Kołowrotek Cormoran FBI-4Pi 2500 - wymienna szpula

/ 2 odpowiedzi
Witam kieruje swoje pytanie do posiadaczy kołowrotka opisanego w tytule. Otóż zakupiłem ten kołowrotek rok temu  i do tej pory nie miałem z nim problemów. Aż w pewnym momencie cały rotor zaczął się luzować i mogłem nim ruszać na boki. Wyciągnąłem szpulę dokręciłem śrubę i przez chwilę było OK. Później znowu zaczął się luzować. Mieliście już takie sytuacje? Czy może powinienem mocniej dokręcić śrubę pod szpulą ? A drugie pytanie czy udało wam się kiedyś dokupić dodatkową szpulę do tego kołowrotka. Dzięki za odp i pozdrawiam : )
nata


Przerabiałem ten problem w innym kołowrotku. Śruba mocująca rotor musi być zabezpieczona inaczej będzie się wykręcać podczas pracy kołowrotka. Obok śruby mocującej powinna być pionowo wkręcana mała śrubka która blokujenakrętkę rotora zapewne to właśnie ją zgubiłeś. Sprawdź czy masz miejsce na jej wkręcenie, jesli tak to możesz ją dokupić w zwykłym sklepie metalowym.  (2013/08/07 10:52)

bruce73


Posiadam kołowrotek Cormoran FBI 4Pi 2000 czyli mniejszy model i miałem taki sam problem na początku użytkowania - wystarczyło dobrze dokręcić (z czuciem) i kontrolować. Chociaż drugi raz już mi się nie zdarzyło. Co do śrubki kontrującej o której pisał ''nata'' to nie zauważyłem żeby tam była. Odnośnie zapasowej szpulki to minusem tego kołowrotka jest jej brak - też szukałem ale nie znalazłem. Problem ze szpulą rozwiązałem w ten sposób, że był mi potrzebny drugi kołowrotek o podobnych parametrach więc kupiłem w dobrej cenie (155 zł + przesyłka) Cormoran FBI 7Pi 2000 który posiada dwie szpule pasujące również do FBI 4Pi 2000. Nie sugeruję Ci dokupienie drugiego kołowrotka, opisałem tylko jak ja to rozwiązałem. (2013/08/18 12:53)