Zaloguj się do konta

Kołowrotek do spina

utworzono: 2012/11/24 10:14
MATIG

Witam. Mam do was pytanie odnośnie wielkości kołowrotka ponieważ nie mogę się zdecydować.Kupiłem ostatnio Guide Select Fanatic 2.75 - 25 g i nie wiem za bardzo jaka wielkość młynka starczy do tej wędki. Co do kołowrotka zdecydowałem się na Spro Red Arc Tuff-Body, tylko teraz jestem pod znakiem zapytania czy brać 10200 czy 10300 do tej wędki. Mam zamiar łowić przeważnie w jeziorach, lecz nie rzadko zdarzają się wypady na sandacza czyli opad. Miło by było gdyby wypowiedzieli się na temat posiadacze tych kołowrotków szczególnie tych wielkości. :) Pozdrawiam. [2012-11-24 10:14]

Jacoslaw

Jeśli chcesz łowić kleniojazie i zależy Ci na lekkości zestawu to bierz 200. Szczupak, sandacz i reszta - polecam większy. Różnica w wadze niewielka. Oba świetni dadzą radę z przynętami w podanej gramaturze kija więc sugeruj się tylko wagą i pojemnością szpuli kołowrotka bo moc mają taką samą.

Połamania.
[2012-11-24 10:56]

MATIG

Dzięki za odpowiedź. Wybór padnie na 300, ponieważ taki zestawik ,,kleniowojaziowy,, posiadam więc nie będzie mi potrzebny mniejszy młynek. Jak możesz to powiedz jeszcze o tej wędce, sprawdzi się właśnie w łowieniu przy lekkim opadzie i zwykłym spinningowaniu ? Nie miałem jeszcze okazji ani czasu aby ją przetestować nad wodą.. więc stąd takie pytanko, tak czy siak jej akcja bardzo mi odpowiada. [2012-11-24 13:30]

ZanderHunter

Dzięki za odpowiedź. Wybór padnie na 300, ponieważ taki zestawik ,,kleniowojaziowy,, posiadam więc nie będzie mi potrzebny mniejszy młynek. Jak możesz to powiedz jeszcze o tej wędce, sprawdzi się właśnie w łowieniu przy lekkim opadzie i zwykłym spinningowaniu ? Nie miałem jeszcze okazji ani czasu aby ją przetestować nad wodą.. więc stąd takie pytanko, tak czy siak jej akcja bardzo mi odpowiada.

Kolego miałem podobny kijek w tej samej długości GS Viper oraz GS Veltica i proponuję podpiąć pod Fanatica... Reda w rozmiarze 10400 gdyż tylko nie znacznie różni się wagą od 10300 za to będziesz miał większy zapas linki...a co do GS Fanatic na pewno nie jest to kijek stworzony do lekkiego opadu...gdyż jest to sztywna "pała" z ogromną mocą...:)
[2012-11-24 21:05]

matti073

Nie znam tego kija ale mam GS 2,95 7-28g i bez przesady. Moc ma faktycznie ale ładować się zaczyna już od ok 12g. Ja wybrałem do swojego GSa reda w wielkości 3000 i moim zdaniem w zupełności to wystarczy. Jedyna wada tego kija to waga. Poza tym nic mu nie mogę zarzucić.
[2012-11-24 21:47]

tripod

Kupiłem ostatnio Guide Select Fanatic 2.75 - 25 g i nie wiem za bardzo jaka wielkość młynka starczy do tej wędki. Mam zamiar łowić przeważnie w jeziorach, lecz nie rzadko zdarzają się wypady na sandacza czyli opad. 
cześć,
do tego wędziska polecam ci nieco cięższy i większy kołowrotek.
Dlaczego?
- ładnie wyważy wędkę
- pozwoli ci wykorzystać potencjał wędziska, które utrzyma rzecznego suma o wadze do 10 kg (czyli w jeziorze jeszcze cięższego).

Idź proszę z wędziskiem do sklepu i przymierz do niego różne kołowrotki. Wtedy będziesz czuł w rekach najlepsze rozwiązanie dla Fanatica.
Kijek jest bardzo użyteczny i ma dobrą dynamikę.

pozdrawiam
[2012-11-25 08:20]

MATIG

Wielkie dzięki za odpowiedzi, będę miał okazję podpiąć pod kijek reda 300 jak i 400 i wtedy sam sobie odpowiem na pytanie który wybrać.. także jeszcze raz dzięki za rady! [2012-11-25 11:57]