Kołowrotek z wolnym biegiem do spinningu

/ 5 odpowiedzi
Witam!
Próbuję połączyć sprzęt do łowienia na spinning (do 40g) z łowieniem gruntowym.
Poszukuję kołowrotka:
- niezbyt ciężkiego, żeby nie zmęczyć ręki przy spinningu,  może rozmiar 3000
- z wolnym biegiem, jak będę łowił na grunt na martwą rybkę lub kulkę proteinową
- na kołowrotku nawinięta miałby być plecionka
- z przednim hamulcem
- przez 2/3 czasu będzie wykorzystywany do spinningu, 1/3 do gruntu

Czy komuś udało się zrobić takie połączenie i jest zadowolony z rozwiązania?
Pozdrawiam
Marcin
harry95mix


Zobacz ten filmik od fragmentu 49:28





 http://youtu.be/k_-GNQ-BuJc?t=49m28s
(2014/02/27 22:27)

zenon-bombalina


Nie napisałeś do jakiej kwoty ale morze coś takiego

Cormoran bull fighter br 4pif 3000

(2014/02/27 22:59)

silstar


W sumie przyglądałem się też Cormoranowi, ale temu: Corcast BR 6PiF Super Jet (2014/02/28 11:09)

kuba234p


Nie wiem czy możliwe jest połączenie tych dwóch metod na jednym kołowrotku ,w  dodatku nie podałeś kwoty jaką możesz przeznaczyć.Możesz spróbować kołowrotkiem Cormoran Black Master 8Pi 3000 (ja mam takiego przy feederze) Nie am wolnego biegu , ale mówisz że bardziej będziesz go urzywał do spinningu to on nie jest ci potrzebny , na martwą rybke możesz sobie odblokować w  kołowrotku obroty wsteczne. (2014/02/28 11:26)

notaki


, na martwą rybke możesz sobie odblokować w kołowrotku obroty wsteczne.
Przestrzegam przed takimi działaniami. kołowrotek działa wtedy " w druga stronę " to znaczy pociągniecie zyłki powoduje obrót szpuki, mechanizmu nawijania, w koncu korbki. Taki układ posiada po pierwsze bezwładność ( obraca się po zakończeniu szarpniecia )co powoduje wydawanie zyłki bez jej odbierania przez rybę i może prowadzić do pięknych splątań. Po drugie - kolowrotek nie jest wywazony do działan w tym kierunku, więc wydawał będzxie zyłkę z charakterystyczną pulsacją bardzo na niej wyczuwalną . Prosty eksperyment: Podciągamy cięzarek do szczytówki ( na wys. powiedzmy 2 m nad ziemią ), zdejmujemy blokadę obrotów wstecznych i puszczamy kabłąk kołowrotka. Zobaczymy , czy kołowrotek wyda więcej zyłki niż wyciągnał jej ciężarek. Jesli chcemy by ryba nie czuła oporu przy wyciaganiu zyłki ( a nie mamy wolnego biegu ) po prostu trzeba otworzyc kabłak, a zyłkę wczesniej zablokować. Czy kamyczkiem, czy chocby pod zapałką umocowaną recepturką do blanku (2014/02/28 14:07)