Zaloguj się do konta

Kołowrotek Spro Red Arc - terkotka hamulca

utworzono: 2012/09/17 09:58
jurcio6

Witam,

Koledzy czy ktoś z was miał może problem z terkotką w hamulcu w Red Arc'u? Ostatnio na rybach przestała mi trajkotać ;/ I jak tu holować bez pięknej gry? Nie wiem czy tam coś się ułamało, jak to w ogóle sprawdzić? Kołowrotek na gwarancji, ale jakoś nie widzi mi się rozstawanie z nim na miesiąc... najpierw w czerwcu wędka, teraz we wrześniu kręcioł? ;/
[2012-09-17 09:58]

PanciOxD

pewnie poszła sprenżynka od hamulca :/ też mi się zdarzało , ona jest pod szpulą od dołu szpuli też zobacz :) [2012-09-17 15:39]

pinex77


[2012-09-17 20:53]

jurcio6

Zdjąłem szpulę, założyłem z powrotem i... wszystko działa :O Coś dziwnego musiało się stać z tą sprężynką, może jakoś przeskoczyła?

Mam tylko jedno pytanie - czy u Was ta śruba, którą trzyma blaszkę ze sprężynką jest dokręcona na maxa? U mnie jest ona trochę poluzowana, blaszka może się kręcić w lewo i w prawo. Nie wiem czy tak ma być, czy powinienem ją dokręcić?
[2012-09-19 09:47]

U mnie też ciut się rusza i to na obu szpulach bo specjalnie sprawdzałem aby nie mieć kłopotów:)
[2012-09-19 17:53]

PanciOxD

Tak jest prawidłowo i ma się kręcić w obie strony :) [2012-09-19 19:15]

Tak jest prawidłowo i ma się kręcić w obie strony :)

Kolego a czy Ty wiesz w ogóle jak Red wygląda, nie mówiąc o jego posiadaniu? Nie sądzę. Zresztą obserwuję Twoje posty i coraz bardziej nabieram przekonania że piszesz o rzeczach o których nie masz zielonego pojęcia. Bawi cię smarowanie n-tych postów byleby zaistnieć? Sorki ale nie w tej grupie. Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.
Moderator Grupy.
[2012-09-19 21:16]

Iras1975

Witam,

Koledzy czy ktoś z was miał może problem z terkotką w hamulcu w Red Arc'u? Ostatnio na rybach przestała mi trajkotać ;/ I jak tu holować bez pięknej gry? Nie wiem czy tam coś się ułamało, jak to w ogóle sprawdzić? Kołowrotek na gwarancji, ale jakoś nie widzi mi się rozstawanie z nim na miesiąc... najpierw w czerwcu wędka, teraz we wrześniu kręcioł? ;/


Odkręć pokrętło sprzęgła i z rób fotki wszystkich elementów. Może coś zaradzimy...? [2012-09-19 23:17]

Iras1975

Prawdopodobnie pękła lub wyhaczyła się sprężynka napinająca "trajkotkę", odkręć szpulę i zobacz. Czasem przy zbyt luźno lub za mocno dokręconym sprzęgle też nie terkocze, ta blaszka zamontowana pod szpulą mija się z zębatką. [2012-09-20 07:59]

wojtek75

Irku już naprawił.......
[2012-09-20 09:04]

jurcio6

Taa, naprawione przez zdjęcie i założenie szpuli... najszybsza naprawa w życiu :O

Ta śrubka którą jest przykręcona od spodu terkotka rusza się na boki i chyba tak powinno być.
[2012-09-24 14:12]