Kołowrotek feederowy za ok.140 zł.

/ 8 odpowiedzi

• konto usunięte

Wędkarstwo gruntowe

Witam ... znowu :P
Po raz kolejny muszę poprosić was o pomoc przy wybraniu sprzętu.
Chciałbym zakupić kołowrotek do feedera tzw. kołowrotek feederowy w cenie do 140zł. Napiszcie co polecacie...
Zastanawiałem się nad:
- Kołowrotek Okuma Inspira RD 35
- Kołowrotek Cormoran Bull Fighter-BR 4 PiF 2500
i nad najmniejszym rozmiarem kołowrotka karpiowego (myślę że do feedera będzie) czyli
Kołowrotek Jaxon Red Carp FRXL który z nich polecacie a może macie lepsze propozycje przypominam 140zł do 160 max.

rafekjaworski

Witam,Ja posiadam cormoran bull fighter tylko 4000 i bez wolnego biegu, powiem Ci szczerze że nie jestem z niego zadowolony, bo hamulec jest mało precyzyjny i nie równo oddaje linkę. Dodam tylko że Mój jest z tylnym hamulcem. Pozostałych nie oglądałem ale szukaj czegoś z łożyskiem oporowym. Połamania kija (2014/05/04 15:24)

Tobek

Dozbieraj może kilka złotych i zakup okumę travertine. Posiadam i sprawuje się idealnie. (2014/05/04 17:57)

nela

Mam 2 okumy travertine 40 i jakoś szału nie widzę. Używam ich przy feederach, łowię głównie białoryb z gruntu na Bugu. Nie są złe, ale uważam że przereklamowane. Przeżyłem już kilka kołowrotków do 200 zł - Jaxony, Kongery i bla bla bla. Zawsze też staram się porzucać sprzętem kolegów nad wodą w ramach "wymiany doświadczeń sprzętowych" :)
Polecam Mistral Haguro - obecnie siedzi u mnie na pickerze (wcześniej używany na feederze) - jak dla mnie lepszy niż okuma travertine i tańszy, cena coś koło 150 zł
No i rewelacja jak dla mnie:
Lineaeffe Hyper Carp - kołowrotek tani około 80 zł, a nie ustępuje 2x droższym konkurentom :) (2014/05/04 18:22)

Krul-Mateusz

Niedawno miałem podobny problem. Wybrałem Okume Traventine 45. Młynek bez rewelacji. Solidny, wszystko ładnie spasowane - mam nadzieję, że się odwdzięczy w dużej ilości złowionych ryb :) (2014/05/04 21:25)

luksaj

Powiedzcie co byście chcieli w tych pieniądzach ,  by mieć wypasiony sprzęt to niestety trzeba za niego wyłożyć  a travertine to jest bardzo dobry kompromis cena jakość jak dobrze poszukasz to kupisz na promocji za 160 zł za tyle ja go wydębiłem u siebie w miejskim sklepie wędkarskim , można kupić lepszy sprzęcik ale niestety ze 300 zł trzeba dołożyć  lub więcej  (2014/05/04 22:43)

nela

Kompromis miedzy ceną, a jakością - chyba tak jak ja wcześniej naczytałeś się forumowych opowieści :) Nie wiem kto zasiał ten mit i ile z tego miał, ale mu się udało :D Masa ludzi myśli że to cudo w tym przedziale cenowym... Niestety tak nie jest, kołowrotek jest solidny, ale oprócz 5 letniej gwarancji nie zachwyca niczym innym od konkurencji. Niezależnie od tego jaki forumowy guru się tu zjawi i będzie go zachwalał, ja powiem tylko jedno - P R Z E R E K L A M O W A N Y :) (2014/05/04 23:16)

saviano

Ja drugi sezon mam Okumę Tactic w rozmiarze 30 i  jestem z niego zadowolony (feeder, głównie na Narwii i Bugu). Ważne by miał kilka łożysk, w tym oporowe i opcjonalnie wolny bieg, ale wolnego biegu używam rzadko w tego typu łowieniu. Za 100 można kupić Okumę Impact, ale bez wolnego biegu. Kolega ma 2 Travertiny (rozmiar 55 i 40 lub 45). Łowi dodatkowo też na Wiśle i nie narzeka. Jak kat chodzę na ryby i  czytam fora to wyrobiłem sobie taką oto opinię. Za 150-200 zł można kupić porządny sprzęt (wędka/kołowrotek), ten droższy jest dla wędkarskich "audiofili" którzy zwracają wielką uwagę na mało znaczące detale i/lub szpanerów z nadmiarem gotówki. Owszem, jak się jedzie na Ebro lub do Skandynawii na duże ryby morskie lub ponad metrowe szczupaki to dobrze mieć bardziej wytrzymały sprzęt, ale nie oszukujmy się - w Polsce wędziska/kołowrotki rzędu 200zł każdej rybie dadzą radę. Idąc z feederem na rzekę nie potrzebuję armaty... (2014/05/05 08:20)

orbita9

Mam 2 okumy travertine 40 i jakoś szału nie widzę. Używam ich przy feederach, łowię głównie białoryb z gruntu na Bugu. Nie są złe, ale uważam że przereklamowane. Przeżyłem już kilka kołowrotków do 200 zł - Jaxony, Kongery i bla bla bla. Zawsze też staram się porzucać sprzętem kolegów nad wodą w ramach "wymiany doświadczeń sprzętowych" :)
Polecam Mistral Haguro - obecnie siedzi u mnie na pickerze (wcześniej używany na feederze) - jak dla mnie lepszy niż okuma travertine i tańszy, cena coś koło 150 zł
No i rewelacja jak dla mnie:
Lineaeffe Hyper Carp - kołowrotek tani około 80 zł, a nie ustępuje 2x droższym konkurentom :)

Coś więcej na temat tego kołowrotka Lineaeffe Hyper Carp ?? Poza allegro gdzieś do kupienia? (2014/05/05 14:50)