Zaloguj się do konta

Kołowrotek do spinningu za ok 150 zł

utworzono: 2013/03/22 14:02
waco86ns

Głównie rzeka dunajec
[2013-06-28 22:06]

TyberxSpin

JA posiadam kołowrotek Jaxon Spin Express 400 FD i jestem z niego baardzo zadowolony . Chodź inni mogą powiedzieć że jaxon to gówno z chin to ja akurat z tego sprzęciku jestem zadowolony :D  [2013-07-10 15:02]

maciek051298

ja również polecam spro ja i mój kolega mamy takie tylko on ma 730 a ja 710 ale obydwa śmigają  ;)

[2013-07-15 14:04]

wirefree

Też się zastanawiam nad tym spro bo jest niby polecany jako nie do zajechania z tym że biore poprawke na to że reklamują go osoby które w ciagu roku jada 2 razy na ryby i w tym wykonują 30 rzutów. 

Wczoraj zajeździłem swoją 2 juz z kolei Catane i chyba kupie to pasiion na testy. Shomano niestety ale przy intensywnych używaniu wyrabiaja sie wewenętrzne mocowania 2 ślimaków które zamiast na łożyskach mocowane są na plastikowej obudowie. Trochę wody piasek i po kołowrotku.


[2013-07-15 14:11]

wirefree

Też się zastanawiam nad tym spro bo jest niby polecany jako nie do zajechania z tym że biore poprawke na to że reklamują go osoby które w ciagu roku jada 2 razy na ryby i w tym wykonują 30 rzutów. 

Wczoraj zajeździłem swoją 2 juz z kolei Catane i chyba kupie to pasiion na testy. Shomano niestety ale przy intensywnych używaniu wyrabiaja sie wewenętrzne mocowania 2 ślimaków które zamiast na łożyskach mocowane są na plastikowej obudowie. Trochę wody piasek i po kołowrotku.


[2013-07-15 14:11]

esox61

Też się zastanawiam nad tym spro bo jest niby polecany jako nie do zajechania z tym że biore poprawke na to że reklamują go osoby które w ciagu roku jada 2 razy na ryby i w tym wykonują 30 rzutów. 

Wczoraj zajeździłem swoją 2 juz z kolei Catane i chyba kupie to pasiion na testy. Shomano niestety ale przy intensywnych używaniu wyrabiaja sie wewenętrzne mocowania 2 ślimaków które zamiast na łożyskach mocowane są na plastikowej obudowie. Trochę wody piasek i po kołowrotku.


Widać że jak "tani" shimaniak w tryb dostanie to i moment pada. Tak, Catany i im podobne są super do spławika ale kupowanie ich z przeznaczeniem na spiner to porażka.

 

 

Link do Trawertine



http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=blog_edycja_wpis&id_news=34813 

[2013-07-17 23:13]

Zielan

Z tych trzech miałem styczność tylko z spro passion. Ten kołowrotek to niewypał i szczerze go nie polecam. Inne spro są lepsze ale znacznie droższe. Osobiście mogę Ci polecić kołowrotek, który użytkuję już drugi sezon jest to Admira 307. Na moim blogu możesz przeczytać kilka zdań na jego temat. [2014-10-10 18:53]

jamiro

Witam.Chcialbym podpiac sie pod temat, poniewaz rowniez poszukuje kolowrotka do spinningu, kij jaki mam zamiar kupic do bedzie abu garcia devil 2,7m cw 15-40g, a kolowrotek jaki upatrzylem do Daiwa: http://www.daiwa.com/reel/detail.aspx?id=636 myslalem o rozmiarze 4000, poniewaz chce uzywac go na slonej wodzie do polowu dorszy, czy czerniakow z plazy. Czy myslicie, ze taki kreciolek to dobry wybor w paze z powyzsza wedka? Pzdr.
[2014-10-10 23:14]

Spear

Ryobi Tresor FD  i Admira 307, te dwa kołowrotki też wyglądają ciekawie. Ale zamiast zawęzić krąg, to pomogliście mi go poszerzyć o te dwa modele.

Kolega napisał, że dragon viper mu się rozleciał, mój znajomy ma właśnie tego dragona i sobie chwali. Lecz może to być podobna sytuacja jak z catanami shimanno. Część sobie chwali, a drudzy mówią, że słaba. Więc chyba odpuszczę sobie dragona, chociaż gwarancja 5 lat ciągle mnie kusi.
Spro Passion, ma dużo pozytywnych opini. Nigdzie nie znalazłem, żeby się komuś rozleciał, jedynie negatywne wrażenia z użytkowania, ale to chyba kwestia preferncji.
Seria Admira Robinsona posiada mosiężne przekładnie co chyba dobrze wróży niezawodności.
Znowu firma Ryobi to bardzo ceniona firma, słynąca z niezawodności.
O mistrallu amundson, czytałem we wcześniejszych wpisach i wydaje się być porządnym kręciołem. Znalazłem też innegom mistrala "Black diamond", może ktoś użytkował? Nie wiem czy unikać jak ognia czy brać pod uwagę.
Dobrze ,że nie mam problemu z wyborem kręcioła do lekkiego spinningu, tak idzie Robinson Jasper

Sumując mój wpis -  Bądź człowieku mądry i kup sobie kołowrotek... ;)

Piszcie jakieś sugestie


[2014-10-11 09:58]

DominikDebica

co myślicie o kołowrotku okuma inspira fd 25 chcę go kupić do wędki dragon thytan pike czy można na niego plecionkę nawijać i czy wyprać większy rozmiar do połowy szczupaków może 30 ?
[2014-10-13 07:20]

ryukon1975

Wielkość 25 jest stanowczo za mała a kołowrotek za lekki by dobrze ważyć to wędzisko. Najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o model Inspira jest rozmiar 35. Jest też lekki waży 270 g.

[2014-10-13 07:32]

plotka97

Polecam również passiona od spro ja mam rozmiar 730 a kolega mniejszy. Obaj jesteśmy bardzo zadowoleni. Posiada bardzo płynną pracę i precyzyjny hamulec. Jakbyś chciał coś taniej to dobry jest też Mikado iron reel. U mnie śmigał 3 sezony na spinningu a obecnie przy feederku i dalej łowi sie na niego komfortowo. Kosztuje około 100zł.pozdrawiam
[2014-10-13 15:27]