Kołowrotek Okuma Inspira FD 35

/ 6 odpowiedzi
Witam,
Kupiłem kołowrotek OKUMA INSPIRA FD 35. Mam trochę dziwne pytanie. Czy to normalne, że nie da się uwolnić szpuli (czyli podnieść ten półokrągły drucik do momentu aż załapie w celu zarzucenia) w każdej pozycji korbki? W moim egzemplarzu jest taka strefa w momencie obrotu tego co nawija żyłkę że nie da się tego podnieść, czuć wyraźny opór, nic nie zaskakuje i wraca do pozycji zamkniętej. Wcześniej miałem sporo tańszy kołowrotek ale w każdej pozycji dało się uwolnić szpulę. Mam nadzieję, że ktoś zrozumie o co mi chodzi, wiem że dosyć chaotycznie to opisałem ale jest to dość ciężkie do zrobienia. Obawiam się, że coś jest z nim nie tak. Proszę o pomoc.
bluehornet


Wprawdzie nie mam Okumy, ale sprawdziłem w kołowrotkach kilku firm, które mam i pałąk, kabłąk (ten półokrągły drucik) otwiera się w każdej pozycji. Wg mnie coś jest nie tak. (2014/03/22 21:03)

Fishi


Dziękuję za odpowiedź. Poproszę jeszcze dla potwierdzenia usterki aby wypowiedział się ktoś kto posiada kołowrotek Okumy. (2014/03/22 21:33)

sopel13


Posiadam kołowrotek Okuma Impact FD IP430mi i jest to brat bliźniak Okumy Inspira FD 30M. Nic takiego jak opisujesz w nim się nie dzieje. Drugi sezon i śmiga bardzo płynnie. Prawdopodobnie trafiłeś na wadliwy egzemplarz więc oddaj go do reklamacji (okuma posiada 5 letnią). Powinni szybko się z tym uporać, maja bardzo sprawny serwis. (2014/03/23 00:08)

molibdenowyM22


Sopel13 oddałem swojego Dragona Maximę to czekałem 4 miechy.Serwis faktycznie sprawny naprawili szybko,ale dystrybucja w moim województwie leci w niezłego,h**ja.Więc w.g mnie wszystko leży w rękach dystrubutora czy szybko ruszy dupę ogarnie temat czy też nie. (2014/03/23 09:57)

Fishi


Dziękuję wszystkim za pomoc, dam znać po wszystkim ile czekałem na naprawę. (2014/03/23 23:38)

Fishi


Mam świeżą informację. Dzwoniłem do sklepu internetowego w którym zakupiłem ten kołowrotek i wytłumaczono mi, że w nowych kołowrotkach Okumy jest to normalne, że kabłąk/pałąk da się otworzyć tylko od siebie. Natomiast próbując otworzyć do siebie napotykamy na blokadę. Ma to służyć niby dłuższej żywotności kołowrotka. To rzeczywiście by się pokrywało z tą strefą opisywaną przeze mnie gdzie nie mogłem otworzyć kabłąku kołowrotka. 
Bardzo bym prosił tak na wszelki wypadek, aby ktoś kto posiada model Inspira FD bądź inny z nowej oferty Okumy potwierdził, że informację przekazane przez sklep są prawdziwe. (2014/03/24 12:04)