Zaloguj się do konta

Kołowrotek Spro Red Arc 1020 czuć tryby

utworzono: 2012/06/17 19:36
Mayhem190d

Witam wszystkich, po półrocznym dosyć intensywnym użytkowaniu tego kołowrotka ,czuć tryby przekładni. Po ponownym nasmarowaniu problem nie ustąpił. Wie ktoś może czy to normalna przypadłość? W tańszych kołowrotkach nie zwracałem na to uwagi ,ale ten myślałem ,że wytrzyma dłużej niż sezon. [2012-06-17 19:36]

z@mela

czy to napewno tryby ??  czasami pada w tych kolowrotkach lozysko pod koszem albo to w rolce  a tak raczej kolowrotki bardzowytrzymale i jak cos sie psuje to wlassnie lozyska a nie jak w innych  wynalazkach   gniazda lozysk itp
[2012-06-17 20:41]

Mayhem190d

Czuć wyraźne terkotanie podczas kręcenia, napewno to przekładnia niestety. [2012-06-18 05:37]

z@mela

u mnie podobnie bylo w shimano i po  rozkreceniu okazalo sie ze w kolowrotku sucho a  pol roku wczesniej smarowalem  jednak  przez  spora intensywnosc smar sie wypalil   i po ponownym przesmarowaniu kręciol  smiga jak nowy nie ma luzów klekotania itp  warto sprawdzić  ten trop
[2012-06-26 00:44]

berthold

u mnie podobnie bylo w shimano i po  rozkreceniu okazalo sie ze w kolowrotku sucho a  pol roku wczesniej smarowalem  jednak  przez  spora intensywnosc smar sie wypalil   i po ponownym przesmarowaniu kręciol  smiga jak nowy nie ma luzów klekotania itp  warto sprawdzić  ten trop





bo w shimano to normalka że tryby terkotają bo t zwykły szajs podobny do masterów z targu chociaż te drugie chyba jednak trwalsze ja sam dałem się nabrać na CATANY do pickera (dziadowstwo) i  tyle oraz jeden EXAGE drogi dosyć miał służyć do spinningu i tak samo terkocze ,,ja polecam z czystym sumieniem każdemu wędkarzowi sprawdzony solidny sprzęt OKUMA
[2012-06-26 10:03]

Mayhem190d

Przesmarowałem całość dobrym smarem i wyraźna poprawa nastąpiła. [2012-06-28 07:02]