Kołowrotek Bambi

/ 3 odpowiedzi
Cześć po raz któryś proszę o poradę;)
Czytam bardzo dużo czasopism wędkarskich oraz książek i w jednej zainteresował mnie kołowrotek "BAMBI" ,mówią tam ,że jest dla początkującej młodzieży szukałem na internecie ,ale nigdzie nie znalazłem go więc proszę byście mogli mi o nim coś powiedzieć czy jest dobry na różne metody połowu czy może go wypróbować czy wogule można go gdzieś kupić czy nie zawracać sobie tym sprzętem głowy;)
Z góry dzięki za odpowiedzi;)

u?ytkownik1805


Nie wiem czy się nie mylę, ale ja taki kołowrotek posiadałem jakieś trzydzieści lat temu. Pamiętam, że miał czerwoną szpulę i był produkcji  NRD lub CSRR. I chyba cały był z plastiku.Wydaje mi się,że w chwili obecnej jest, jeśli ktoś go posiada raczej zabytkiem muzealnym, niż kołowrotkiem na współczesne czasy! (2010/01/09 20:20)

ryukon1975


Zaczynałem łowić mając 8-9 lat dziś mam ponad 30 nawet ja w moim podeszłym:) wieku nie pamiętam takiego kołowrotka.Chwali się że czytasz,ja też uczyłem się wędkarstwa z książek a "Wędkarstwo rzeczne,, W.Strzelecki było i będzie moim wędkarskim elementarzem.Gdy czytasz zwracaj uwagę na daty szczególnie jeśli chodzi o sprzęt ten zmienia się bardzo szybko.             Książka o której wspomniałem pierwszy raz została wydana w 1989r,od tego czasu szczupak nadal jest drapieżnikiem a jaż lubi groch.Jednak gdy porównam elementy zestawu żywcowego z tamtego okresu i te które oferuje się dziś w sklepach trudno nie zauważyć różnicy.                    Jeśli chodzi o kołowrotek dla początkującego zapytaj znajomych o sklep wędkarski z fachową obsługą,dobry sprzedawca bez problemu wybierze ci niedrogi kołowrotek do metody jaką chcesz łowić. (2010/01/10 10:49)

ayem


w zasadzie każdy niedrogi kołowrotek nada się dla początkującego wędkarza i nie zawracałbym sobie głowy jakimś konkretnym (2010/01/10 14:34)