Zaloguj się do konta

Kołowrotek do wędki Konger Patrol Tele Strong

utworzono: 2013/06/10 12:06
RAFtu

Jaki kołowrotek będzie dobry do tej wędki. Zamierzam łowić głównie drapieżniki, no i ewentualnie może na karpia. Co polecacie? 
[2013-06-10 12:06]

luzy

Jakąś 40-stkę z wolnym biegiem.
[2013-06-10 14:42]

RAFtu

A jak sobie wezmę od kołowrotek shimano catana 2500 to bardzo będzie na nic? Bo akurat taki mam w spiningu i w sumie mam go jako wolny.
[2013-06-10 14:55]

luzy

Troszkę mały ale od biedy może być.
[2013-06-10 15:03]

RAFtu

A jakie mogą być kłopoty związane z tym, że kołowrotek będzie za mały?
[2013-06-10 21:03]

przemo1980

będziesz łowił małe ryby..., ale czy to kłopot ?

[2013-06-10 21:30]

RAFtu

Tak
[2013-06-19 16:00]

lynx

Wytłumacz i Przemo dlaczego na mały kołowrotek łowi się małe ryby bo odnosze wrażenie, że sobie kpisz.
[2013-07-08 19:39]

przemo1980

Wytłumacz i Przemo dlaczego na mały kołowrotek łowi się małe ryby bo odnosze wrażenie, że sobie kpisz.

:)))

Za mały kołowrotek powiadasz.
No cóż nie wiem jakie kolega ma na myśli te ryby, bo w sumie to i ja n ie wiem co może się uwiesić na końcu zestawu, ale pomijając już ryby , to bardzo duże znaczenie na żywotność kołowrotka będzie miało to np: jak ciężkich zestawów gruntowych będzie używał, jak ciężkich przynęt spiningowych,itp.
Podam jeszcze taki przykład;
przy feederku o c.w do 140g. Mam kołowrotek Spro Drag Master X-Class w rozmiarze 8500, (przeważnie koszyczki 80-120g + zanęta), a  przy feederku do 90g taki sam kołowrotek tylko w rozmiarze 8300 (koszyczki 40 - 70g + zanęta).

[2013-07-08 21:16]

lynx

:)))

Za mały kołowrotek powiadasz.
No cóż nie wiem jakie kolega ma na myśli te ryby, bo w sumie to i ja n ie wiem co może się uwiesić na końcu zestawu, ale pomijając już ryby , to bardzo duże znaczenie na żywotność kołowrotka będzie miało to np: jak ciężkich zestawów gruntowych będzie używał, jak ciężkich przynęt spiningowych,itp.
Podam jeszcze taki przykład;
przy feederku o c.w do 140g. Mam kołowrotek Spro Drag Master X-Class w rozmiarze 8500, (przeważnie koszyczki 80-120g + zanęta), a  przy feederku do 90g taki sam kołowrotek tylko w rozmiarze 8300 (koszyczki 40 - 70g + zanęta).

No dobra ale jakie to ma znaczenie, ze na mały kołowrotek będzie łowił małe ryby. Czy ryba ma podgląd na kołowrotek u wędki i wybiera czy może wyczuwa przy braniu a może są jakies inne parametry o których wiesz to podpowiedz.
Według mojego rozeznania to na wielkość łowionej ryby ma bardziej hak i przynęta. Natomiast wędka i kołowrotek to moze miec znaczenie czy wyciagniesz rybe czy nie.
U mnie ostatnio tak zrobił sum. Na pickera / cw 60/ hak 10 i niestety nie wyciągnąłem a wziął na dwa białe robaki. Mojemu koledze kilka dni wcześniej zrobił to samo ale na feedera cw 80 i hak 4. Powoli ale go wyjął. Obaj mieliśmy małe kołowrotki ale widocznie sum o tym nie wiedział.
Kołowrotek nie ma tu nic do rzeczy. Nie wiem skąd masz takie wiadomości.
[2013-07-10 17:24]

przemo1980

a czy ja nie mogę sobie czasem zażartować ?:)
[2013-07-10 18:49]

lynx

a czy ja nie mogę sobie czasem zażartować ?:)

Możesz i jest OK. Jak też czasem tak robię ale bardziej bezczelnie i od razu widac, że to żart.
[2013-07-13 10:26]