Zaloguj się do konta

Kołowrotek do Mikado Lexus Sapphire 240 do 10g

utworzono: 2012/08/06 21:00
kielan23

Witam.Kupiłem wędkę koniową Mikado Lexus Sapphire 240 do 10g  teraz chcę do tej wędki kupić jakiś kołowrotek do 50-60 na okonie.Chciałbym abyście mi doradzili jakiś kołowrotek na okonie w granicach do 50-60 zł.Czekam na odp.Z góry dziękuję.Pozdrawiam. [2012-08-06 21:00]

karp52

WjtajJesili chodzi Ci o wirme to polecam konger.Kupiłem kołowrote 5 lat temu i nadal jest w nienaruszonym stanie. [2012-08-06 21:14]

kielan23

WjtajJesili chodzi Ci o wirme to polecam konger.Kupiłem kołowrote 5 lat temu i nadal jest w nienaruszonym stanie.

A znasz taki kołowrotek w tych granicach z kongera,jeżeli tak to daj lin.Z góry dziękuje.

[2012-08-06 21:22]

MgrSpinningu

za takie pieniądze raczej nie znajdziesz niczego dobrego może odłożysz trochę na Shimano Catana 2500 FB znajomy z tego forum mi polecił i sam się zastanawiam nad zakupem.No jeśli tak ci się spieszy to możesz zakupić jaxona astora choć nie daję gwarancji że wytrzyma jeden wypad,no może konger carbomaxx (nie wiem jak teraz ale kiedyś kongery miały niezbyt dobre kołowrotki albo mi się wszystkie z tej firmy trafiały felerne a naprawdę dbam o sprzęt.).Pytaj bardziej doświadczonych w lekkim spinie. [2012-08-06 21:22]

tomczyk001

Konger Medalist 220rd cena 68zł dobry na nieduże ryby.
[2012-08-06 21:23]

MgrSpinningu

Konger Medalist 220rd cena 68zł dobry na nieduże ryby.


dobrzę a jeśli mu się stawi powiedzmy szczupaczek (co jest częstym przyłowem na lekki spin ) nie mówię o pistolecie tylko o takim grubo ponad 50 cm kołowrotek mu padnie w trakcie holu.Niech zbiera na lepszy sprzęt sam wiem że czekanie i zbieranie się bardziej opłaca niż kupić coś na szybkiego i wrzucić pieniądze w błoto a bądź co bądź 68 zł (nie liczę przesyłki) na drodze nie leży ( albo ja w te miejsca unikam heheheheheh ;D)

[2012-08-06 21:29]

kielan23

Dobrze uskładam więcej pieniędzy na lepszy kołowrotek,ale piszcie jakieś propozycję.Pozdrawiam.

Zapraszam na: https://www.youtube.com/watch?v=OliohaLkEqY&feature=plcp [2012-08-06 21:39]

MgrSpinningu

Dobrze uskładam więcej pieniędzy na lepszy kołowrotek,ale piszcie jakieś propozycję.Pozdrawiam.

Zapraszam na: https://www.youtube.com/watch?v=OliohaLkEqY&feature=plcp


Shimano Catana 2500 FB może jakiś SPRO jak byś więcej miał kasy
PS.Ty też jesteś na tym filmiku ??

[2012-08-06 21:45]

tomczyk001

Nieduże miałem na myśli karpie +5kg  amury itp.
Wyciągnie spokojnie szczupaka do 6-7 kg, ja na nim dałem rade z szczupłym 4,5kg na kleniowego woblerka bez przyponu zapiął się przy kancie wargi na małej rzece.

[2012-08-06 21:46]

kielan23

Dobrze uskładam więcej pieniędzy na lepszy kołowrotek,ale piszcie jakieś propozycję.Pozdrawiam.

Zapraszam na: https://www.youtube.com/watch?v=OliohaLkEqY&feature=plcp


Shimano Catana 2500 FB może jakiś SPRO jak byś więcej miał kasy
PS.Ty też jesteś na tym filmiku ??


Tak jestem na tym filmiku.Zapraszam do oglądania i subskrypcji kanału. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy i połamania kija. [2012-08-06 21:55]

MgrSpinningu

Nieduże miałem na myśli karpie +5kg  amury itp.
Wyciągnie spokojnie szczupaka do 6-7 kg, ja na nim dałem rade z szczupłym 4,5kg na kleniowego woblerka bez przyponu zapiął się przy kancie wargi na małej rzece.


dobrze ale na spina karpia nie wyholujesz a chłopak nie mówi o uniwersalnym kołowrotku tylko o spinowym karp jest waleczną rybą (z tego co słyszałem) ale nie nadaje się na tą wybraną metodę .A czemu mówisz że spokojnie wyciągnie pajka 6-7kg na ten młynek jeśli sam wyholowałeś 4,5 kg ??



[2012-08-06 21:55]

MgrSpinningu

Dobrze uskładam więcej pieniędzy na lepszy kołowrotek,ale piszcie jakieś propozycję.Pozdrawiam.

Zapraszam na: https://www.youtube.com/watch?v=OliohaLkEqY&feature=plcp


Shimano Catana 2500 FB może jakiś SPRO jak byś więcej miał kasy
PS.Ty też jesteś na tym filmiku ??


Tak jestem na tym filmiku.Zapraszam do oglądania i subskrypcji kanału. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy i połamania kija.


Dobrze że łowicie ryby a nie tak jak inni młodzi nie wiadomo za czym się uganiają
(haha stary człek się odezwał)


[2012-08-06 22:02]

tomczyk001

Kolego, mówię tak, bo hol tego szczupaka był bez trudu, lepiej martw się o wędkę cw.10 niż o ten kołowrotek, prędzej wędka walnie ;)./
[2012-08-06 22:05]

MgrSpinningu

Kolego, mówię tak, bo hol tego szczupaka był bez trudu, lepiej martw się o wędkę cw.10 niż o ten kołowrotek, prędzej wędka walnie ;)./


Nom dobrze ale wyholowałeś raz takiego szuczpłego tak ?? a jeśli on potrzebuje sprzętu który będzie wyczesywał  wodę non stop (a w łowisku którym łowi znajduje się dużo większego drapieżnika) ?? nie lepiej zainwestować w coś lepszego (myślę o kołowrotku)?? A jeśli chłopak będzie jeździł często na zawody??Trzeba się też nad tym zastanowić wg mnie niech odkłada na coś lepszego fakt masz rację że w tej cenie może nie znaleźć nic lepszego ale niech lepiej odkłada i zainwestuje w bardziej profesjonalny sprzęt.Nom w spinie częściej się zużywają wędki i kołowrotki niż w innych metodach (wg mnie) więc lepiej niech wyda gotówkę na coś lepszego i cieszy się dłużej niż kupić coś za (prawie) 70 zł  i denerwować się że pieniądze wydaje się na nic czyż nie ??

Może autor by odpowiedział na te pytania to łatwiej by było wybrać młynek dla niego:

1.Czy łowisz na spina okazyjnie (np. raz w weekend itp.) czy bardzo często (zawody itp.)?

2.Czy w łowisku jest dużo większych drapieżników (szczupak,sandacz,sum) ?

3.Ile będziesz mógł zainwestować w sprzęt ??




[2012-08-07 18:30]

krychu26

bierz okume mają tanie i ddobra kręcioły a model jaki ci proponuję to chyba nazywa się challenge [2012-08-07 18:32]

kielan23

Kolego, mówię tak, bo hol tego szczupaka był bez trudu, lepiej martw się o wędkę cw.10 niż o ten kołowrotek, prędzej wędka walnie ;)./


Nom dobrze ale wyholowałeś raz takiego szuczpłego tak ?? a jeśli on potrzebuje sprzętu który będzie wyczesywał  wodę non stop (a w łowisku którym łowi znajduje się dużo większego drapieżnika) ?? nie lepiej zainwestować w coś lepszego (myślę o kołowrotku)?? A jeśli chłopak będzie jeździł często na zawody??Trzeba się też nad tym zastanowić wg mnie niech odkłada na coś lepszego fakt masz rację że w tej cenie może nie znaleźć nic lepszego ale niech lepiej odkłada i zainwestuje w bardziej profesjonalny sprzęt.Nom w spinie częściej się zużywają wędki i kołowrotki niż w innych metodach (wg mnie) więc lepiej niech wyda gotówkę na coś lepszego i cieszy się dłużej niż kupić coś za (prawie) 70 zł  i denerwować się że pieniądze wydaje się na nic czyż nie ??

Może autor by odpowiedział na te pytania to łatwiej by było wybrać młynek dla niego:

1.Czy łowisz na spina okazyjnie (np. raz w weekend itp.) czy bardzo często (zawody itp.)?

2.Czy w łowisku jest dużo większych drapieżników (szczupak,sandacz,sum) ?

3.Ile będziesz mógł zainwestować w sprzęt ??


Odpowiedzi:

1 Łowię 1 raz w tygodniu czasami 2-3 razy.Zawody są raz w miesiącu czasami zdarzają się dwa albo trzy razy,ale więcej nie mam.

2.Przewaga w łowisku jest szczupaka,sandacze i sumy też są 

3.Tak do 140 max 150 zł.





[2012-08-07 20:09]

berthold

bierz okume mają tanie i ddobra kręcioły a model jaki ci proponuję to chyba nazywa się challenge





też tak myślę o tych okumach  i popieram tylko nie kupuj catany bo to jest słaby sprzęt i dziwią mnie opinie tych co niby zadowoleni ,,,może nie mieli nic lepszego w rękach i dlatego ??? ja to wiem bo mam i mam złe zdanie i dlatego uważam że okumy są znacznie lepsze ,,mowa o tym samym przedziale cenowym
[2012-08-07 21:09]