Zaloguj się do konta

Kołowrotek muchowy hamulec

utworzono: 2013/01/04 19:32
Stroz26

Witam mam pytanie,czy może to jest normalne ale mnie wydaje się trochę dziwne,ponieważ kupiłem niedawno kołowrotek muchowy i zastanawia mnie fakt,że kołowrotek przy wyciąganiu linki ma opór w postaci hamulca lecz przy zwijaniu nie ma żadnego oporu,wręcz kręci się jakby sama szpula nabita na patyk czyli nic nie stoi mu na przeszkodzie aby się kręcić luźno.Proszę o poradę
[2013-01-04 19:32]

Stroz26

Dopiszę,że tą metodą łowię od dopiero 3 lat,i jak na razie nie stać mnie na Orvis'y,Sage,Vision'y mam na razie Taimen'a STX i też muszę sobie radzić;)
[2013-01-04 19:36]

robertxxx62

Witam ! Prawdopodobnie to trzyma hamulec tarczowy , musisz sprawdzić czy pokrętło jest odkręcone całkowicie , brud raczej się tam nie dostał  ten model ma bodajże szczelną obudowę hamulca . Jak jest na maksa odkręcony i nadal jest minimalny opór to powinien się wyrobić zbiegiem czasu , jak jest to kołowrotek kupiony w sklepie i opór przeszkadza to wtedy reklamować , można jeszcze odkręcić hamulec zobaczyć na tarcze coś pod szlifować itp.:-) 
[2013-01-05 16:24]

Stroz26

Witaj,to,że opór jest przy wyciąganiu to akurat ok,bo trzyma hamulec ale zastanawia mnie to dlaczego nie ma oporu żadnego przy zwijaniu linki?Nawet przy wymachach się kręci do przodu i chciałem się zapytać czy tak ma być,czy tak może być?
[2013-01-05 21:28]

robertxxx62

Witaj,to,że opór jest przy wyciąganiu to akurat ok,bo trzyma hamulec ale zastanawia mnie to dlaczego nie ma oporu żadnego przy zwijaniu linki?Nawet przy wymachach się kręci do przodu i chciałem się zapytać czy tak ma być,czy tak może być?


W sumie że niema oporu przy zwijaniu sznura to dobrze bo tak ma być , ale że się kręci przy machaniu to pierwszy raz słyszę , nie miałem styczności z tym kołowrotkiem , ale trochę muchowych przerobiłem z różnej firmy i nigdy takiego czegoś nie miałem . 
[2013-01-05 22:10]

Stroz26

Napiszę tak ,kręci się przy wymachach ale gdy jest nie przeciągnięta linka przez przelotki nie wiem jak się zachowa jak się ją przeciągnie,mam nadzieję,że nie będzie tego problemu...Ale zobaczymy.
[2013-01-05 22:40]

leleon

Witam!
To normalna sprawa przy tanich kręciołach ale i tych trochę droższych się to zdarza. Z tego powodu preferuję kołowrotki z terkotką w dwie strony. Przy rzucie - szczególnie na dalekie odległości - siła wkładana w wymach przenosi się na szpulę w momencie zatrzymania ramienia i nawija luźną linkę.  I tak po kilku rzutach okazuje się, że trzeba skorygować długość linki wysnutej z kołowrotka. Ja mam taką sytuację z Komą Visiona. Trzeba po prostu pamiętać o takim zjawisku i kontrolować długość linki.
Pozdrawiam.
 
[2013-01-07 14:50]

Stroz26

Też wolałbym w dwie strony ale trzeba będzie się jak na razie i do tego przyzwyczaić.
[2013-01-09 17:46]