Kołowrotek Mikado Shinju 2004

/ 5 odpowiedzi
Witam, zakupiłem kołowrotek Mikado Shinju 2004. Na początku zobaczyłem jaki jest głośny itp, kręciłem było okej, lecz gdy nakręciłem żyłkę i była naprężona kiedy zwijam to słychac tak jak by ocieranie szpuli. Proszę o pomoc bo to jest nie przyjemne dla ucha :) Pozdrawiam
Draq


(2014/08/30 22:56)

luzy


Najprawdopodobniej hałasuje rolka prowadząca. Nasmarowanie jej od wewnątrz często pomaga ale nie zawsze. Ten hałas to nie jest nic niepokojącego. Kołowrotki Mikado to jeden z najgorszych syfów. I często rolka hałasuje bo jest źle spasowana. Nic się nie martw ten typ tak ma. (2014/08/31 09:10)

exhaust13


Najprawdopodobniej hałasuje rolka prowadząca. Nasmarowanie jej od wewnątrz często pomaga ale nie zawsze. Ten hałas to nie jest nic niepokojącego. Kołowrotki Mikado to jeden z najgorszych syfów. I często rolka hałasuje bo jest źle spasowana. Nic się nie martw ten typ tak ma.

Jestem jak na razie amatorem, możesz mi powiedziec gdzie kupic smar i gdzie dokładnie to nasmarowac, oraz jaką ilośc ? (2014/08/31 15:02)

luzy


Kup smar stały w tubce. Kupisz w markecie budowlanym lub większym sklepie z narzędziami. Rozkręć rolkę (patrz śruba) wyciągnij rolkę i podkładkę (zapamiętaj kolejność ułożenia  części) . W środku są 2 łożyska kulkowe lub tulejka . Nasmaruj łożyska a jeśli nie ma łożysk tylko jest tulejka to posmaruj tulejkę i rolkę od środka. Skręć zważając na kolejność . Wytrzyj wszystko z zewnątrz. (2014/09/01 15:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Dario1988


ciekawy jestem, czy te łożyska można też gdzieś dostać (2014/09/01 15:53)