Zaloguj się do konta

Kołowrotek Dragon Mega Baits

utworzono: 2012/10/06 19:33
frotto

Witam serdecznie chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może łowi tym sprzętem? bo mam zamiar kupić dwie sztuki i nie wiem czy warto :) A może ktoś ma lepsze propozycje z kręciołami do karpiówek :) Pozdrawiam :)
[2012-10-06 19:33]

Posiadam ten kołowrotek i uważam go za bardzo dobry,nigdy mnie nie zawiódł wiec z czystym sumieniem Ci go polecam ale jak znam to forum to wiem,że zaraz będą krytyki i polecanie czegoś zupełnie innego Wybór wiec bedzie należał do CIebie [2012-10-06 20:21]

frotto

Mówisz że się nadaje no właśnie robił wrażenie pożądnego jak go dziś oglądałem miałem wziąść Dragony Maximy dzisiaj ale jak go obejrzałem to wstrzymałem decyzje heh wydaje mi się że lepiej dołożyć parę zł i zabrać coś lepszego
[2012-10-06 21:02]

tripod

Dragon ten kołowrotek karpiowy ma w swojej ofercie kilka lat, myślę że to dość dobry kołowrotek. Często go widuję na łowiskach karpiowych, macałem go - nawet pod obciążeniem zestawu karpiowego 140 g i rybą 10 kg chodzi w miarę lekko, kabłąk jest bardzo mocny. Ma bardzo wygodną korbkę, przystosowaną do trudnego holu - takie odniosłem wrażenie, gdy znajomy karpiarz pozwolił mi holować rybę swoją wędką z tym koł.

pozdrawiam
[2012-10-08 09:23]

frotto

No fajnie dosyć się prezentuje jutro chyba idę na zakupy :) Dzięki i pozdrawiam :)
[2012-10-08 12:52]

Sprzęt dość dobry. Mocny, dokładnie wykonany, nie rozpada się "w rękach", nie za drogi.Łowię na nie 3-ci sezon i... mam dość. W 2013 przechodzę na inną firmę. Why?A no temu, że w porównaniu z innymi kołowrotkami dość mocno skręca żyłkę. Nie mówię, że skręca, gdyż każdy kołowrotek ją skręca, jednak porównując go z TICA Abbys lub DAIWA Windcast różnica jest bardzo widoczna ( używam dość dobrej żyłki Shimano Technium 0,32 ). Rączka kołowrotka nie posiada systemu szybkiego składania. Jest luzowana pokrętłem, które lubi się zapiekać, a to dość mocno wkurza. Linka czasem lubi "dać nura" pod szpulę, a wtedy "klękajta narody".Osobiście Dragona uwielbiam. Wszystkie spinningi i gruntówki mam z tej firmy ( Team Dragon i TD Silver Edition, Destiny, Maxima ). Sprzęt karpiowy tej firmy jednak nie odpowiada mi w ogóle.Nie odradzam, ale polecam dłużej poszukać i jeszcze kilka nocek "przespać się" z tematem. W końcu idzie zima... ;) [2012-10-08 13:33]

frotto

Yhy a może ktoś poleci jeszcze jakieś kołowrotki do 350zł najlepiej :) ale i do 400 też były by mile widziane :) Może by coś pomyślał nad innym
[2012-10-08 14:38]

Nigdy nie miałem takich problemów jak Piotr9441 z pokrętłem i zyłką pod szpula.Co do żyłki dostającej sie pod szpule to dzieje sie tak nie z winy kołowrotka,tylko z winy wędkarza,wiem to z własnego doświadczenia,miałem wiele kołowrotków,różnych firm i przydarzyło  mi sie to kilka razy po prostu przez nieuwage Podobnie jak Piotr bazuje na sprzecie Dragon Okuma i chwale sobie go.Co do sprzetu karpiowego to wedziska Dragon a seria Dragon Mega Baits to faktycznie dzien do nocy Seria Mega Baits jest naprawde udana seria wedzisk karpiowych [2012-10-08 15:26]

frotto

No ja używam przy karpiówce Dragona Maximę drugi sezon i spisuję się naprawdę świetnie nic jej nie mogę zarzucić. Ale kupilem nowy komplet wędek daiwy black widow 12ft 3.5lbs i miałem zamiar uzbroić je w maximy ale maximy nie mają długiej szpuli i do dalekich rzutów nie będą raczej za dobre. Ja wędkuję na nie dużym zbiorniku o powierzchni 9 ha i potrzebuję się dostać do koryta rzeki na której jest zbudowany czyli kolowrotek musi być z długą szpulą bo parę metrów tam będzie :) A te dragony nie są jeszcze tak strasznie drogie jak na takie kołowrotki [2012-10-08 16:59]

Nigdy nie miałem takich problemów jak Piotr9441 z pokrętłem i zyłką pod szpula.Co do żyłki dostającej sie pod szpule to dzieje sie tak nie z winy kołowrotka,tylko z winy wędkarza,wiem to z własnego doświadczenia,miałem wiele kołowrotków,różnych firm i przydarzyło  mi sie to kilka razy po prostu przez nieuwage Podobnie jak Piotr bazuje na sprzecie Dragon Okuma i chwale sobie go.Co do sprzetu karpiowego to wedziska Dragon a seria Dragon Mega Baits to faktycznie dzien do nocy Seria Mega Baits jest naprawde udana seria wedzisk karpiowych 

Hej! Szymonek oświeć mnie co robię że jest nie tak, proszę? Kołowrotków przemieliłem dość sporo.Jak na razie jestem pewien Abu C3, SPRO Red Arc, Okuma Alumina. Do Gruntu mam Dragon Maxima i nie narzekam. W karpie bawię się od niedawna, ale nigdy, nigdy nie miałem problemu z linką pod szpulą... Tylko w tych MB. SPRO Passion natomiast w małych wielkościach podaje linkę nad szpulę plącząc się po przednim hamulcu. Była cała taka partia...

[2012-10-08 17:09]

Co do młynka ja zdecyduję się chyba na Daiwa WINDCAST...  [2012-10-08 17:15]