Kołowrotek Konger Grandis carp

/ 10 odpowiedzi
Witam jestem początkującym wędkarzem i łowie metoda d.s.Ostatnio zakupiłem nowy kołowrotek jak w temacie i mam z nim troche problemów.Napisze pytania i problemy jakie mnie spotykają i będę wdzięczny za pomoc od osób doświadczonych.
Zaczniemy od spraw technicznych.Przedni hamulec.Kiedy go używamy łowiąc metodą gruntową?próbowalem łowic mając włączony przedni hamulec tak żeby ryba mogła odjechać z przynętą ale problem pojawial sie przy zacieciu poniewaz szpula sie dalej krecila i nie moglem normalnie zaciąc jaki bład robie?czy tak poprostu jest?jesli tak to po co jest ten hamulec?
hamulec tylny.Tutaj po nieudanych probach łowienia z przednim zaczalem wlaczac metoda prob i bledow tylny hamulec i tutaj pojawiaja sie pytania.czy przed zacieciem powinno sie go wylaczyc recznie i potem od razu zacinac?tu tez metoda prob i bledow wydawalo mi sie to najrozsadniejsze ale nie wiem czy poprawnie sie do tego zabieram.
Kolejna sprawa jest taka ktora najbardziej mnie irytowala to fakt ze przy rozluznionej zylce schodzi ona bardzo szybko ze szpuli przez co bardzo czesto mi sie platala pod szpula co skutkowalo tym ze musialem poprostu ta szpule zdjac zeby to rozplatac.tu pytanie czy to jest kwestia wprawy i wyczucia kolowrotka czy poprotu cos zle robie?czy ta zylka tak latwo z tej szpuli powinna zeskakiwac?czy moze mam za duzo zylki ze tak latwo spada?
Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.dzieki
lewy6034


Przy wolnym biegu przed zacięciem musisz przekręcić korbką kołowrotka żeby wolny bieg się wyłączył lub ręcznie go wyłączyć bo inaczej szpula dalej się kręci wstecz.Co do plątania żyłki to prawdopodobnie za dużo nawinąłeś żyłki. (2013/08/18 22:09)

kuba20s


Ten "tylny hamulec" to jest wolny bieg a przedni to jest ten który działa podczas holu ryby.Łowiąc na drgającą szczytówkę nie potrzebujesz kołowrotka z wolnym biegiem. Taki kołowrotek używa się do elektronicznych sygnalizatorów brań, gdy ryba wybiera żyłkę sygnalizator sygnalizuje branie a ustawia się go po to żeby np. nurt rzeki nie wybierał żyłki.Co do spadającej żyłki to pewnie za dużo nawinąłeś na szpule. (2013/08/18 22:42)

Boniek1984


generalnie to kupilem kij feeder do polowu metoda d.s ale uzywam dzwoneczka czasami sygnalizatora ktory sie wypina a ostatnio uzywalem kolowrotka ktory jak ryba pobiera przynete uruchamia sie wolny bieg i sygnalizuje mi dzwiekiem tak wiec chyba to juz nie jest d.s. A ten przedni hamulec ktory sluzy do holu to jak go najlepiej ustawic ja go wylaczalem tszn przekrecalem na maksa zeby mi ryba nie odjezdzala czy to jest zle?i jakie sa logiczne przeslanki za tym zeby go wyregulowac tak zeby byl luz.

kolejne to dlaczego lowiac na d.s nie uzywamy wolnego biegu?korzystajac tylko z przedniego przy zacieciu ta szpula sie wysuwa jesli go nie zakrece na maksa i nie wiem jak tego uzywac.

 

bede wdzieczny za wszelkie wskazowki.

(2013/08/19 10:04)

kuba20s


Obejrzyj sobie filmy poradnikowe tego kanału:
(2013/08/19 12:27)

Boniek1984


ok dzieki.Wczoraj coś ogladalem na youtube ale raczej pokazywali tam jak to dzial ale nie moglem sie dowiedziec kiedy co i jak ustawic (2013/08/19 12:41)

kuba20s


Polecam jeszcze filmy "z wędką nad wodę" szczególnie od pierwszych odcinków bo później za dużo gadania i reklamowania sprzętu. Gdzie wędkujesz rzeka czy jeziora? (2013/08/19 13:19)

Boniek1984


swoja przygode z wedkowaniem zaczalem od łowiska prywatnego gdzie jest duzo karpii,karasiów tpo chyba dominuje poza tym podobno amur okoń szczupak.

mam pytanie czy mogłbym np napisac do ciebie na priv to moze wiecej informacji w krotkim czasie bym sie dowiedzial oczywiscie jesli czujesz sie na silach:)

(2013/08/19 14:01)

kuba20s


pisz jak będę w stanie to pomogę. (2013/08/19 14:37)