chociażby wspomnianej okumy zostawia pod tym względem daleko w tyle.  
(2014/09/26 13:47)

chudymb2

nie cena się liczy a opinie urzytkowników i tu spro i ryobi są nr 1 wystarczy poczytać nawet na tym forum to nic nie kosztuje (2014/09/26 15:19)

Zielan

Akurat mam osobiście ten kołowrotek robinsona (quartz). Podczas mojego eksploatowania głównie jeziora, czasami rzeka nie pojawiło się nic niepokojącego. Linkę układa bez zastrzeżeń. Hamulec pracuje równo i płynnie oddaje plecionkę.  Czy coś więcej potrzeba?  

(2014/09/26 15:33)

karwos33

Kolego Szczawik... Zakładam, że nie utrzymują Cię rodzice i jesteś dorosłym facetem, a co za tym idzie rozumiesz wagę pieniądza. 100zł to jak na polskie realia spora różnica. Nawet gdybym korzystał ze stówek jak z chusteczek higienicznych, to wolałbym kupić sobie za to dobrą plecionkę, niż dopłacać tylko za markę, trend i szpan - jakoś nie czuję potrzeby tego typu dowartościowania się...  
Tak się składa, że z Okumą Trio miałem styczność (dostałem ją do testów w sklepie wędkarskim, dla którego pracuję), i nie dziwię się, że ją wycofują z nowego katalogu :) Nie prezentowała sobą niczego więcej, niż to co dostajesz w nowej Mancie II Drop Shot, która była o ponad połowę tańsza, a i tak obie trzeszczą na byle szczupaczku. 

Co do Spro - fajny młynek, ale łowię dość dużo i "intensywnie", więc wolę maszynki z 5-letnią gwarancją. Tak, na wszelki wypadek.  (2014/09/26 19:32)

szczawik1984

Ale tu nie trzeba nic dokładać
Okumę trio można już kupić za 150 zł a co do trzeszczenia to się nie zgodzę. Mam ją od początku jak tylko pojawiła się w ofercie dragona do spinningu c.w. max 30g.
Nie żałuję ani jednej złotówki którą na nią wydałem a co więcej właśnie licytuję drugi egzemplarz bo jest to młynek sprawdzony.
Jak penie zauważyłeś nikomu te robinsona nie odradzam bo na nie go nie łowiłem a tylko przedstawiłem swoją opinię.
Z drugiej strony czy ten Quartz wytrzyma kilka lat spinningu? czy hamulec nie ma zakleszczeń podczas startu bo to mega ważne??

Można to bardzo łatwo sprawdzić podwieszając go na plecionce na pewnej wysokości obserwując czy równomiernie ze stałą prędkością opada.

Nie wiem jak Robinson ale Okuma tak ma. (2014/09/26 22:02)

karwos33

Hamulec w QPS działa bardzo płynnie, jest to moim zdaniem jeden z lepszych, obok Red Arc i Fishmakera, hamulców na rynku. Co do stówki więcej odnosiłem się do Heliosa :)
Trio mnie nie przekonała, podobnie z resztą jak wspomniana Manta II. W obu, po tygodniu łowienia, pojawiły się trzaski w przekładni, spowodowane pewnie jakimś luzem czy złym spasowaniem elementów. Niestety, według mnie Okuma to już nie TA Okuma co kiedyś. Więcej wydają na reklamę, niż na pracę swoich inżynierów, i to mocno przekłada się na jakość ich produktów. A może to po prostu Dragon nawala, i nie patrzy na to, co sprowadza do kraju. 
Spadek ceny Trio bardzo przypomina sytuację, która miała miejsce z Dragonem Ultimą, kiedy z prawie 5 stów zleciał ma 2 z hakiem. No i wyszło szydło z worka, bo wkręcał linkę pod rotor jak żaden inny młynek. Równocześnie ze spadkiem pojawiła się Ultima II, już "poprawiona". Może podobnie będzie z Trio - wprowadzą do oferty Trio II, które nie będzie trzeszczeć :) Pożyjemy, zobaczymy
Pozdrawiam (2014/09/26 22:44)

szczawik1984

Helios To prawda nie jest wart 500 zł o wiele lepiej chodzi jego tańszy kolega RTX
ale za 240 zł bo za tyle widziałem Heliosa to już propozycja ciekawa.
Z Ultima pamiętam doskonale. Została przeceniona przez Dragona bo za nią wchodził nowy model a magazyn na nowy sezon trzeba było wyczyścić.
Co do Okumy to już wiem że w roku 2015 pojawi się kilka fajnych nowości. (2014/09/27 01:19)

nizgor

Ja nie przepadam za płaceniem za logo, które nic mi nie daje. Jedno i drugie jest robione w Chinach. Z tym, że Robinson jest tańszy moim zdaniem lepszy i co najważniejsze serwis, który rzadko odwiedza mój sprzęt Robinsona jest szybki, solidny a naprawy pogwarancyjne są śmiesznie tanie. (2014/09/27 19:53)

szczawik1984

Serwisu Robinsona aż tak bym nie wychwalał.
Od kilku lat najlepszy serwis  w kraju jak i pewnie w Europie ma Jaxon a cała reszta za nimi.

Ja nie przepadam za płaceniem za logo, które nic mi nie daje. Jedno i drugie jest robione w Chinach. Z tym, że Robinson jest tańszy moim zdaniem lepszy i co najważniejsze serwis, który rzadko odwiedza mój sprzęt Robinsona jest szybki, solidny a naprawy pogwarancyjne są śmiesznie tanie.
(2014/09/28 14:03)

vmaxer

Quartza 3010 mam niezmiennie do spinningu od dwóch sezonów. Jest to kołowrotek z niskiej półki ( około 200 zł) do którego w tej klasie nie można mieć zastrzeżeń, plecionkę nawija dobrze lecz nie idealnie i nie można oczekiwać Bóg wie czego. Najlepszy w nim jest hamulec. Bebechy tak jak w większości młynków o podobnej konstrukcji.  (2015/03/15 11:19)

Zagorzaly

Macalem ten kolowrotek  Aż w szoku byłem ze kołowrotek za dwie stowki może tak fajnie kręcić. Pogrzebałem w sieci i rzeczywiście zbiera dużo pochlebnych opinni.
  (2016/08/22 11:12)

amstaf358

QUARTZ to DOBRY kręcioł do spina,mam to wiem.... i opini w necie o nim trochę jest,mam swoich zwolenników,a teraz jak się poszuka to można go wyrwać za 120 zeta... (2016/08/22 12:06)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja