Kołowrotek Konger Torix 120rd

/ 5 odpowiedzi
Witam jestem od nie dawna posiadaczem nowego kołowrotka firmy konger a model to torix 120rd i mam następujący problem . Gdy chcę zwinąć żyłke to sprzęt bardzo ciężko chodzi tak jak by był jakiś opór . Proszę o pomoc w tej sprawie :)
marcingrzelak


Niestety nie wiem skąd ten problem. Być może śruba pod szpulą jest zbyt mocno dokręcona. Ja też mam ten kołowrotek, używam go do spinningu. Stosuję żyłkę i przynęty maks gr. Najczęściej są to gumy lub obrotówki 3-5 gr. Moja opinia ogólna jest niestety zła. Kołowrotek kupiłem w tym roku, od 1.05 jest w użyciu, a dokładnie do dziś to 5 razy i już się rozlatuje. Po 3-5 rzutach muszę zdejmować szpule i dokręcać śrubkę. Słabo bardzo też się spisuje podczas cholu. Nie polecam nawet początkującym bo lepiej dołożyć 30 zł i kupić coś lepszego. (2016/05/16 15:41)

Sith


Niestety, takie są efekty używania "zabawek" za 20-30 zł... Wyrzucone pieniądze!  ;-( (2016/05/18 06:10)

ogtw


Rolka na kabłąku musi się obracać, jeżeli nie, to z powodu oporu, nie ma przyjemności z łowienia a rolka zostanie w końcu przecięta przez żyłkę.  (2016/05/18 08:34)

Sith


Rolka na kabłąku musi się obracać, jeżeli nie, to z powodu oporu, nie ma przyjemności z łowienia a rolka zostanie w końcu przecięta przez żyłkę. 
Albo żyłka przytopi się na przegrzanej rolce, co chyba nastąpi wcześniej niż przecięcie rolki.
  (2016/05/18 12:37)

ogtw


Rolka na kabłąku musi się obracać, jeżeli nie, to z powodu oporu, nie ma przyjemności z łowienia a rolka zostanie w końcu przecięta przez żyłkę. 
Albo żyłka przytopi się na przegrzanej rolce, co chyba nastąpi wcześniej niż przecięcie rolki.
 
Może tak być, szczegulnie wtedy kiedy ryba wyciąga żyłkę.
  (2016/05/18 13:10)