Kołowrotek Ryobi Arctica

/ 8 odpowiedzi

Cześć, postanowiłem kupić kołowrotek do spinningu z cw. ok. 7/10-30/35g. Padło na Ryobi arctica 4000. Na allegro znalazłem ten model w dziwnie niskiej cenie 221zł. Na innej aukcji ten sam kręcioł po 20% obniżce kosztuje 259zł. Jak myślicie czy to oryginalny Ryobi? 

link do podejrzanego :http://allegro.pl/ryobi-arctica-fd-4000-metal-5lat-gwarancji-i4373655242.html#delivery

link do kołowrotka za 259:http://allegro.pl/kolowrotek-ryobi-arctica-4000-mocny-promocja-20-i4375262847.html

Ps. Jak macie jakieś spostrzeżenia co do tego kołowrotka to piszcie, każda opinia się przyda :)

u?ytkownik165777


Witam . U mnie w stacjonarnym sklepie jest taki i kosztuje 224 zł , sprzedają go jako ,,nowość'' pytałem czemu takie zamieszanie i odpowiedział mi sprzedawca że towar czyli kołowrotek jest oryginalny a zmienił się dystrybutor ryobi i z tego różnice w cenach i warunkach gwarancji. (2014/07/15 00:12)

mateusz-falkiew


jest to prawdopodobnie spowodowane tym że ryobi zmienia dystrybutora z kongera który dawał gwarancję tylko na rok i jedną szpule na firmę dragon która daje gwarancję na 5 lat i w tym jedną szpulę aluminiową w zapasie sam się zrobiłem w ch... bo kupiłem kołowrotek 2 miechy temu i mam kręciołek na gorszych warunkach bo taki sam kupiłem pozdro

(2014/07/15 14:51)

lasvegas


jest to prawdopodobnie spowodowane tym że ryobi zmienia dystrybutora z kongera który dawał gwarancję tylko na rok i jedną szpule na firmę dragon która daje gwarancję na 5 lat i w tym jedną szpulę aluminiową w zapasie sam się zrobiłem w ch... bo kupiłem kołowrotek 2 miechy temu i mam kręciołek na gorszych warunkach bo taki sam kupiłem pozdro

Tu kolego nie masz racji, bo i Konger i Dragon handlują kręciołami Ryobi. Obie firmy dają 5 lat gwarancji choć zaczął Dragon a Konger musiał zrobić to samo żeby być konkurencyjnym. Tak niskie ceny są skutkiem "wojenki" między tymi firmami-kto pierwszy odpuści ten pożegna się z Ryobi. Też jestem nieco wku*winy bo, tak jak ty, kupiłem Zaubera CF 3000 w kwietniu za 395 zł (po upuście) i mam rok gwarancji. Dzisiaj widziałem CF-a za 365 zł w pierwszym sklepie, a w drugim za 330 zł (!!) no i 5 latek gw. :/ . Wszystkiego nie da się przewidzieć. Tak czy siak to bardzo dobre maszynki, pozdrawiam.




(2014/07/15 17:42)

lasvegas


Odnośnie Arctica 4000- warto jak najbardziej, bardzo dobry sprzęt. Kumpel "od kija" szczupakuje nim drugi sezon i jest b. zadowolony, z resztą ja też czasem łowię tym kołowrotkiem. Żadnych szmerów, luzów i takich tam duperszwancli.  Dzisiaj akurat kupiłem drugiemu kumplowi Arcticę 3000 za 220 złociszy z 5-cio letnią gwarancją Kongerowską. Jak we wszystkich Ryobi (nawet tych najtańszych- mam jeszczę Ecusimę 2000) hamulec jest świetny + nienaganny nawój linki. Arctica ma także łożyska ze stopów nierdzewnych, z resztą chyba we wszystkie Ryobi już je montują. Pozdr  (2014/07/15 17:54)

mateusz-falkiew


powiem ci ze naprawdę polecam każdemu za takie pieniądze bardzo solidny młynek     (2014/07/15 21:10)

eazy-e-1997


dzięki wszystkim za odpowiedzi :) (2014/07/15 21:44)

maro


powiem ci ze naprawdę polecam każdemu za takie pieniądze bardzo solidny młynek    

Mała prezentacja kołowrotka Ryobi Arctica 4000 po czterech latach morskiego spinningu.

[url=http://surfcasting-marek.blogspot.gr/2014/08/ryobi-arctica-4000.html]Ryobi Arctica 4000[/url] (2014/08/23 16:43)

arto


witam, mam pytanie jak wypada w porównaniu: Ryobi Applause do Arctici,czym się różnią i którego waszym zdaniem kupić.Na znanym portalu aukcyjnym można zakupić  Ryobi z dystrybucji Dragona ,Kongera i Niemieckiej dystrybucji, zdaniem sprzedawców te z dystrybucji Niemieckiej są lepiej wykonane bardziej dopracowane ,ale droższe o 30zł do 50zł i gwarancja tylko na 2 lata.Co o tym sądzicie, czy sprzedawcy próbują naciągać klientów,na droższe kołowrotki ,czy warto dopłacać ? pozdrawiam. (2014/08/23 22:32)