Zaloguj się do konta

Kołowrotek do średniego spiningu np cw 5-25

utworzono: 2013/06/18 15:26
speedmaster85

Witam chciałbym zapytac jak dobrac kołowrotek do wedki na srednie przynety spiningowe?? czym sie kierowac jaka wielkosć 20,30,40 rozmiar?? co jest przy wyborze najistotniejsze... chce zakupic taki kreciołek a dysponuje kasa 300 max 350zł...
Poczytałem i spodobał mi sie :)  SPRO Red Arc b dobre opinie prosze o rade i np jak sie ma taki Red do Abu Garcia Orra SX bo przedział cenowy ten sam....


[2013-06-18 15:26]

kamil11269

300-350 zł? Ja kupiłem sobie trzy lata temu Jaxona za 40 zł i służy do teraz. Czasami tanie, a dobre.
[2013-06-18 14:45]

No tak ale do czego używasz tego jaxona bo coś mi się wydaje że na spławik albo do bardzo lekkiego spinningu :) Także kiedyś kupowałem jaxony przypadł mi do gustu model Arnas o ile się nie myle kosztował 60-70 zł a nawijał jak młynki z półki 300 i wzwyż, niestety po sezonie spininngu wysiadał powoli najdłużej jedna sztuka wytrzymała mi trzy sezony, ale już naprawdę jest zajechana i używam jej do spławika. Co do tematu myślę że Spro Red Arc będzie najlepszym wyjściem, zresztą czego byś nie wybrał w tej cenie to raczej będziesz zadowolony. Ja wybrałem Team Dragona FD935iZ i naprawdę nie żałuje ani trochę zakupu młynkiem kręce już od ponad miecha i kręci jak od nowości,a dodam że znalazł się już raz w wodzie ;) Co do firmy Abu jest to legendarna firma i myślę że najwyższe modele przy dobrej cenie mogą konkurować z dużo droższymi shimaniakami.. Co do Orry SX jest to kołowrotek w przystepnej cenie przynajmniej u mnie moge go zamówić za 270-280 zł. Jego zaletą jest napewno nawijanie widziałem na żywo jak kręci i nawija i byłem pod wrażeniem, i dlatego pewnie nie długo się skuszę na jakiś mniejszy lub średni model pod okonia/klenia. Pozdrawiam. [2013-06-18 19:09]

speedmaster85

Dzieki Mati15 za info...pozdr [2013-06-18 19:33]

kamil11269

No tak ale do czego używasz tego jaxona bo coś mi się wydaje że na spławik albo do bardzo lekkiego spinningu :) Także kiedyś kupowałem jaxony przypadł mi do gustu model Arnas o ile się nie myle kosztował 60-70 zł a nawijał jak młynki z półki 300 i wzwyż, niestety po sezonie spininngu wysiadał powoli najdłużej jedna sztuka wytrzymała mi trzy sezony, ale już naprawdę jest zajechana i używam jej do spławika. Co do tematu myślę że Spro Red Arc będzie najlepszym wyjściem, zresztą czego byś nie wybrał w tej cenie to raczej będziesz zadowolony. Ja wybrałem Team Dragona FD935iZ i naprawdę nie żałuje ani trochę zakupu młynkiem kręce już od ponad miecha i kręci jak od nowości,a dodam że znalazł się już raz w wodzie ;) Co do firmy Abu jest to legendarna firma i myślę że najwyższe modele przy dobrej cenie mogą konkurować z dużo droższymi shimaniakami.. Co do Orry SX jest to kołowrotek w przystepnej cenie przynajmniej u mnie moge go zamówić za 270-280 zł. Jego zaletą jest napewno nawijanie widziałem na żywo jak kręci i nawija i byłem pod wrażeniem, i dlatego pewnie nie długo się skuszę na jakiś mniejszy lub średni model pod okonia/klenia. Pozdrawiam.



Tak, tak. Na spławik i bardzo lekki spinning (pstrąg, okoń i czasami kleń).
[2013-06-18 19:38]

Pawgas

Ja polecę Team Dragona serii 7. Sam mam 735 i na rzece z dużym uciągiem sprawdza się super. Kosztował 250 zł. Co do Spro to słyszałem wiele opinii że kołowrotki te w najlepszych cenach są przywożone z holandii poza oficjalnym dystrybutorem i w przypadku awarii może być problem z wyegzekwowaniem gwarancji. Mnie Dragon przekonał 5 letnią gwarancją więc to na niego się zdecydowałem. [2013-06-27 19:04]