Kołowrotek muchowy hamulec

/ 7 odpowiedzi
Witam mam pytanie,czy może to jest normalne ale mnie wydaje się trochę dziwne,ponieważ kupiłem niedawno kołowrotek muchowy i zastanawia mnie fakt,że kołowrotek przy wyciąganiu linki ma opór w postaci hamulca lecz przy zwijaniu nie ma żadnego oporu,wręcz kręci się jakby sama szpula nabita na patyk czyli nic nie stoi mu na przeszkodzie aby się kręcić luźno.Proszę o poradę
Stroz26

Dopiszę,że tą metodą łowię od dopiero 3 lat,i jak na razie nie stać mnie na Orvis'y,Sage,Vision'y mam na razie Taimen'a STX i też muszę sobie radzić;) (2013/01/04 19:36)

robertxxx62

Witam ! Prawdopodobnie to trzyma hamulec tarczowy , musisz sprawdzić czy pokrętło jest odkręcone całkowicie , brud raczej się tam nie dostał  ten model ma bodajże szczelną obudowę hamulca . Jak jest na maksa odkręcony i nadal jest minimalny opór to powinien się wyrobić zbiegiem czasu , jak jest to kołowrotek kupiony w sklepie i opór przeszkadza to wtedy reklamować , można jeszcze odkręcić hamulec zobaczyć na tarcze coś pod szlifować itp.:-)  (2013/01/05 16:24)

Stroz26

Witaj,to,że opór jest przy wyciąganiu to akurat ok,bo trzyma hamulec ale zastanawia mnie to dlaczego nie ma oporu żadnego przy zwijaniu linki?Nawet przy wymachach się kręci do przodu i chciałem się zapytać czy tak ma być,czy tak może być? (2013/01/05 21:28)

robertxxx62

Witaj,to,że opór jest przy wyciąganiu to akurat ok,bo trzyma hamulec ale zastanawia mnie to dlaczego nie ma oporu żadnego przy zwijaniu linki?Nawet przy wymachach się kręci do przodu i chciałem się zapytać czy tak ma być,czy tak może być?

W sumie że niema oporu przy zwijaniu sznura to dobrze bo tak ma być , ale że się kręci przy machaniu to pierwszy raz słyszę , nie miałem styczności z tym kołowrotkiem , ale trochę muchowych przerobiłem z różnej firmy i nigdy takiego czegoś nie miałem .  (2013/01/05 22:10)

Stroz26

Napiszę tak ,kręci się przy wymachach ale gdy jest nie przeciągnięta linka przez przelotki nie wiem jak się zachowa jak się ją przeciągnie,mam nadzieję,że nie będzie tego problemu...Ale zobaczymy. (2013/01/05 22:40)

leleon

Witam!
To normalna sprawa przy tanich kręciołach ale i tych trochę droższych się to zdarza. Z tego powodu preferuję kołowrotki z terkotką w dwie strony. Przy rzucie - szczególnie na dalekie odległości - siła wkładana w wymach przenosi się na szpulę w momencie zatrzymania ramienia i nawija luźną linkę.  I tak po kilku rzutach okazuje się, że trzeba skorygować długość linki wysnutej z kołowrotka. Ja mam taką sytuację z Komą Visiona. Trzeba po prostu pamiętać o takim zjawisku i kontrolować długość linki.
Pozdrawiam.
  (2013/01/07 14:50)

Stroz26

Też wolałbym w dwie strony ale trzeba będzie się jak na razie i do tego przyzwyczaić. (2013/01/09 17:46)