Kołowrotek do Mistrall Prince

/ 30 odpowiedzi / 2 zdjęć
Waldi Fish


Catana nie nadaje sie do spiningu nawet do takiego lekkiego, a jak juz wpadnie do wody do pozniej cuda na kiju zaczynaja sie dziać. Zajechałem 2 to wiem co mowie, to jest delikatny sprzet do spalwika ewentualnie bolonki ale nie do spiningu.


Z shimano chyba tylko cos z wyzszej polki nie rozpadnie sie przy spiningu w trakcie sezonu.


Rozśmieszyłeś mnie szczerze swoją wypowiedzią, a chodzi konkretnie o fragment "a jak juz wpadnie do wody do pozniej cuda na kiju zaczynaja sie dziać". Nic dziwnego że zajechałeś 2 kołowrotki, jak je w wodzie moczysz, a tego nie wytrzyma nawet najlepszy kołowrotek. Miałem jeden bardzo dobry kołowrotek i niestety karp wciągnął wędkę do wody, bo kolega zawołał mnie, żebym podebrał jemu rybę i nie zdążyłem u siebie hamulca poluzować przed położeniem kija na podpórce. Wędkę wyciągnąłem wraz z rybą spinningiem, a kołowrotek trzeba było rozbierać czyścić i smarować, ale niestety nie pracuje już tak jak dawniej. Co do Shimano Catana to mam  2 szt.  250 FA i 3000 FA i jestem z nich bardzo zadowolony. Jako pierwszy miałem 2500,  kilka lat używałem do lekkiego spinningu i nadal dobrze pracuje. Jesli natomiast ktoś eksploatuje sprzęt niezgodnie z zasadami i nie dba o niego, mocząc w wodzie, to ma na co zasłużył.

(2013/08/17 22:36)

wirefree


TYlko wiesz jak ktos jedzie na ryby na 2 dni w roku i do tego wykonuje 4 rzuty to catana jest dla niego OK. Dla mnie to zabawka za 130zl i dziwie sie jak mozna tak prosta kontrukcje spi....lic.  Przy spiningu po tygodniu solidnej orki a łowie głownie klenie kołowrotek ma juz takie luzy na mocowaniach przekladni ze zaczynaja przeskakiwac ząbki i to jest smierc kołowrotka .

Tak że wybacz jak ktos mi powie ze catana jest OK do lekkiego spiningu to go smiechem zabije.

(2013/08/18 06:07)

Artur z Ketrzyna


Powiedźcie mi jeszcze z jakim hamulcem kołowrotek do spiningu przedni czy tylni?

To w zależności co sam wolisz. Oba są dobre.
W kołowrotu do spiningu jest ważne;
  • porządny korpus -nie może się wyginać stopka pod obciążeniem. Bo jeśli tu pracuje to znaczy że miękkie tworzywo i na tulejach czy łożyskach tez szybko się wyrobi.
  • łożyska dobrej jakości i co najmniej 3 szt. (preferowane 5szt). Co ważne by rotor korby był zabezpieczony po obu stronach i łożysko na rotorze kabłąka.
  • Bardzo przydatne łożysko oporowe - redukcja obrotów wstecznych kabłąka.
  • duża rolka kabłąka.
  • rozmiar szczupak- sandacz 4000-3000, okoń 2500-3000.
Wskazane by miał szpulę dalekiego rzutu.
Co do firmy, to tyle że czasami szkoda przepłacać za markę. Np. ja przez 6 lat używałem Goldena JW 2000. Chodzi do tej pory praktycznie bez zarzutów jedynie żyłka wyżłobiła rowek na rolce prowadzącej (przy kabłąku) :-(..
I niech ktoś mi powie że sklepowe dłużej chodzą... Tylko trzeba się znać by bubla nie wziąć (z usterką) (2013/08/18 10:41)

wirefree


Jeszcze troche a propos Shimano catana  . To jest fotka wnetrzności i to co sie bardzo szybko wyrabia to to coś białe w czym jest mocowana OS rączki oraz ta zębatka po prawej która jest wykonana ze stopu aluminium i nie jest osadzona w łożysku. Przy spiningu i powiedzmy głowce 10gram mocowanie tej zębatki wyciera sie po kilkunastu godzinach, ząbki zebatki wytrzymują trochę dłużej podobnie to białe coś co imituje łożysko.  W sumie wytarczyło by wymienic materiał na stop mosiądzu i dodać 2 łożyska koszt max 2-3 dolary.    Tak wiec na dobrą sprawe kazdy kolowrotek przed zakupem nalezalo by rozebrac bo cukier jakim jest polany kazdy kolowrotek w sklepie bardzo szybko sie zlizuje a jak wpadnie taki wynalazek do wody to sie rozpuszcza.

(2013/08/18 13:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

DaViDoSeK


Ja osobiście polecam kołowrotek Mistrall Magic RD30. Ja go używam do spinningu. Pozdrawiam. (2013/08/18 15:35)