Zaloguj się do konta

Kołowrotek do lekkiego spiningu

utworzono: 2013/01/13 13:30
arcybiskup

Witam, posiadam wędkę Dragon Milenium Senso Jig 1-7 g i potrzebuje do niej nowego kołowrotka. Posiadałem wcześniej Catane 1000 FB ale niestety zrobiły się straszne luzy a po dłuższym użytkowaniu zaczyna chrobotać jakby coś się posypało albo łożyska były całe w piasku. Znalazłem całkiem dobre zastępstwo Shimano Nexave 1000 FB ale niestety w sklepie wędkarskim w którym się zaopatruję nie ma go i może być problem żeby go zamówić, chyba już ich nie produkują po prostu ;/.
I tu pada do was pytanie czy możecie mi coś polecić w tym samym rozmiarze, cenie(150 zł) i jakości. Zależy mi także na wadze kołowrotka, tak do 215 g max. Prosiłbym o wypowiedzenie się doświadczonych kolegów lub mających pojęcie na temat kołowrotków, a nie laików którzy mi odpiszą 'weź sobie Catane 2500 jest świetna' :).

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)).
[2013-01-13 13:30]

myslunio

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/shimano-nexave-rc-fc-g5-a17-p35-k9277.html Tutaj masz ten kolowrotek :) [2013-01-13 14:17]

wirefree

Mam Catane 1000 ale z tylnym hamulcem i niestety ale musze to przyznac ze trzeba ja rozebrac wyczyscic solidnie nasmarowac i dziala.


[2013-01-13 14:26]

arcybiskup

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/shimano-nexave-rc-fc-g5-a17-p35-k9277.html Tutaj masz ten kolowrotek :)

Zapomniałem dodać, że całe 150 zł które mogę przeznaczyć na kołowrotek są w bonach z wygranych zawodów i mogę je zrealizować jedynie w tym malutkim sklepiku ;/. 
Chyba jedyne co mogę zrobić to zanieść moja troszkę zdezelowaną Catane 1000 i podreperować ja w jakimś zakładzie od kołowrotków, bo sam boję się czyścić lub oliwić go bo się nie znam i na pewno nie złoże do kupy. A wolę już mieć jeden zdezelowany niż nie mieć w ogóle kołowrotka ;D. 
Dziękuje za odpowiedzi i super by było usłyszeć propozycje innych kołowrotków :). [2013-01-13 17:19]

ryukon1975


Zapomniałem dodać, że całe 150 zł które mogę przeznaczyć na kołowrotek są w bonach z wygranych zawodów i mogę je zrealizować jedynie w tym malutkim sklepiku ;/. 




Ten fakt Cie mocno ogranicza więc nie pozostaje Ci nic innego jak iść do tego sklepu i wybrać jeden kołowrotek z tych które mają.
Trochę wiary w siebie.:) Wybierzesz dobrze.
[2013-01-13 18:13]

arcybiskup

Właśnie byłem wczoraj w ów sklepiku i nie bardzo jest z czego wybierać ;/. Powiedział ze nie ma problemu z zamawianiem czegoś czego chcę. Tylko teraz sęk w wyborze czegoś dobrego i  takiej cenie :), Przejrzałem całe forum związane z metoda spiningową i kołowrotkami ale nie znałazłem nic lepszego jak ten shimano nexave 1000fb bo jest bardzo podobny do Catany 1000Fb, która miałem. Szukam czegoś w zastępstwie tych kołowrotków. Patrzyłem oferty dragona ale tam nic takiego w tej cenie nie znalazłem. Potrzebuje czegoś lekkiego jak już pisałem max 215 g. Do lekkiego spiningu max 6 g przynęty. Patrzyłem z firmy robinson no ale niestety te kołowrotki należą do ciężkich ;/ Trabucco też są ciężkie, Jaxon i Konger nawet nie patrzyłem mało ludzi poleca, rzadko się o nich mówi. Doradźcie mi coś proszę, może macie jakiegoś asa w rękawie :).
[2013-01-13 19:44]

ryukon1975

Niestety ja Ci nie pomogę bo nie używam takich "gigantów".:)







Sprawdź na allegro kołowrotki Okuma w tej cenie są lekkie,dobre.
Robią dość dużo modeli więc możesz sobie wybrać taki który Ci się podoba.
[2013-01-13 19:56]

kiertom

SPRO Passion Micro 605 Tuff Body - lekki i zajebisty jak za tą cenę.  [2013-01-13 20:30]

arcybiskup

No i o to mi chodziło. Konkretna pomoc od konkretnych wędkarzy :) Wybiorę chyba sobie okume bo bardzo ciekawy asortyment maja. Ładne zgrabne i z tego co piszą niezawodne :).
Jeszcze tylko muszę odpowiedni model wybrać i tylko iść do sklepu i kupić :). 

Dziękuję za pomoc :))Pozdrawiam . [2013-01-13 20:44]

olivia85

No i o to mi chodziło. Konkretna pomoc od konkretnych wędkarzy :) Wybiorę chyba sobie okume bo bardzo ciekawy asortyment maja. Ładne zgrabne i z tego co piszą niezawodne :).
Jeszcze tylko muszę odpowiedni model wybrać i tylko iść do sklepu i kupić :). 

Dziękuję za pomoc :))Pozdrawiam .

Przy kwocie 120-130 zł  - Okuma Impact FD oraz Dragon Manta Drop Shot w granicach 170-180 zł.

Pozdrawiam.
[2013-01-16 14:48]

tomiczek22

Ja bym się nie zastanawiał tylko brał Spro passion, nawet w ciemno. [2013-01-16 15:32]

auratus3

[...]Jaxon i Konger nawet nie patrzyłem mało ludzi poleca, rzadko się o nich mówi. Doradźcie mi coś proszę, może macie jakiegoś asa w rękawie :).

Wiem, że sprzętu Jaxona nikt praktycznie nie poleca, uważany jest za szajs. I nikogo nie zamierzam przekonywać, że jest inaczej, świadczą o tym choćby ilości kołowrotków wracających na gwarancji do reklamacji. Uważam jednak, że dotyczy to sprzętu taniego i ze średniej półki, tego z wyższej bym tak zupełnie nie skreślał. Wędki z serii XT Pro albo kołowrotki Machine ZX/VX to sprzęt mający swoich zwolenników i zbierający dobre opinie. Ponieważ zainteresował mnie ultra lekki spinning, nabyłem niedawno bardzo fajną wędeczkę (poleconą mi przez znajomego z naszego forum) daiwa Exceler 2,4 2-10g. Potrzebowałem kręciołka do niej. Myślałem o jakiejś malutkiej Daiwie, może Okumie albo znakomitymi Spro Passion Micro, szperając po necie trafiłem na aukcję małych kołowrotków Jaxona - Machine VX. Udało mi się kupić taki - nówka za trochę ponad stówę! Po dostarczeniu paczki od razu zacząłem oględziny - malutki, bardzo dobrze spasowany, chodzi leciutko, cały z metalu co pewnie znacznie podniesie jego trwałość, nawinąłem żyłkę 0,14 - nawija bardzo równo i dokładnie. Wg mnie bardzo dobry zakup co potwierdzają liczne pozytywne o nim opinie np. na necie.



[2013-01-17 11:07]

datsun2

Zamów sobie VIPER FD820i  spokojnie wystarczy cena około 112 zł albo dołożyć i już Maxima HS spinn FD 1020i cena około 190 zł ale warto ( jak się potargujesz powinien sprzedawca coś opuścić )
[2013-01-17 12:34]

okuma alumina [2013-01-17 13:10]