Zaloguj się do konta

Kołowrotek do Jaxon Genesis.

utworzono: 2012/10/03 16:02
pho

Ostatnio pomyślałem sobie, że fajnie by było sobie pospinningować, więc poszukałem mojego starego jaxona genesis 2,7 5-20 gr. Tylko powstał jeden problem wszystkie kołowrotki jakie posiadam są to typowo gruntowe maszyny i chciałbym kupić sobie jakiś kołowrotek do niedzielnego spinningowania, będę łowił przeważnie jakieś okonki i nie za duże szczupaki, myślę ze takie max do 70 cm.

Wytypowałem sobie o to takie maszynki:
Spro passion
Ryobi Ecusima
Okuma Safina pro
Shimano Catana
Robinson Jasper

Możecie mi doradzić który z nich będzie najlepszy? Nie chciałbym aby cena za kołowrotek przekroczyła 150 zł.
[2012-10-03 16:02]

berthold

Ostatnio pomyślałem sobie, że fajnie by było sobie pospinningować, więc poszukałem mojego starego jaxona genesis 2,7 5-20 gr. Tylko powstał jeden problem wszystkie kołowrotki jakie posiadam są to typowo gruntowe maszyny i chciałbym kupić sobie jakiś kołowrotek do niedzielnego spinningowania, będę łowił przeważnie jakieś okonki i nie za duże szczupaki, myślę ze takie max do 70 cm.

Wytypowałem sobie o to takie maszynki:
Spro passion
Ryobi Ecusima
Okuma Safina pro
Shimano Catana
Robinson Jasper

Możecie mi doradzić który z nich będzie najlepszy? Nie chciałbym aby cena za kołowrotek przekroczyła 150 zł.





mam taką samą wędkę ma już 12 lat i nowa shimano catana się do niej nawet nie umywa idealna czuła no i dobry zapas mocy super kijek a co do kołowrotka to ja przez 10 lat katowałem ale ostro okumę EPIX (bardzo trwały) teraz  TEAM DRAGON FD 920 iz też bardzo dobry i trwały polecam ,,,ale jeśli tańszy to dobry też okuma traverine z przednim hamulcem wielkość 30 w sam raz do tego fajnego kijka .....tylko nie kupuj catany bo mam do pickerów  i nie polecam za to ten spro i ryobi wydają się godne uwagi

[2012-10-03 17:49]

pho

W sumie to masz racje co do genesisa, kupiłem ja jakoś w 2001 roku i uważam, że był to jeden z najlepszych moich zakupów wędkarskich, z 5 lat już jej nie używałem:)
Podobno passion i ecusima to jedno i to samo, tak gdzieś przeczytałem. Najprawdopodobniej zdecyduję się na któryś z tych dwóch, tylko jaki rozmiar?
[2012-10-03 19:47]

berthold

myślę że rozmiar 30 w sam raz ani mały ani wielki powinien być dobry jedna szpula z żyłeczką 0,16 na okonki druga szpulka 0,22 na zębacze ,a propo tego kija to jest wklejanka dlatego tak ładnie pracuje
[2012-10-03 20:09]

pho

A możesz mi jeszcze doradzić jakąś dobrą żyłkę spinningową?
[2012-10-05 21:21]

berthold

A możesz mi jeszcze doradzić jakąś dobrą żyłkę spinningową?



przez ostatnie kilka sezonów używałem dragon maxima chyba najlepsze żyłki ostatnimi czasami jak na razie nr 1 tanie nie są ale warto 300m coś około 25 do 30 zł
[2012-10-05 22:57]

pho

Maxim używam przy feederach i jeżeli spinningowe są podobnej jakości to je kupie.
[2012-10-06 09:33]