Zaloguj się do konta

Kołowrotek spinningowy-jaki wybrać?

utworzono: 2014/03/31 15:53
bartos123

Tak jak w temacie, jestem dość poczatkującym wędkarzem i doświadczenia w dziedzinie kołowrotku nie posiadam. Piszę tu ,bo ostatnio jaki miałem, PRL-owski prexer (sprzęt po dziadku) ,dokończył swojego żywota. Nie jestem do końca zdecydowany ,czytałem o catanie shimana i innych ,ale pewien nie jestem co wybrać. Szukam taniego i wytrzymałego kołowrotka
Liczę na jakieś konstruktywne posty :)
Pozdrawiam

[2014-03-31 15:53]

Zielan

Określ się! Co będziesz łowić i gdzie będziesz łowić. [2014-03-31 16:10]

bartos123

Więc szczupaki-to na pewno
A co do wód to bardziej by mnie kręciło coś uniwersalnego
[2014-03-31 16:59]

Haryyy5

Kolego przede wszystkim ile możesz przeznaczyć na kołowrotek bo to sprawa kluczowa a "tani" jest pojęciem względnym. Po drugie do jakiej wędki ? inny używa się do lekkiej krótkiej okoniówki a inny do wędki typowo szczupakowej. Bez tego nikt Ci nie konkretnego nie poradzi. To są podstawy, jak jesteś w stanie to warto też określić się  - żyłka czy plecionka, czy miejsca w których łowisz są trudne czy raczej czyste dno, nawet warto z góry wiedzieć jakimi przynętami będziesz łapał żeby dobrać kołowrotek. Ale przede wszystkim odpowiedz na pierwsze dwa pytania bo bez tego nawet nic uniwersalnego się nie wybierze.
[2014-03-31 17:11]

bartos123

Co do kategorii to pewien nie jestem ,czy to okonówka czy też nie ,ale podaje pełne parametry wedziska
Jaxon Spiral Winkelpicker 2.70m 5-20g
W użyciu była żyłka i tak zostawie. Dno raczej trudne pod względem czystości.
Do łapania używam obrotówek oraz "gum", chciałbym przeznaczyć na kołowrotek ok 120-130zł
[2014-03-31 18:18]

amstaf358

Winkelpicker to nie jest kij do spiningu,aczkolwiek jak się ktoś uprze... [2014-03-31 19:16]

bartos123

Wędzisko wygląda typowo spiningowo ,co do cech bardziej charakterystycznych dla nich ,to nie mam pojęcia. Tak jak pisałem ,Dziadek łowił tym i sam w poprzednim sezonie pare szczupaków wyjęłem.
[2014-03-31 21:54]

jarek787

Ja od 2 sezonów do szczupakowego kija a obecnie do virago spin 5/25g używam shimano alivio 2500 FB i śmiało moge go polecić cena ok 90zł .Albo coś z nowszych shimano , mam na myśli catane 2500 lub 3000 wystarczy cena ok 130zł .Catany osobiście nie posiadam ale mam zaufanie do tej firmy i chyba nie wypuścili by żadnego bubla  [2014-03-31 22:43]

cyprinus m

Tak jak w temacie, jestem dość poczatkującym wędkarzem i doświadczenia w dziedzinie kołowrotku nie posiadam. Piszę tu ,bo ostatnio jaki miałem, PRL-owski prexer (sprzęt po dziadku) ,dokończył swojego żywota. Nie jestem do końca zdecydowany ,czytałem o catanie shimana i innych ,ale pewien nie jestem co wybrać. Szukam taniego i wytrzymałego kołowrotka
Liczę na jakieś konstruktywne posty :)
Pozdrawiam


zapytaj   Artura z Kętrzyna [2014-03-31 22:47]

Haryyy5

No to ja bym Ci poradził w tej cenie spro passion. Najlepszy a przynajmniej jeden z najlepszych w tej cenie ( będziesz musiał z 20 zł pewnie dołożyć na przesyłkę ale warto). Wersja 730 myślę że będzie optymalna. Ale wędka to rzeczywiście nie jest spinning. Jest to picker - wędka przeznaczona do łowienia metodą drgającej szczytówki. Osobiście takich eksperymentów nie robiłem, pewnie da się tym spinningować ( jak wszystkim zreszta :P) ale podejrzewam że łatwo nie będzie. Tak sobie na chłopski rozum myślę że możesz mieć problemy z celnymi i dalekimi rzutami przez taką miękką szczytówkę, będziesz musiał nauczyć się obserwować brania na szczytówce bo z przekazywaniem puknięć tak żebyś je poczuł będzie raczej ciężko. No i ciężko też widzę kwestię zacięcia. Może się mylę bo to tylko tak na moją logikę, żadnego doświadczenia w łowieniu pickerem na spinning nie mam. Tak czy siak kolejne zaoszczędzone pieniążki sugeruję przeznaczyć na wędkę spinningową.
[2014-04-01 09:50]

Grzesiek75

W tych pieniążkach najlepszy wybór to okuma avanger. [2014-04-01 13:52]

bartos123

Tak jak pisałem , wedka się spisywała. Brania były charakterystyczne ,ale nie ukrywam zasięg w porównaniu do tych typowych jest mniejszy
[2014-04-01 17:22]

Mariusz16

okuma inspira RD425i  lub spro passion FD730 [2014-04-02 16:04]

Mariusz16

Ja od 2 sezonów do szczupakowego kija a obecnie do virago spin 5/25g używam shimano alivio 2500 FB i śmiało moge go polecić cena ok 90zł .Albo coś z nowszych shimano , mam na myśli catane 2500 lub 3000 wystarczy cena ok 130zł .Catany osobiście nie posiadam ale mam zaufanie do tej firmy i chyba nie wypuścili by żadnego bubla 
na początek może i dobre do lekkiego spiningu,ale mój alivio po jednym sezonie przy pstrągach dostał luzów

[2014-04-02 16:07]