Zaloguj się do konta

Kołowrotek Jaxon ARROW RT 400

utworzono: 2010/01/16 12:10
przemo957

Witam. Mam prośbę czy mógłby ktoś ocenić ten kołowrotek : Kołowrotek Jaxon ARROW RT 400.mam zamiar go kupic do spinningu czy nadaje sie do spinningu
[2010-01-16 12:10]

Nie chce być złym prorokiem, ale jaxonom w tym segmencie cenowym bym nie ufał. Zwłaszcza do metody spinningowej w której kołowrotek jest najważniejszym elementem zestawu.
Kolega miał kołowrotek Jaxon Gallant 400gt, w mniej więcej takiej samej cenie. Kupił go na szybko, z myślą o kilku wyprawach w wakacje i przy lekkim spinningowaniu kołowrotek rozłożył się bardzo szybko. Zaczął nawijać żyłkę w jednym miejscu przez co został przeniesiony do spławikówki ale i tam zaczął trzeszczeć. Z drugiej strony jednak w tej cenie nie znajdziesz niezawodnego kołowrotka na spinning. Choć wydaje mi się że lepszym wyborem w ostateczności byłby jakiś dragon. Mój tani dragon przetrzymał wakację jako początkowo kołowrotek spinningowy a następnie spławikowy i prawdopodobnie w tym też będę go używał do spławika ;)
[2010-01-16 12:26]

piotrek12

J bym nie ryzykował na twoim miejscu kolego ja posiadałem podobny czy nawet taki sam ,połaszczyłem sie głównie chyba na cene .Lepiej dołozyc pare groszy i miec spokuj i byc zadowolonym ,bo tak jak powiedział mój przedmówca kołowrotek to najwarzniejsza sprawa w spiningu. [2010-01-16 12:40]

jaxon to raczej badziew szkoda kasy
[2010-01-16 13:17]

maciekx90

Siema! Ja mam ten kołowrotek i jest bardzo dobry! Wyciągnołem na niego szupłego  6kg! A wy jak kupujecie na targu zleżałe to sie nie dziwie ze tak mowicie! Nie liczy sie sprzęt tylko umiejętności!
[2010-01-16 13:26]

loli_83

Jeżeli kołowrotek Jaxon to tylko coś z wyższej półki np. model VX Machine

[2010-01-16 13:57]

Ostatni fragment Twojej odpowiedzi to tak jakbyś grał w orkiestrze na fujarce zrobionej z brzozy.Jedno nie ma nic wspólnego z drugim
[2010-01-16 14:00]

loli_83

P.S. Nie można mówić - "jaxon to raczej badziew szkoda kasy"... Jest wiele ciekawych propozycji sprzętowych tej firmy które są godne uwagi np. przynęty spinningowe Jaxona są bardzo łowne itp. Kołowrotek który kolega przemo957 przedstawił może i nie należy do najlepszych ale na początek może być... Jak nabierze trochę doświadczenia w spinningu to pomyśli o czymś lepszym :) Pozdrawiam
[2010-01-16 14:08]

kupilem kiedys na szybko kolowrotek jaxon z mysla o spinningu - za okolo 100 - wiecej nie popelnie tego bledu - jak do spinningu to przedni hamulec - bo sie nie psuje tak szybko i nie zacieraja sie ''tarcze'' - solidny korpus - lekki - dobre przelozenie i z dluga gwarancja - lepiej poczekac dolozyc troche forsy i kupic jakis konkret - teraz uzywam dwa modele SPRO i naprawde nie mam na co narzekac [2010-01-16 14:12]

loli_83

Zgadzam się z Tobą daniel25... Lepiej dołożyć parę groszy i kupić Spro (sam często polecam kołowrotki tej firmy) ale kolega przemo957 to początkujący wędkarz [jak napisał w swojej wizytówce - łowi dopiero od pół roku] i na początek może kupić tego Jaxona... Jak połowi trochę i mu się spodoba wędkarstwo spinningowe to kupi coś lepszego :)
[2010-01-16 14:20]

Ja jednak dalej obstawałbym przy dragonie do 60-70 zł. Model Viper cieszy się lepszą opinią, sam mam z tylnym hamulcem, z 3 łożyskami i jak już wyżej napisałem jest okej- chodzi dość płynnie, hamulec pomimo tego iż jest z tyłu jest dość precyzyjny i odnoszę wrażenie że lepiej mi się nim manewruje niż w shimano alivio również z tylnym hamulcem. Ilość łożysk nie świadczy o jakości kołowrotka, 3 wystarczą w zupełności.

Siema! Ja mam ten kołowrotek i jest bardzo dobry! Wyciągnołem na niego szupłego  6kg! A wy jak kupujecie na targu zleżałe to sie nie dziwie ze tak mowicie! Nie liczy sie sprzęt tylko umiejętności!

Ostatnie zdanie potwierdzam, ten kołowrotek nie bardzo może być zleżały- wszedł do asortymentu tej firmy w 2008 roku. Gratuluje zdobyczy, jednakże skuteczność holu zależy od wielu elementów takich jak - akcja/jakość kija, grubość i jakość żyłki/plecionki, umiejętności łowiącego, jakości drobnych elementów takich jak przypon, krętliki, kółka łącznikowe, kotwiczka/haczyk i oczywiście temperamentu ryby. W każdym bądź razie kupujący na pewno chętnie dowiedziałby się jak często go używasz, ile czasu go masz, do jakiej metody i wielu innych- samo stwierdzenie że jest b. dobry nie wystarczy ;)
[2010-01-16 14:36]

kolego loli_83 z pewnoscia tak skoro tak twierdzisz - mysle ze do lekkiego spinningu moze byc ale ciezsza przyneta troche zaczepow  mozliwe (jesli kolega bedzie lowil) rzeczne obciazenie trzeba bedzie myslec o zmianie kreciola

[2010-01-16 14:44]

fishingFT

W tym przedziale cenowym to tylko Dragon lub jakaś Okuma [2010-01-16 14:48]

okuma też jest dość dobra pod warunkiem,że made in Japan
[2010-01-16 14:52]

przemo957

dzięki za opinie o tym kołowrotku.Bardzo mi się to przydało.Teraz nie wiem czy go kupie będę szukał dalej ten ; maciekx90 to mój kolega widziałem na żywo ten kołowrotek i mówił mi ze jeszcze nigdy sie na tym kołowrotku nie zawiódł na tym kołowrotku.Teraz poczekam na kupno kołowrotka spinningowego czekam az minie zima i przetestuje ten kołowrotek Dragona jeszcze raz dzieki za te opinie
[2010-01-16 14:56]