Kołowrotek Shimano Vengeance

/ 9 odpowiedzi
barrakuda81

Ciężko w tej kwocie wyszperać coś co nie rozleci się po sezonie...Może uda Ci się gdzieś wynaleźc np jaxona vx machine.Mnie sie udało kupic go w ubiegłym roku za coś koło stówki ( normalnie chyba ponad 200 pln kosztował).Zaraz mnie tu zjadą że jaxona polecam ale to całkiem dobry kolowrotek.Praca lekka,hamulec dobry i korpus z metalu.Swego czasu flagowiec jaxona.Nie wiem jak stoja na allergo ale warto poszukac w sklepach bo mozna trafic dobra cene. (2014/01/10 17:32)

Katmono

Witam.Dorzuć 10 zł i masz shimano catana 2500 Polecam sam posiadam ten młynek ale 4000 (2014/01/10 19:01)

RuchPalikota2

A wszyscy mówią że do spinningu ten kręciołek się nie nadaje. :D (2014/01/10 19:47)

ewela410

Który? shimano alivio ? (2014/01/10 21:07)

barrakuda81

Moim skromnym zdaniem żeby kupić coś do spinningu co posłuży Tobie jakis czas i nie doprowadzi do skrajnej frustracji musi spełniac kilka warunków.Shimano wg. mnie poniżej exage a nawet stradicka to nieporozumienie.Fajnie sprawuja się kołowrotki spod szyldu RYOBI ale tu już trzeba zainwestować około 300 zł.Moim zdaniem Jaxon vx machine to  w kwocie podanej przez Ciebie byłby dobry wybór.Pytanie brzmi na jaka wodę,rybę i na co konkretnie ma byc zestaw ( do jakiego kija?)?Napisz gdzie będziesz spiningować,jakie przynety i gatunek rybki który chcesz upolować.Wówczas pomyślimy.Ale w tej kasie wg mnie żadne tam alivio nie ma startu do vx machine jaxona.Do jakiego kija chcesz ów kręcioł przyczepić? (2014/01/11 01:29)

barrakuda81

Kijek na szczupaka powinien być w sam raz.Co do kolowrotka to wg mnie powinien to być model wielkości między 3000 a 4000 z uwagi na to że na szczupaka często używa się sporych przynęt a więc wskazany jest model z mocnym mechanizmem.Rozumiem że celujesz w kreciołek shimano do kompletu z kijem...Nie chciałbym Ciebie zbijac z tropu.Musisz popytać na forum ludzi którzy łowią takimi modelami jak np. alivio czy catana czyli w zakresie ceny którą podałas jak ten sprzet sie sprawuje w praktyce.Na opinii sprzedawcy w sklepie nie zawsze można polegać...Ja tu nie doradzę bo nigdy nie łowilem w/w modelami shimano.Owszem ,używam kołowrotków shimano ale z wyzszej półki i nie moge narzekac jednak ich parametry użytkowe "na papierze" wygladaja o wiele solidniej.Doradzałem tego jaxona bo jest to przyzwoity młynek za niewielkie pieniadze-tez uzywam.Mozliwe że alivio czy catana sie sprawdzi ale obawiam się ze moga byc za delikatne i dlugo nie posłuża...Decydujac sie na zakup shimano musisz zdawac sobie sprawe ze maja w Polsce tylko jeden serwis i na ewentualne naprawy podobno trzeba dlugo czekac.Napewno warto sie spokojnie zastanowic zeby podjąc dobra decyzje i bezstresowo dobrac sie do zębaczy w sezonie.Pozdrawiam.  (2014/01/11 20:42)