Zaloguj się do konta

Kołowrotek z podwójną rączką-opinie.

utworzono: 2012/12/21 19:32
patryk6patryk

Witam. Mam pytanie do bardziej doswiadczonych wędkarzy. Czy młynek z podwójna rączka jak np Mikado Mikazuki 4006FD jest poręczny i wygodny czy raczej lepiej wybrac z pojedyńczą raczką? Niestety w zaprzyjaźnionym sklepie wędkarskim nie mam okazji go zobaczyć "na żywo". Kołowrotka będę używał do spinningu więc moze mi coś polecicie. Na młynek mam ok 100zł. Z góry dzieki za pomoc.
[2012-12-21 19:32]

ryukon1975

Jeśli chodzi o spinning to tradycyjna pojedyncza korbka jest o wiele praktyczniejsza.
Przynajmniej dla mnie.
[2012-12-21 20:28]

patryk6patryk

Ja do tej pory tez tylko z pojedyncza raczka używałem. Może znasz jakiś młynek dobry do spinningu do wspomnianej wyzej kwoty. Kręciołek ma 'współpracować" z właśnie zakupioną wędką- Jaxon Perseus 2,10m c/w 17g.
[2012-12-21 21:47]

ryukon1975

Niestety nie jestem w stanie wskazać konkretnego modelu ale popatrz na kołowrotki Okuma.
Są one stosunkowo lekkie i do takiego dość krótkiego kijka o niedużym cw można tam na pewno coś dobrać.
[2012-12-21 22:04]

patryk6patryk

Tyle tu tego że nie mam pojęcia co wybrać. Mam czas do marca bo wtedy pewnie zaczne znowu wędkowac. jak by mial ktos jakies konkretne propozycje modelu to pisac.
Własnie natrafilem na Mikado Tessen 2004fd. Moze ten?
[2012-12-21 22:12]

ryukon1975

Obejrzyj takie.

http://allegro.pl/kolowrotek-okuma-safina-fd-25-okazja-i2857389388.html

http://allegro.pl/kol-okuma-impact-ip-fd25-25-3-bb-1-i2836766886.html

Jeśli chodzi o ten Mikado o który pytasz to go nie znam.
[2012-12-22 09:09]

rad13

mam mikado mikazuki , i według mnie podwójna rączka jest wygodniejsza,zakładałem do niego inne rączki i ta była najlepsza,tak samo przy kołowrotku gruntowym według mnie wygodniej się kręci i można przed kumplem poszpanować :-)Tak jak już jest ten temat czy można dokupić rączkę do kołowrotka
[2012-12-22 09:10]

ryukon1975

mam mikado mikazuki , i według mnie podwójna rączka jest wygodniejsza,zakładałem do niego inne rączki i ta była najlepsza,tak samo przy kołowrotku gruntowym według mnie wygodniej się kręci i można przed kumplem poszpanować :-)Tak jak już jest ten temat czy można dokupić rączkę do kołowrotka

Czym? Tym jak przy rzucie w niekorzystnych warunkach żyłka zaczepi o jedną z rączek?:)
Mi się to zdarzało nagminnie.
Wiem że nie każdy to zrozumie dlatego że nie wszyscy łowią w naturalnych warunkach gdzie trzeba szukać rozwiązań i oddawać przeróżne rzuty.Po to by ominąć jakieś krzaki czy machnąć kijem 50 cm nad ziemią lub lustrem wody bo drzewo nie pozwala go unieść do góry.W takich warunkach ceni się najprostsze rozwiązania dlatego takie też proponuję komuś kto się dopiero uczy.
[2012-12-22 09:24]

roman55

To kwestia tylko przyzwyczajenia , czy podwójna wygodniejsza-może. Osobiście jestem tradycjonalistą  i preferuję pojedyncze tak gdzieś od 44lat.

Z wędkarskim Pozdrowieniem

[2012-12-22 09:25]

patryk6patryk

Dzięki wszystkim za rady. Z samej tylko ciekawości wezme tego Mikado Mikazuki. Łowię od paru lat i jeszcze nie mialem okazji polapac na mlynek z podwojna korbka. Jesli sie sprawdzi to dobrze a jesli nie to bede wiedzial zeby takich nie brac. Napisze jak sie sprawdza kiedy go przetestuje:)
Pozdrawiam
[2012-12-22 13:15]

Lipkor

Obejrzyj takie.

http://allegro.pl/kolowrotek-okuma-safina-fd-25-okazja-i2857389388.html

http://allegro.pl/kol-okuma-impact-ip-fd25-25-3-bb-1-i2836766886.html

Jeśli chodzi o ten Mikado o który pytasz to go nie znam.

Dzisiaj wybierałem coś na prezent świąteczny dla chrześniaka i padło na kołowrotek okuma impact fd435i, numer większy niż proponuje Krzysztof. Z pośród wielu młynków w tym przedziale cenowym zasługuje na uwagę. Osobiście wolę nie kupować kołowrotka jak go nie potrzymam i nim nie pokręcę, bo z tych tańszych to każdy chodzi inaczej. 

[2012-12-22 14:37]

xmark

To, że ktoś łowi od 44 lat nie znaczy, że ma rację. Sprzęt się zmienia. To tak samo jak kierowca, który jeżdzi 44 lata i zatrzymał się na przepisach z pół wieku wcześniej. Osobiście zmieniam dośc często sprzęt i uważam, że z podwójną rączka jest super i nie zamieniłbym na pojedyńczą. Mam Abu cardinala i kołowrotek pierwsza klasa. Nie ma mowy, żeby żyłka zaczepiła o korbkę. Od 2 lat na nim łowie i super się sprawuje na gruntówce i spinie. [2014-02-19 18:49]

pakul1206

Łowiłem z pojedyńczą i podwójną rączką i nie ma to ŻADNEGO znaczenia jest to TYLKO i WYLĄCZNIE kwestia przyzwyczajenia,a żeby żyłka zaczepiła się o rączke to szczerze nie pamiętam takiej sytuacij.Jednak po co mi podwójna rączka jeżeli mam tylko dwie ręce,jedną trzymam wędke a drugą kręce kołowrotkiem :) Nikt tu nie napisal że podstawowym kryterium jeżeli chodzi o kolowrotek spiningowy jest tzw. nawój żylki ( ile cm. żyłki nawinie przez jeden pełen obrót korbki) nie samo przełożenie kołowrotka się liczy bo dochodzi tu jeszcze wielkość szpuli.Nie polecam kupowania przez internet,kołowrotek trzeba wziąśc do ręki bo jak zamówisz w necie to BĘDZIESZ musial być zadowolony ;) [2014-02-19 20:29]