Zaloguj się do konta

Kołowrotek na szczupaki

utworzono: 2012/10/09 17:05
henryk58

Monika , dobra rada ,masz już jakiś wytypowany kołowrotek to idź do sklepu wędkarskiego !!!! ikup , ale poproś sprzedawcę o możliwość wymiany nawet z a ewentualną dopłatą na inny.

powodzenia

[2012-10-11 17:33]

monikamariola

Sorki, że takie zamieszanie robię.... W sumie kołowrotek myślę to dobry prezent. Tak tylko się zastanawiałam czy mając do dyspozycji tą kwotę to kołowrotek czy wędka będzie lepsza? Chodzi mi o to co będzie bardziej, że tak powiem lepszym prezentem. Znaczy czy oceniając i jedno i drugie w skali 1-5 to za tą kasę kupię kołowrotek za 4 punkty czy wędkę za 3 czy odwrotnie? Hehhh, nie wiem czy jasno się wyraziłam ale nie wiem jak to inaczej ubrać w słowa. A wędkę taką na takie same warunki czyli wodę i ryby. [2012-10-11 20:01]

Witam ponownie. Przygotowałem specjalnie dla Ciebie Moniko artykuł na temat kołowrotka Dragon Fishmaker FD 930i. Zapraszam do przeczytania i do ocenienia i zostawienia komentarza pod artykułem. Tu link:   Dragon Fishmaker FD930i [2012-10-11 22:27]

Ja bym kupował lepiej kołowrotek, za ta cenę lepsza jakość. A wędkę sam wędkarz musiał by wybierać- dopasować sobie ją do ręki (wyważenie) tu jest jak dla mnie gra w ciemno. Więc bym został przy kołowrotku.  [2012-10-11 22:33]

kamil-jasinski

ja polecilbym taki kolowrotek:

http://allegro.pl/kolowrotek-ryobi-ecusima-3000-new-japan-ko-ph-i2679360401.html

mam go od pocztku sezonu i jestem mega zadowolony.plecionke uklada pieknie,nie mialem ani jednej brody.po co przeplacac,firma ryobi produkuje sprzet dla team dragona,nie trzeba jej zachwalac.cena tez jest spoko.wez a nie pozalujesz.pozdawiam!

[2012-10-11 23:01]

monikamariola

Dzięki za linki. Poczytam w robocie :) Więc zostaje przy kołowrotku. [2012-10-12 07:17]

maciek2544

Okuma Trio lub Spro Red Arc [2012-10-12 10:40]

monikamariola

Robcio980210 przede wszystkim dziękuję Tobie :)

I mamy 2 faworytów:

FISHMAKER FD 930I

SPRO RED ARC 10400

I masz babo placek :D

[2012-10-12 17:09]

Dziękuję Monika za to, że doceniłaś moje starania. No to już jasne kto wygra. [2012-10-12 17:45]

monikamariola

Robcio, to ja dziękuję, bo naprawdę mi pomogłeś :)

A tak na marginesie to się pochwalę, bo szczupaczek na zdjęciu to moja pierwsza ryba! 64 cm! :D

[2012-10-12 18:42]

O to gratulacje, ja pierwszą jaka złapałem mierzyła 40 cm (szczupak) - spinning [2012-10-12 19:48]

monikamariola

To też nieźle! A kolega co dla niego ten kołowrotek na testowanie mnie chyba nie weźmie, bo zawsze ryby większe i więcej mam od niego :]

I ostatnie pytanko mam tylko. Co znaczą te wszystkie 930i, 935i, 10300, 10400 itp? Bo patrzyłam i między nimi nie ma dużych różnic cenowych..... I już nie męczę ale obiecuję napisać na co się zdecydowałam! No i jaka reakcja była :D

[2012-10-12 20:38]

Te wszystkie liczby to rozmiary kołowrotków, większa pojemność szpuli przy większym numerze. Polecam modele 935i i 10300, ale lepiej zabrać ten pierwszy trochę słabszy od 10300, ale jest lżejszy i, a to dobry +.
Tak specjalnie go przetestowałem dla Ciebie, czego się nie robi dla koleżanki proszącej o pomoc. Napisz później jaka była reakcja twojego przyjaciela na twój prezencik. [2012-10-12 22:08]

wojtek161919

1 spro red arc2 penn slammer [2012-10-13 08:41]

Zander51

Łowię szczupaki jak mój ojciec i dziad... Jaki dziad ? Sorry dziadek. Mój dziadek łowił duże szczupaki z użyciem kołowrotka, w którym jedno łożysko kulkowe było szczytem techniki i marzeń wędkarza. A jednak łowił...
[2012-10-13 08:50]

Okuma Trio 30 FD

310 zł - http://bass-sklep.pl/kolowrotek-okuma-trio-30-fd.html

Z definicji kołowrotek do spinningu powinien mieć płytką, szeroką szpulę. Model 030 wg mnie idealnie nada się do żyłek 0,2 do 0,25, a wejdzie i około 100m 0,30. W każdym razie to będzie mój zakup na wiosnę w komplecie do wędziska Okumy ;-)

Ale jeszcze wpadł mi w oko Dragon Fishmaker FD930i
http://www.bass-sklep.pl/kolowrotek-dragon-fishmaker-fd925i-duplikat-1.html

więc myślę, że w tej cenie to jeden z tych dwóch.
[2012-10-14 11:33]

esox61

Każdy swoje zachwala? Ja Pani Moniko swojego nie chwalę. Mam min, Okumę Vs ale to już cena dwukrotnie wyższa niż ta przez Panią podana. Ja w poprzednim wpisie zaznaczyłem tylko takie kołowrotki które sam chciałbym mieć jako wedkarz. Ponieważ zajmuję się troszkę naprawą kołowrotków więc polecam z własnego doświadczenia sprzęt, który jest wart wydanych na niego pieniędzy i nie będzie denerwował uzytkownika. Zarówno Fishmakery jak i Redarcki mają wadę w postaci rdzewnych łozysk i to je dyskwalifikuje jako sprzęty godne polecenia w wym. wyżej cenie. Nad wodą nie unikniemy sytuacji w których kołowrotek ulega zamoczeniu a to z kolei wskazuje na konieczność wyposażenia go w łożyska nierdzewne. Proszę zwrócić uwagę jak pięknie opisany jest Fishmaker. Tyle treści i bajerów a to tylko po to by zamaskować tę jedną informację nt. klasy łożysk. Proszę mi wierzyć że z dobrego kołowrotka każdy wędkarz będzie zadowolony. Użytkuję dwa Cardinale C-3 firmy ABU już blisko 20lat i każdy jest sprawny i działa bez zarzutu. A dlaczego upieram się co do tych nierdzewnych łożysk? bo są dziesięciokrotnie droższe od rdzewiaków. Dzięki takim łozyskom kołowrotek nie szumi i nie rzęzi gdy go zamoczymy. No i płacimy za sprzęt wart swojej ceny. Pozdrawiam

PS ABU Orra sx 30 w sklepie internetowym Fishing Mart jest w tej cenie

[2012-10-14 23:19]

monikamariola

Więc tak, wybrałam 3 z największą ilośćią głosów. Ponoć ten sklep

Salon Wędkarski BASS

Al. Prymasa 1000-lecia 76 C

01-424 Warszawa

jest niezły więc pewnie w piątek lub sobotę się przejadę. Zobaczę co mi tam powiedzą :) [2012-10-15 07:09]

Zarówno Fishmakery jak i Redarcki mają wadę w postaci rdzewnych łozysk i to je dyskwalifikuje jako sprzęty godne polecenia w wym. wyżej cenie. Nad wodą nie unikniemy sytuacji w których kołowrotek ulega zamoczeniu a to z kolei wskazuje na konieczność wyposażenia go w łożyska nierdzewne. Proszę zwrócić uwagę jak pięknie opisany jest Fishmaker. Tyle treści i bajerów a to tylko po to by zamaskować tę jedną informację nt. klasy łożysk. Proszę mi wierzyć że z dobrego kołowrotka każdy wędkarz będzie zadowolony. Użytkuję dwa Cardinale C-3 firmy ABU już blisko 20lat i każdy jest sprawny i działa bez zarzutu. A dlaczego upieram się co do tych nierdzewnych łożysk? bo są dziesięciokrotnie droższe od rdzewiaków. Dzięki takim łozyskom kołowrotek nie szumi i nie rzęzi gdy go zamoczymy. No i płacimy za sprzęt wart swojej ceny. Pozdrawiam

PS ABU Orra sx 30 w sklepie internetowym Fishing Mart jest w tej cenie

Dzięki kolego za informacje. Kupując kołowrotek na 20 lat, to nawet cena w okolicach 1000 zł nie będzie wygórowana. Wezmę to pod uwagę przy wiosennych zakupach, a wcześniej z ciekawości zajrzę do moich Shimano i zobaczę co w środku piszczy.

[2012-10-15 09:32]

Koleżanko, małe info jeszcze FISHMAKER mam mały defekt, który powoduje, że żyłka wplątuje się czasem pod szpulę. Na wiosnę będzie poprawiona wersja FISHMAKER 2. Więc teraz daruj sobie zakup tego sprzętu.
[2012-10-15 16:11]

monikamariola

Hehhh, ja do 3.11 muszę zakupu dokonać :( A z tym wkręcaniem to ponoć wystarczy nie nawijać do samego końca i powinno być ok. Tak przynajmniej się naczytałam :) [2012-10-15 18:27]

Masz Monika racje wystarczy nie nawijać, aż po brzegi. Nie bój się, Fishmaker dopełni swego i co byłaś już w Bass-ie.?? [2012-10-15 18:33]

Przepraszam za zamieszanie. Info mam ze sklepu ale przez myśl mi nie przeszło, że ktoś może szpule nawijać do oporu.... ;-)
[2012-10-15 19:42]

henryk58

Koleżanko, małe info jeszcze FISHMAKER mam mały defekt, który powoduje, że żyłka wplątuje się czasem pod szpulę. Na wiosnę będzie poprawiona wersja FISHMAKER 2. Więc teraz daruj sobie zakup tego sprzętu.

Ja używam od dwóch lat i nie zdażył mi się taki przypadek , a jeżeli nie używałeś tego kołowrotka to niesiej defetyzmu

[2012-10-15 19:55]

monikamariola

Czyli jak widzę nikt szczególnie na ten kołowrotek nie narzeka i nie odradza więc jak sądzę taki będzie właśnie mój zakup na 90% :) W sklepie nie byłam jeszcze. Sprawdzałam to do 18 czynny jest a ja 9-17 w pracy jestem więc albo w piątek godzinkę wcześniej się urwę albo w sobotę podjadę. [2012-10-15 20:20]