Zaloguj się do konta

Kołowrotek Okuma, Shimano czy Spro?

utworzono: 2012/10/10 13:23
duch czasu

witam wtym przedziale cenowym to sie nie zastanawiaj tylko bierz spro co prawda ma tylko jedną szpule nie zarażaj sie cataną bo ona ma tylko jeden plus fajnie nawija żyłke i plecionkę reszta jak tu koledzy pisali do dupy a najgorszy w nich to hamulec straciłem troche ryb przez nie to wiem co pisze a tak naprawde to może poczekać i kupić spro red arca lub kołowrotek nie do zajechania firmy penn i tu wtym przypadku nie sugeruj sie testami i opiniami jest to czołg typu abrams jedynie jak wpadnie pod walec może kleknąć pozdrawiam
[2012-10-11 18:12]

ja jadę na catanie trzeci sezon i powiem szczerze za tą kasę dla mnie to najlepszy wybór.
[2012-10-11 18:16]

89krzysztof

ja jadę na catanie trzeci sezon i powiem szczerze za tą kasę dla mnie to najlepszy wybór.

Co innego jest łowić, tzn tylko rzucać przynętami, a co innego od czasu do czasu jakąś rybę wyjąć, w dużym nurcie. Jak to jest u Ciebie ?  [2012-10-11 20:17]

wobler 1995

ja jadę na catanie trzeci sezon i powiem szczerze za tą kasę dla mnie to najlepszy wybór.

Co innego jest łowić, tzn tylko rzucać przynętami, a co innego od czasu do czasu jakąś rybę wyjąć, w dużym nurcie. Jak to jest u Ciebie ? 


Po co drążyć temat w kółko? I tak nic z tego nie wynika, bo ciągle ktoś proponuje co innego a tobie pozostaje mętlik w głowie. W tej cenie nie ma co się spodziewać cudów...  [2012-10-11 21:23]

Zaneciarz

ja jadę na catanie trzeci sezon i powiem szczerze za tą kasę dla mnie to najlepszy wybór

 

Najlepszy z jakich? Najlepszy bo taki posiadasz? Kurcze troche sie postaraj i opisz swoje odczucia i ewentualnie porównaj do innych młynkow w podobnej cenie. Jak pisałem wczesniej catana jakością wykonania, nawojem, pracą nie dorasta do pięt zarówno spro jak i mojemu ulubionemu mustangowi. Mam je wszystkie, ogladam, porównuje i takie wyciagam wnioski. Wiadomo, że po kołowrotkach w tej cenie nie można się spodziewac cudów, jednak dla mnie dużo wazniejsza jest wędka. To ona ma większy wpływ na zacięcie i holowanie, a jej odpowiednia praca jest nieoceniona. Kołowrotek może być przyzwoity, a wedka musi być dobra. To na niej nie oszczedzam.



[2012-10-11 21:45]

adams78

Polecił bym Ci ROBINSON BRAVO DELUXE.Ja łowię na niego już 8 lat!!!Jedyna awaria to zepsuta "szybka korbka" składana za pomocą przycisku.Ale skleiłem "płynnym metalem" na stałe i kołowrotek dalej mi służy!!!Niestety już ich nie produkują.Natomiast ABU GARCIA STAMINA 2000 też mi się dobrze spisuje.Kosztuje ok.120 zł.Na allegro można ją dostać.Ma fajny oliwkowy kolor ;-)A co do SHIMANO CATANA to ja mam "tysiączkę" do okoniówki i nie narzekam.Nie wiem jak większe modele.Ale ogólnie ROBINSON robi bardzo dobre kołowrotki i co ważne korbki mają już tylko skręcane.Pozdrawiam,Adams78 [2012-10-13 11:53]

kepes53

ja od 2 tygodni jestem posiadaczem SPRO PASSION FD 730 i powiem że wcześniej miałem Mistral Galaxy, Mistral Amundson, i żaden z nich nie ma porównania do SPRO. Jestem wręcz zachwycony jego pracą i idealnym nawijaniem żyłki. Hamulec precyzja... żadnych szmerów przy zwijaniu...
Powiem że trochę poczytałem przed zakupem... i raczej złych komentarzy o SPRO PASSION nie znalazłem... JA polecem SPRO.. super młynek!!!
[2012-10-13 12:52]

czaro93

ja łowię na fishmaker dragona i polecam, używam go już rok i działa dalej tak jak świeżo wyjęty z pudełka chociaż często go używałem
[2012-10-13 13:08]

mck88

Również mogę polecić Spro Passiona. Osobiście posiadam model 730 i 740 różnią się tylko rozmiarem szpuli. 740 korzystam do średniego spinningu (7-20g) od 2010r. na plecionkę. Bardzo dobrze pracuje hamulec, przyzwoity nawój plecionki, mały luz na szpuli i korbce. Kabłąk zamykam ręką, bo przekręcając korbką nie zawsze chce go zamknąć. Z walorów estetycznych zaczął się ścierać napis na szpuli oraz trochę szumi. Po za tym w tych pieniądzach rewelacja.  [2012-10-13 13:29]