Kołowrotek Mikado Airspace

/ 23 odpowiedzi / 2 zdjęć
witam mieliście okazje oglądać lub wędkować przy pomocy tego kołowrotka, z opisu wynika      że to super hiper nowoczesna konstrukcja, ale czy Mikado to specjalista od kołowrotków co o tym sądzicie       http://www.mikado.pl/kolowrotek-airspace/
fantastic


Witam. Znajomy kupił ten kołowrotek w wielkości 2000 i używa go do połowu pstrągów i jak na razie sobie chwali. Mam znajomego który prowadzi sklep wędkarski i zamówił kolejne egzemplarze tego kołowrotka , w ciągu tygodnia sprzedał 6 sztuk , sam w sklepie nim trochę pokręciłem i chodzi pięknie , zero luzów. (2013/03/05 20:48)

arto


obserwując propozycje Mikado mam wrażenie, że firma stara się robić coraz lepsze kołowrotki przykładem Nano Crystal ,ja niestety mam złe doświadczenia z kołowrotkami Mikado.(podzielcie się uwagami dotyczącymi użytkowania kołowrotków Mikado)pozdrawiam. (2013/03/05 21:52)

kuba234p


kołowrotki Mikado są bardzo dobre znaczy te od 100zł w góre juz sa względne mam sporo kołowrotków Mikado i wszystkie pieknie chodzą wogóle mikado robi dobre rzeczy tego kręciola nie znam ale mysle że jest dobry (2013/03/06 08:21)

jojo90030


Wiecie może czy ten kołowrotek będzie nadawał się do średniego spininngu odrazu powiem że wędzisko posiadam dość sztywne NSC medium spin (mikado) dodam jeszcze że używam tylko plecionek (2013/04/12 17:20)

Luuki


Właśnie nabyłem Airspacea i muszę przyznać że jest technicznie przemyślany. Wszelakie elementy które najczęściej zawodzą ,typu mocowanie kabłąka do ramion rotora i sam rotor nie są dociskane przez śrubki tylko są na sworzniu zabezpieczonym segerem. Kołowrotek jest maksymalnie odchudzony a zarazem bardzo sztywny. Wziąłem model 3008 bo numeracja raczej zaniżona i 2008 był naprawdę malutki ( chociaż korpusem się nie różnią). Kołowrotek w pełni metalowy i jak na sprzęt za dwieście pare złotych wygląda obiecująco. Zobaczymy jak nad wodą.....  (2013/04/27 15:29)

superzander


ten kręcioł wygląda intrygująco, ale potrzeba czasu i opinii wielu użytkowników, żeby coś więcej wiedzieć... (2013/04/27 18:34)

superzander


Oglądałem ten kołowrotek w sklepie w tym tygodniu. Wygląda na solidny tylko jest tak skonstruowany, że w niektóre miejsca może dostać się brud, piach...Ja z zasady dbam o swój sprzęt, ale każdy kto łaził po wiślanej wyspie wie, że piachu się nie uniknie, bo z wiatrem się wszędzie pojawia, na wędce, kołowrotku...Innymi słowy mam obawy o ten sprzęt przy łowieniu w warunkach niezbyt sterylnych. (2013/05/11 08:53)

Boolek


Cena przystępna ale trochę przed tym piaskiem i syfem, ale myślę czy nie kupić ;p (2013/05/11 09:31)

Likaon


Przymierzałem się do kupna ale po znalezieniu tego wpisu a właściwie komentarza do testu ( http://fishing-test.pl/koowrotki/44-nagrody-redakcji-kolowrotki/496-mikado-airspace-4008-fd
) komentarz 12. Link przenosi do formy trabucco.  ( http://www.youtube.com/watch?v=FVv-p3Fwv88 ) Wyróbcie sobie sami opinię. (2014/01/02 20:47)

Likaon


Literówka. Link przenosi do firmy trabucco. (2014/01/02 20:50)

khakiprichi


http://swietokrzyskiprzewodnikwedkarski.pl/forum/39-koowrotki/7696-uwaga-na-mikado-airspace-bubellll (2014/01/03 08:16)

khakiprichi


ja bym się bał....doczytajcie do końca, jak dla mnie za dużo negatywów! (2014/01/03 08:22)

szczawik1984


A na korbce kolega luzów nie zauważył ?
Na sklep brałem po jednej sztuce z każdej wielkości
wszystkie odesłałem do serwisu argumentując luzami korbki
serwis tego nie naprawił tylko wystawił korektę FV
Ja sam tego sprzedawać nie mam zamiaru bo za tą cenę oczekuję czegoś więcej.
To tak okiem sprzedawcy


Witam. Znajomy kupił ten kołowrotek w wielkości 2000 i używa go do połowu pstrągów i jak na razie sobie chwali. Mam znajomego który prowadzi sklep wędkarski i zamówił kolejne egzemplarze tego kołowrotka , w ciągu tygodnia sprzedał 6 sztuk , sam w sklepie nim trochę pokręciłem i chodzi pięknie , zero luzów.
(2014/01/03 11:05)

wicu80


Witam.czukam jakiegos kołowrotka co sadzicie o DAIWA CROSSFIRE-X 2550
(2014/01/03 17:08)

khakiprichi


Witam.czukam jakiegos kołowrotka co sadzicie o DAIWA CROSSFIRE-X 2550



pod spławik na płotki da rade....
(2014/01/03 18:07)

kris1313


    Mam co prawda inny kołowrotek, bo Mikado Sapphire 405, ale chciałem uczulić kupujących na wyroby tej marki. Może ten model jest niedopracowany, a może inżynierowie nie sprawdzili co zaprojektowali, bo są w nim błędy konstrukcyjne? Służy mi kilka lat na szczupakowym spiningu i gruntówce (solidna budowa), ale w miarę upływu czasu wzrosły moje wymagania - plecionka, sandacze, dalekie rzuty a tu narastające rozczarowanie. Od początku kołowrotek nienajrówniej zwijał żyłkę, przez co zmniejszał odległość rzutu i potrafił ściągnąć brodę. Z plecionką jeszcze gorzej sobie radzi, bo u nasady i końcu szpuli powstają buły a po środku wyraźny dołek mniejszej ilosci zwojów. Szerokość nawoju na szpuli jest mniejsza o ok.4mm w porównaniu do szerokosci oryginalnej szpuli. A oto techniczne knoty: - luz poosiowy szpuli (osi): spowodowany głównie luzem na osi koła zębatego mechanizmu oscylacji, oraz luzem między trzpieniem mimośrodowym tej zębatki a kanałem wodzika.Na końcach osi szpuli nałożyłem  sprężyny które trochę kasują ten luz w skrajnych pozycjach osi.- za mala szerokość nawoju na szpuli: zębatka mechanizmu oscylacji ma za małą średnicę w związku z czym wystający z niej trzpień wykonuje za krótki ruch w porównaniu do szerokosci szpuli.Nie ma miejsca na większą zębatkę lub przesuniecie trzpienia do krawędzi ząbków.- szpula jest za szeroka w porownaniu do nawijanej szerokości. Na wewnetrznej krawędzi szpuli wkleiłem tarczkę z tworzywa by wypełnić lukę. Znalazłem rownież pasującą krótszą szpulę Dragon FD 430i co zapewnia wypełnienie całej jej szerokości. - mechanizm oscylacji powoduje nawijanie garbów przy krawędziach szpuli: wodzik mechanizmu oscylacji ma prosty (liniowy) kanał w który wchodzi trzpień. W innych kołowrotkach ten kanał przypomina odcinek sinusoidy co równiej układa żyłkę/plecionkę na szpuli. Cienka plecionka lepiej układa się od grubszej, bo daje mniejsze garby. - korba zaczyna pracę od wykasowania luzu: wyrobienie i słabe spasowanie zębatki ze ślimakiem rotora.     Przedstawione wyżej wady techniczne mocno podważyły moje uznanie dla tego producenta. Wiem teraz co sprawdzać przy zakupie kołowrotka!  (2014/01/07 23:59)

kris1313


    Mam co prawda inny kołowrotek, bo Mikado Sapphire 405, ale chciałem uczulić kupujących na wyroby tej marki. Może ten model jest niedopracowany, a może inżynierowie nie sprawdzili co zaprojektowali, bo są w nim błędy konstrukcyjne? Służy mi kilka lat na szczupakowym spiningu i gruntówce (solidna budowa), ale w miarę upływu czasu wzrosły moje wymagania - plecionka, sandacze, dalekie rzuty a tu narastające rozczarowanie. Od początku kołowrotek nienajrówniej zwijał żyłkę, przez co zmniejszał odległość rzutu i potrafił ściągnąć brodę. Z plecionką jeszcze gorzej sobie radzi, bo u nasady i końcu szpuli powstają buły a po środku wyraźny dołek mniejszej ilosci zwojów. Szerokość nawoju na szpuli jest mniejsza o ok.4mm w porównaniu do szerokosci oryginalnej szpuli. A oto techniczne knoty: - luz poosiowy szpuli (osi): spowodowany głównie luzem na osi koła zębatego mechanizmu oscylacji, oraz luzem między trzpieniem mimośrodowym tej zębatki a kanałem wodzika.Na końcach osi szpuli nałożyłem  sprężyny które trochę kasują ten luz w skrajnych pozycjach osi.- za mala szerokość nawoju na szpuli: zębatka mechanizmu oscylacji ma za małą średnicę w związku z czym wystający z niej trzpień wykonuje za krótki ruch w porównaniu do szerokosci szpuli.Nie ma miejsca na większą zębatkę lub przesuniecie trzpienia do krawędzi ząbków.- szpula jest za szeroka w porownaniu do nawijanej szerokości. Na wewnetrznej krawędzi szpuli wkleiłem tarczkę z tworzywa by wypełnić lukę. Znalazłem rownież pasującą krótszą szpulę Dragon FD 430i co zapewnia wypełnienie całej jej szerokości. - mechanizm oscylacji powoduje nawijanie garbów przy krawędziach szpuli: wodzik mechanizmu oscylacji ma prosty (liniowy) kanał w który wchodzi trzpień. W innych kołowrotkach ten kanał przypomina odcinek sinusoidy co równiej układa żyłkę/plecionkę na szpuli. Cienka plecionka lepiej układa się od grubszej, bo daje mniejsze garby. - korba zaczyna pracę od wykasowania luzu: wyrobienie i słabe spasowanie zębatki ze ślimakiem rotora.     Przedstawione wyżej wady techniczne mocno podważyły moje uznanie dla tego producenta. Wiem teraz co sprawdzać przy zakupie kołowrotka!  (2014/01/07 23:59)

Luuki


Chciałbym wypowiedzieć się na temat tylko Airspacea gdyż nie posiadam innego sprzętu mikado. Kołowrotek przechodził cały sezon. Używałem go do plecionki jak i do żyłki ,  łowiąc bardzo często. Na dodatek poleciłem go koledze który tez przetyrał swojego Airspacea przez cały rok. Prawdą jest że kołowrotki z pierwszej serii - luty marzec 2013 r miały coś nie tak z korbką ( odkręcała się czy luzowała ) ale u nas w sklepie wymieniali je na serię z drugiej dostawy i problem się nie powtarzał. Kołowrotek ma pięcioletnią gwarancję. Podsumowując rok użytkowania nie zauważyłem żadnego luzu , żaden element nie wytarł się nawet w najmniejszym stopniu , mechanizm chodzi precyzyjnie i bez najmniejszego hałasu , kołowrotek rzeczywiście jest z twardego i lekkiego stopu - zabrudzenia czy zapiaszczenia nie robią na nim wrażenia - jak pojawia się zgrzyt charakterystyczny dla piachu po prostu go czyszczę. Dużo łowię brodząc i kołowrót był w wodzie cały nie raz - nawet najmniejszej korozji.
Nie wiem czym są spowodowane negatywy - Jak dla mnie dobry sprzęt za małe pieniądze.
(2014/01/08 09:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Luuki


A na tym zdjęciu widać co u mnie przechodzi sprzęt - błoto , bagno , piach i woda to chleb powszedni :) (2014/01/08 09:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

DelTor0


    Mam co prawda inny kołowrotek, bo Mikado Sapphire 405, ale chciałem uczulić kupujących na wyroby tej marki. Może ten model jest niedopracowany, a może inżynierowie nie sprawdzili co zaprojektowali, bo są w nim błędy konstrukcyjne? Służy mi kilka lat na szczupakowym spiningu i gruntówce (solidna budowa), ale w miarę upływu czasu wzrosły moje wymagania - plecionka, sandacze, dalekie rzuty a tu narastające rozczarowanie. Od początku kołowrotek nienajrówniej zwijał żyłkę, przez co zmniejszał odległość rzutu i potrafił ściągnąć brodę. Z plecionką jeszcze gorzej sobie radzi, bo u nasady i końcu szpuli powstają buły a po środku wyraźny dołek mniejszej ilosci zwojów. Szerokość nawoju na szpuli jest mniejsza o ok.4mm w porównaniu do szerokosci oryginalnej szpuli. A oto techniczne knoty: - luz poosiowy szpuli (osi): spowodowany głównie luzem na osi koła zębatego mechanizmu oscylacji, oraz luzem między trzpieniem mimośrodowym tej zębatki a kanałem wodzika.Na końcach osi szpuli nałożyłem  sprężyny które trochę kasują ten luz w skrajnych pozycjach osi.- za mala szerokość nawoju na szpuli: zębatka mechanizmu oscylacji ma za małą średnicę w związku z czym wystający z niej trzpień wykonuje za krótki ruch w porównaniu do szerokosci szpuli.Nie ma miejsca na większą zębatkę lub przesuniecie trzpienia do krawędzi ząbków.- szpula jest za szeroka w porownaniu do nawijanej szerokości. Na wewnetrznej krawędzi szpuli wkleiłem tarczkę z tworzywa by wypełnić lukę. Znalazłem rownież pasującą krótszą szpulę Dragon FD 430i co zapewnia wypełnienie całej jej szerokości. - mechanizm oscylacji powoduje nawijanie garbów przy krawędziach szpuli: wodzik mechanizmu oscylacji ma prosty (liniowy) kanał w który wchodzi trzpień. W innych kołowrotkach ten kanał przypomina odcinek sinusoidy co równiej układa żyłkę/plecionkę na szpuli. Cienka plecionka lepiej układa się od grubszej, bo daje mniejsze garby. - korba zaczyna pracę od wykasowania luzu: wyrobienie i słabe spasowanie zębatki ze ślimakiem rotora.     Przedstawione wyżej wady techniczne mocno podważyły moje uznanie dla tego producenta. Wiem teraz co sprawdzać przy zakupie kołowrotka! 


Chyba nie inzynierowie z Mikado, bo takiej pozycji chyba nie ma w tej firmie. Firmy typu Mikado/Dragon nie produkuja tylko importuja, projektuja tez raczej rzadko.

Czyli ile w tym Mikado Airspace jest wlasciwie Mikado? Widac na filmiku ponizej :D

I jak wyglada taka inzyniera i mysl techniczna? Przyjezdza Polak, Wloch i Angol do fabryki w chinach. Chinol pokazuje im kolowrotek, a chlopaki mowia mu jaki i gdzie napis na nim nakleic. I to by bylo na tyle mysli technicznej i inzynierii wniesionej do takich 'projektow' :D

PS. zaznaczam ze to nie znaczy ze to zly sprzet, ale nie dajmy sie sciemnic marketingowi ze ktos cos projektuje albo produkuje. Powinno byc 'importujemy' i wszystko byloby OK.

(2014/01/08 10:55)

khakiprichi


    Mam co prawda inny kołowrotek, bo Mikado Sapphire 405, ale chciałem uczulić kupujących na wyroby tej marki. Może ten model jest niedopracowany, a może inżynierowie nie sprawdzili co zaprojektowali, bo są w nim błędy konstrukcyjne? Służy mi kilka lat na szczupakowym spiningu i gruntówce (solidna budowa), ale w miarę upływu czasu wzrosły moje wymagania - plecionka, sandacze, dalekie rzuty a tu narastające rozczarowanie. Od początku kołowrotek nienajrówniej zwijał żyłkę, przez co zmniejszał odległość rzutu i potrafił ściągnąć brodę. Z plecionką jeszcze gorzej sobie radzi, bo u nasady i końcu szpuli powstają buły a po środku wyraźny dołek mniejszej ilosci zwojów. Szerokość nawoju na szpuli jest mniejsza o ok.4mm w porównaniu do szerokosci oryginalnej szpuli. A oto techniczne knoty: - luz poosiowy szpuli (osi): spowodowany głównie luzem na osi koła zębatego mechanizmu oscylacji, oraz luzem między trzpieniem mimośrodowym tej zębatki a kanałem wodzika.Na końcach osi szpuli nałożyłem  sprężyny które trochę kasują ten luz w skrajnych pozycjach osi.- za mala szerokość nawoju na szpuli: zębatka mechanizmu oscylacji ma za małą średnicę w związku z czym wystający z niej trzpień wykonuje za krótki ruch w porównaniu do szerokosci szpuli.Nie ma miejsca na większą zębatkę lub przesuniecie trzpienia do krawędzi ząbków.- szpula jest za szeroka w porownaniu do nawijanej szerokości. Na wewnetrznej krawędzi szpuli wkleiłem tarczkę z tworzywa by wypełnić lukę. Znalazłem rownież pasującą krótszą szpulę Dragon FD 430i co zapewnia wypełnienie całej jej szerokości. - mechanizm oscylacji powoduje nawijanie garbów przy krawędziach szpuli: wodzik mechanizmu oscylacji ma prosty (liniowy) kanał w który wchodzi trzpień. W innych kołowrotkach ten kanał przypomina odcinek sinusoidy co równiej układa żyłkę/plecionkę na szpuli. Cienka plecionka lepiej układa się od grubszej, bo daje mniejsze garby. - korba zaczyna pracę od wykasowania luzu: wyrobienie i słabe spasowanie zębatki ze ślimakiem rotora.     Przedstawione wyżej wady techniczne mocno podważyły moje uznanie dla tego producenta. Wiem teraz co sprawdzać przy zakupie kołowrotka! 


Chyba nie inzynierowie z Mikado, bo takiej pozycji chyba nie ma w tej firmie. Firmy typu Mikado/Dragon nie produkuja tylko importuja, projektuja tez raczej rzadko.

Czyli ile w tym Mikado Airspace jest wlasciwie Mikado? Widac na filmiku ponizej :D

I jak wyglada taka inzyniera i mysl techniczna? Przyjezdza Polak, Wloch i Angol do fabryki w chinach. Chinol pokazuje im kolowrotek, a chlopaki mowia mu jaki i gdzie napis na nim nakleic. I to by bylo na tyle mysli technicznej i inzynierii wniesionej do takich 'projektow' :D

PS. zaznaczam ze to nie znaczy ze to zly sprzet, ale nie dajmy sie sciemnic marketingowi ze ktos cos projektuje albo produkuje. Powinno byc 'importujemy' i wszystko byloby OK.


ładny klon ;) (2014/01/08 10:59)

khakiprichi


http://www.trabuccofishing.com/catalogo/p/29/airblade.htm

jak kogoś interesował by opis, niemalże identyczny :)
(2014/01/08 15:58)

kumka


Możecie mi coś powiedzieć na jego temat po kilku sezonach używania? (2017/02/09 12:49)