Zaloguj się do konta

Kołowrotek spinningowy na rzekę

utworzono: 2013/01/20 16:48
SETA84

WitamZamierzam zakupić młynek do rzecznego spina do połowy sandaczy na przynęty gumowe i koguty na główkach między 15-30gram. Kołowrotki które biorę pod uwagę to:SPRO BLUE ARC W/S  oraz SPRO ZALT ARCProszę o opinie na temat tych kołowrotków oraz jaki rozmiar będzie odpowiedni 3000 lub może większy? [2013-01-20 16:48]

piotrcarp

Jesli chodzi o wielkosc kolowrotka to zalezy jaki masz kij zeby go wywazyl dobrze a co do samego kolowrotka to mam zalta 7400 i sprawuje sie dobrze i ma lepsze lozyska zastosowane niz blue arc a to filmik o nim https://www.youtube.com/watch?v=YFuRGrcGbBA
[2013-01-20 18:29]

esox61

Ten Zalt jest nierdzewny i ten bym wziął. Nie ma sensu kupować rdzewnych kołowrotków - prędzej czy później i tak go zamoczymy i wtedy szumy łożysk rdzewnych poinformują wszystkich w okolicy że My tu rdzewiakiem łowimy. Cena łożyska nierdzewnego jest kilkadziesiąt razy wyższa niż rdzewiaka więc chodzi tu też o nabijanie wędkarzy w butelkę i oferowanie im złomu po zawyżonych cenach. Jedynie Zalt arc jest wart swojej ceny. Pozostałe Arce to niestety rdza prędzej czy później a szkoda bo konstrukcyjnie są super. [2013-01-20 18:37]

SETA84

Ten Zalt jest nierdzewny i ten bym wziął. Nie ma sensu kupować rdzewnych kołowrotków - prędzej czy później i tak go zamoczymy i wtedy szumy łożysk rdzewnych poinformują wszystkich w okolicy że My tu rdzewiakiem łowimy. Cena łożyska nierdzewnego jest kilkadziesiąt razy wyższa niż rdzewiaka więc chodzi tu też o nabijanie wędkarzy w butelkę i oferowanie im złomu po zawyżonych cenach. Jedynie Zalt arc jest wart swojej ceny. Pozostałe Arce to niestety rdza prędzej czy później a szkoda bo konstrukcyjnie są super.


Witam
Jaki rozmiar młynka by Pan polecił do średniociężkiego spina na rzekę 7300 czy 7450, ja zastanawiam się nad 7300  [2013-01-20 19:13]

piotrcarp

Ten Zalt jest nierdzewny i ten bym wziął. Nie ma sensu kupować rdzewnych kołowrotków - prędzej czy później i tak go zamoczymy i wtedy szumy łożysk rdzewnych poinformują wszystkich w okolicy że My tu rdzewiakiem łowimy. Cena łożyska nierdzewnego jest kilkadziesiąt razy wyższa niż rdzewiaka więc chodzi tu też o nabijanie wędkarzy w butelkę i oferowanie im złomu po zawyżonych cenach. Jedynie Zalt arc jest wart swojej ceny. Pozostałe Arce to niestety rdza prędzej czy później a szkoda bo konstrukcyjnie są super.


Witam
Jaki rozmiar młynka by Pan polecił do średniociężkiego spina na rzekę 7300 czy 7450, ja zastanawiam się nad 7300 

Napisz jakiego masz spina,jaki ciezar wyrzutu to bedzie mozna podpowiedziec jaka wielkosc kolowrotka bedzie pasowac
[2013-01-20 20:21]

SETA84

Ten Zalt jest nierdzewny i ten bym wziął. Nie ma sensu kupować rdzewnych kołowrotków - prędzej czy później i tak go zamoczymy i wtedy szumy łożysk rdzewnych poinformują wszystkich w okolicy że My tu rdzewiakiem łowimy. Cena łożyska nierdzewnego jest kilkadziesiąt razy wyższa niż rdzewiaka więc chodzi tu też o nabijanie wędkarzy w butelkę i oferowanie im złomu po zawyżonych cenach. Jedynie Zalt arc jest wart swojej ceny. Pozostałe Arce to niestety rdza prędzej czy później a szkoda bo konstrukcyjnie są super.


Witam
Jaki rozmiar młynka by Pan polecił do średniociężkiego spina na rzekę 7300 czy 7450, ja zastanawiam się nad 7300 

Napisz jakiego masz spina,jaki ciezar wyrzutu to bedzie mozna podpowiedziec jaka wielkosc kolowrotka bedzie pasowac

DAIWA EXCELER SPIN 270cm 10-40G [2013-01-20 20:38]

piotrcarp

To ten wiekszy bedzie lepszy jak masz mozliwosc to zaloz do spina ten 7400 i 7450 i sprawdz ktory bedzie lepiej wywazal zestaw a ten 7300 jest zdecydowanie za maly do tego kija i za slaby na takie lowienie jak piszesz rzeka i glowki po 30g to musi byc solidniejszy sprzet
[2013-01-20 22:24]

SETA84

To ten wiekszy bedzie lepszy jak masz mozliwosc to zaloz do spina ten 7400 i 7450 i sprawdz ktory bedzie lepiej wywazal zestaw a ten 7300 jest zdecydowanie za maly do tego kija i za slaby na takie lowienie jak piszesz rzeka i glowki po 30g to musi byc solidniejszy sprzet

WitamWłaśnie dotarł do mnie SPRO ZALT ARC XS 7400, po wstępnych oględzinach wygląda na solidny młynek mam nadzieję że spełni moje oczekiwania,i wart jest swojej ceny. [2013-01-23 12:48]

esox61

Dobry wybór, niech służy długie lata :) [2013-02-04 16:08]

Tomekoo

WitamZamierzam zakupić młynek do rzecznego spina do połowy sandaczy na przynęty gumowe i koguty na główkach między 15-30gram. Kołowrotki które biorę pod uwagę to:SPRO BLUE ARC W/S  oraz SPRO ZALT ARCProszę o opinie na temat tych kołowrotków oraz jaki rozmiar będzie odpowiedni 3000 lub może większy?


Ja mam fishmakery 2 szt i zadowolony jestem a te redy z tego co wiem siadają troszke znajomym przy łowieniu z opadu...Pozdro [2013-12-20 23:09]

Piotr73

ryobi zauber to jest młynek mega dobry i w dobrej cenie i oczywiście made in japan 1 feler tylko 1 szpula a 2 to penn drogi ale super [2014-01-04 19:27]