Zaloguj się do konta

Kołowrotek Daiwa Black Widow-opinie

utworzono: 2014/04/17 13:31
wdwdr

Witam. Przymierzam się do zakupu kołowrotka karpiowego. Wybór padł na  Daiwa Black Widow BR 4500A. Wiecie coś więcej o tym kołowrotku? Ktoś go używa, mógłby go polecić? Chciałbym się upewnić - czy dokonałem odpowiedniego wyboru... [2014-04-17 13:31]

Krul-Mateusz

Też chciałbym się czegoś o nim dowiedzieć... [2014-04-17 17:20]

Nie liczcie na grad komentarzy o kołowrotku, który jest na rynku niecałe 5 miesięcy...

[2014-04-17 19:47]

wdwdr

Wiem, że jest 5 miesięcy na rynku. Myślałem, że od tego czasu może ktoś już kupił.  [2014-04-18 15:33]

Nawet jeśli to przez 5 miesięcy niewiele można powiedzieć o kołowrotku :)
Sprawdź PW
[2014-04-18 16:30]

wdwdr

Odświeżam, ma ktoś w ogóle ten młynek?? [2014-04-22 17:06]

kux

Wiem, że to żadna pomoc, ale ponieważ nikt się nie odzywa to może choć tyle:
Oglądałem w sklepie. Dość długo, dość dokładnie. Zakładałem do wędki, sprawdzałem jak całość "leży w łapie".Wrażenia bardzo pozytywne. Szczerze mówiąc aż lekko podejrzanie pozytywne :)Zrobił na mnie wrażenie, jakby był z nieco wyższej półki cenowej. To oczywiście wrażenie subiektywne, ale odniesione po dość gruntownych oględzinach. Z jednej strony jestem nieobiektywny bo darzę Daiwę dużą sympatią, z drugiej starałem się porównać do innych droższych modeli tej firmy i wrażenie było dalej pozytywne. Być może Daiwa wzorem karpiówek Black Widow postanowiła i kołowrotki tej serii stworzyć tanie i dobre.Nie kupiłem, bo nie taki był cel mojej wizyty. Na razie sprzętu mam dość. Gdybym dziś potrzebował kupić kołowrotek z wolnym biegiem na pewno wziąłbym Black Widow pod uwagę. [2014-04-22 18:44]

Bulaj

Używam od 2 miesięcy Daiwa BW 5000A. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Swietny sprzęt. Doradzili mi go w sklepie i nie żałuję. Wyciągnąłem już nim kilka dużych karpi. Pracuje bez problemów. Dobrze wyregulowany wolny bieg pozwala na "prawie automatyczne" zacięcie ryby. Polecam  [2014-10-12 11:29]

Kupilem taki mojemu Tacie na dzień ojca,łapał karpie na komercji +15 i złego słowa nie powiedział. Też się nim bawiłem i powiem szczerze czuć że holujesz dużą rybe. [2014-10-12 15:22]

berthold

Kupilem taki mojemu Tacie na dzień ojca,łapał karpie na komercji +15 i złego słowa nie powiedział. Też się nim bawiłem i powiem szczerze czuć że holujesz dużą rybe.







to jak to rozumieć że ciężko się kręci korbką czy co masz na myśli że czuć hol ryby bo wiadomo że 80% kołowrotków bardzo ciężko chodzą pod obciążeniem ale w moim przypadku tylko jeden koł chodzi bez obciążeń ba prawie nie czuć holowanej ryby  TEAM DRAGON iz bo dla mnie to jedyne kryterium w doborze kołowrotka po kupnie i wyrzuceniu prawie nowych 6 koł ostatnio browning-i bacfire istne dziadowstwo a miało być do federa
[2014-10-12 17:06]

Kupilem taki mojemu Tacie na dzień ojca,łapał karpie na komercji +15 i złego słowa nie powiedział. Też się nim bawiłem i powiem szczerze czuć że holujesz dużą rybe.







to jak to rozumieć że ciężko się kręci korbką czy co masz na myśli że czuć hol ryby bo wiadomo że 80% kołowrotków bardzo ciężko chodzą pod obciążeniem ale w moim przypadku tylko jeden koł chodzi bez obciążeń ba prawie nie czuć holowanej ryby  TEAM DRAGON iz bo dla mnie to jedyne kryterium w doborze kołowrotka po kupnie i wyrzuceniu prawie nowych 6 koł ostatnio browning-i bacfire istne dziadowstwo a miało być do federa

Tanie kołowrotki trzeszczą i bardzo ciężko ustawić hamulec przy holu,nie czuć tej przyjemności. miałem kilka takich przypadków jak jechałem z 6 letnim bratankiem na komercje i mały miał takie szczęście że podchodziły mu karpie do i ponad 10 kg,niemogłem ustawić hamulca tak aby mały się nie męczył i karp. kołowrotek za 70 zł jest dobry ale na karpie do 3 kg. ja używam kołowrotków okumy i tandem baits ale mam zamiar kupić coś z daiwy i napewno dragona mega baits myślę że do kwietnia uzbieram 800 zł aby zakupić te dwa cudeńka ;)  [2014-10-12 19:58]

xxxxjacekxxxx

Ja mam używam go do połowu na feeder jak na razie kołowrotek sprawuje  się dobrze, będę informował jak coś mu się stanie [2015-07-13 20:56]

jakub-sieron

Posiadam ten kolowrotek tyle ze ja zakupiłem rozmiar 5000 i powiem tyle jesli chcesz dobry mocny kolowrotek i nie przeszkadza ci brak dodatkowej szpuli to biez go bo jest swietny tyle powiem [2017-06-09 18:07]

adam-kajda

Sezon 2017  testowanie nowych  kołowrotków   Daiwa  Black  Widow  5500A,  skąpletowanych  z  3  letnimi   kijaszkami  Shimano Alivio DX  13---3,50  .Brak zapasowej szpuli  nieprzeszkadza  w  holu  karpia powyzej  15 kg  przy  dobrze  ustawionym hamulcu  , pod takim obciązeniem  nieczułem by kreciołek  cieżej chodzil Moim zdaniem  jest  to kołowrotek  jak  na  swoja cene  supert . Wiadomo  extremalnych rzutów sie  nieosiągnie takim zestawem  jaki  miałem w zeszłym sezonie lecz  granice  100 m  i powyzej  sa osiągalne [2018-01-08 19:31]

Ultraboat

Miu akurat brak zapasowej szpuli kompletnie nie przeszkadza i jako sam sprzęt moge polecić ich kołowrotki pod kątem jakości, tym bardziej porównujac do innych marek pod kątem ceny. [2018-01-15 12:26]