Kołowrotek spinningowy do 70 zł

/ 11 odpowiedzi

Witam. 

Patrząc na tematy w spr. kołowrotków spinningowych mój wydaje się niepoważny. 

Kilka słów wyjaśnienia - swoją przygode z wędkarstwem zacząłem jako dziecko tzn. z dziadkiem na płotki wielkości palca. W tym roku zaczynam zabawe od nowa. Zafascynował mnie spinning i po obejrzeniu dziesiątek filmów instruktażowych chciałbym poćwiczyć na wodzie. Składam zestaw, kij mam do spinningu nie do końca się nadaje ale jest, i teraz potrzebuje kołowrotka do treningów  czyli tani , ale nie najgorszy. Proszę o odpowiedzi ;)

Dla ludzi ceniących swój czas w skrócie

Zaczynam karierę, potrzebuje kołowrotka do 70 zł żeby poćwiczyć.

tutaj kołowrotek na którym zawiesiłem oko. 

http://allegro.pl/kolowrotek-spinningowy-match-bt40-10bb-plytka-szpu-i3513679785.html

Ps: prosiłbym o jakieś treściwe rady co do wyboru kołowrotka na wyższym szczeblu mojej przygody z wędkowaniem. Na co trzeba patrzeć a do czego podchodzić z dystansem. 

Dziękuje  i Pozdrawiam. Łukasz !

kux

daiwa sweepfire - zmieścisz się w cenie (2013/09/10 00:25)

lukasz-tuminski

Hmm, ciekawa propozycja. Czekam jeszcze na opinie innych użytkowników, ale wezmę to pod uwagę , wielkie dzięki za szybką odpowiedź ;)

2 które zwróciły moją uwagę z tego modelu.

http://allegro.pl/kolowrotek-daiwa-sweepfire-e-4000-i3512887584.html

DAIWA SWEEPFIRE E 4000 i

http://allegro.pl/daiwa-sweepfire-x-3050-mega-wyprzedaz-35-i3518762107.html

DAIWA SWEEPFIRE X 3050

Który lepszy?

@edit

A no i co powiecie jeszcze o tym sprzęcie ?

http://tablica.pl/oferta/spinning-2-1m-korek-kolowrotek-10lozysk-gratisy-ID1IgfF.html#efa4234016

(2013/09/10 00:39)

khakiprichi

wszystkie kołowrotki które tu oferujecie rozlecą się najpóźniej po trzech miesiącach.....w moim przypadku i liczbą dni i godzin poświęconych spinningu max tydzień! (2013/09/10 06:27)

wirefree

żaden z nich się nie nadaje, zrozumiesz to w zależności od intensywności twojego wędkowania.Jeśli to będzie rzeka to dużo szybciej się rozpadnie z uwagi na obciążenia. Pierwsza pęka sprężyna kabłąka, poźniej pojawia się szum (tarcie plastiku o plastik) zaczna przeskakiwać zębatki i w końcu trzask łamanej zębatki w środku. Ewentualnie wczesnej może się ułamać rączka trzeć szpula o obudowę i tysiąc innych problemów.  dzieje się tak ponieważ producent nie przewidział tego że w polsce ktokolwiek będzie używał do spinningu a jeśli już to pomyślał o tym żeby kołowrotek rozsypał się tuż po gwarancji.
  (2013/09/10 11:31)

ignacy-nowicki

Ja na początek miałem Jaxon Spin spritess 300 i nawet całkiem całkie tylko że 90zł (2013/09/10 17:39)

harry95mix

W tej cenie polecam tylko okumy praca kołowrotka magia 

Okuma Compressa FD
OKUMA SAFINA FD
OKUMA CHALLENGE FD -ja mam ten i cały czas jego praca jest nie naganna okuma to jednak okuma nigdy się nie zawiodłem dlatego też do karpiówek kupiłem okumy Pawer Liner 

Myślę że pomogłem

(2013/09/10 17:43)

harry95mix

Jeszcze ten !!! 

OKUMA TRITAN  FD 

A z Wyższej półki !!! -

Travertine FD
OCTANA FD

(2013/09/10 19:14)

użytkownik32263

Kolego Łukaszu w tej cenie niestety nigdzie nie znajdziesz typowego kołowrotka spinningowego, w żadnej firmie. To co piszą producenci o tej "klasy" sprzęcie to wierutne bzdury gdyż żaden nie przetrzyma intensywnego spinningowania. Zresztą dobre młynki do tej metody zaczynają się dopiero od ok +3 stówek, np. Ryobi Zauber, Spro Red Arc, Penn Slammer itp.

Natomiast jeśli masz zamiar łowić lekko i mało intensywnie to postaw na coś z Okumy lub Daiwy. Te firmy nawet w młynkach z najniższej półki mają modele które jakoś dadzą radę lekkiemu spinowi. Lecz tylko lekkiemu i niezbyt intensywnemu. A i jeszcze jedna rzecz: nie sugeruj się ilością łożysk. Te w młynkach za "parę złotych" są tak podłej jakości że potrafią chrobotać już po pierwszym mocniejszym deszczu. Więc im mniej tym lepiej bo mniejsze prawdopodobieństwo ich zapsucia. (2013/09/11 01:00)

hadwaoo

kolego, nie czytam Twoich wywodów. Jak chcesz kręcioł dobry to masz następujące opcje:

Zauber i podobne Dragony, Spro
Okuma ale tylko do gumy - zero obrotówek
Shimano od Technium w górę.

Jeżeli łowisz na przynęty lekkie, ciężkie, czyli zmieniasz co chwilę coś, raz wahadło, raz wobler, raz obrotówka - to tylko Shimano. Na reszcie masz splątaną żyłkę, brody, kocie motki i inne żyłkowe historie.

70zł. Szczerze - kup piwo, a na ryby idź z batem ;-) (2013/09/11 01:09)

Granademis

NIe rozumiecie zę chłopak zaczyna, pisze o treningach nad wodą,  PODKREŚLA,  ŻE KOŁOWROTEK MA KOSZTOWAĆ DO 70zł!!!!?!!!!! to po co piszecie mu o spro red arc, ryobi zauber?

Najlepiej jakbyś dozbierał ok 20zł i kupił sobie coś z okumy lub dragona np Dragon Viper
do 7 dyszek- okuma compressa (ok 60zł)
Ale polecam tego vipera ja mam go rok przy lekkiej gruntówce i działa bez zarzutów, zanm kilka osob którzy maja ten kolowrotek przy spiningu jaziowo kleniowym i tez specjalnie nie narzekają (2013/09/11 11:01)

lukasz-tuminski

Dziękuje wszystkim za zaangażowanie, niektórzy pomogli mniej , niektórzy więcej , ale ostatecznie bd zamawial 

OKUMA CHALLENGE FD

No cóż, zobaczymy. Jak dojdzie to wypróbuje i  wrzucę opinię do jakiegoś tematu ;) 

Wielkie Dzięki jeszcze raz ;) !

(2013/09/11 12:32)