Zaloguj się do konta

Kołowrotek do Konger Corbomaxx Team Carp 360/3lbs

utworzono: 2012/05/06 09:36
kamil-twarog

witam,
na wstępie chciałem się przywitać ,mam na imię Kamil ,wędkuję od małego można powiedzieć ale to takie wędkowanie zupełnie amatorskie -wędka z targu za 20 zł itd.Mam za swoim domem łowisko dość atrakcyjne i na dodatek mam je za darmo gdyż musieliśmy na nie zgodę wyrazić i tak o to łowię za darmo.ma ono dość dużo lat już i troszkę się nim znudziłem,ale od jakiegoś czasu znów tam chodzę i sie na nowo wciągnąłem,zamówiłem sobie wczoraj  wędkę konger corbomaxx team carp 360/3lbs/3 wiem że nie jest to jakiś sprzęt nie wiadomo jaki ale lepszy niż ta z targu za 20 zł ;]chcę do niej dokupić kołowrotek tylko jaki ? czytałem że firma okuma robi dobre i shimano,tutaj prośba o poradę co by pasowało do tego i nie było z nie woadomo jakiej pułki;] a teraz gwóźdź programu .Na tym łowisku jest 3 stawy i na jednym z nich są dość duże ryby (jak dla mnie) karpia ponad 3 kg nie problem złpać ale ja chcę zapolować na karpia 8 kg lub amura ponad 6 kg -2 latata temu miał ok 6 kg jak był wpuszczany.wyciągnięcie tych ryb nie bd łatwe bo na środku stawu dość dużego bo ma ponad 100 m długości i od 20 do 50 szerokości więc na środku jest wypłycenie i jest tam dużo grążeli także zabawa szykuje się niezła ;] na razie proszę o poradę jaki kołowrotek dokupić do tej wędki aby nadał się do takich karpi i czasem coś mniejszego.
[2012-05-06 09:36]

krucyemen

Witam ja jestem fanem kołowrotków abyss, posiadam 2 używane kupione od starszego wędkarza i nie narzekam wyciągnąłem na niego suma który miał 20kg  [2012-05-06 11:23]

polecam kołowrotki okuma z wolnym biegiem, poszukaj w wędkarskim do 150-170 w tej kasie się wyrobisz, wielkośc do tego kija polecam 45. [2012-05-06 12:12]

kamil-twarog

patrzyłem właśnie te okumy i mają wiele pozytywnych opini, narazie prowadzą w wyścigu ;]
[2012-05-06 12:45]

Jezeli w niedlugiej przyszlosci nie planujesz sprobowac swoich sil w tak zwanej wywozce, nie wedkujesz na jeziorach to wystarczy Ci nieduzy kolowrotek 150 m 0,35 mm maksymalnie. Dobrym wyborem dla poczatkujacego karpiarza sa kreciolki w przedziale 100-150 zl np. Cormoran Antera 120 zl lub Abu Garcia 103 FR 135 zł. Pozdrawiam i polamania kija zycze. [2012-05-06 16:17]

kamil-twarog

a która firma bd lepsza? Cormoran czy Okuma? i z wolnym biegiem czy nie ? do 180 zł wydam na kołowrotek.
[2012-05-06 19:59]

kamil-twarog

wpadły miw oko takie o to kołowrotki :
http://allegro.pl/kolowrotek-nexave-shimano-2500rc-2500-wysylka-0zl-i2288400836.html

http://allegro.pl/kolowrotek-cormoran-fbi-4pi-2500-hamulec-walki-i2305669657.html

http://allegro.pl/kolowrotek-daiwa-harrier-match-3053-wysylka-0-zl-i2318439879.html

http://allegro.pl/kolowrotek-cormoran-corcast-8pi-spin-2500-i2263012547.html
coś się z tego nadaje ?:]
[2012-05-06 21:00]

Jedynie to sie nada ten cormoran-fbi-4pi-2500-hamulec- walki, ale i tak lepiej poszukac cos innego. Idz kolego do najblizszego sklepu wedkarskiego, przedstaw sprzedawcy cala sytuacje i na pewno Ci doradzi, a przy okazji dokladnie obejrzysz kreciol i zobaczysz czy przypadnie Ci do gustu. Pozdrawiam:) [2012-05-06 21:38]

przemo1980

Proponuję Okume Travertine Baitfeeder 45 i bedziesz zadowolony.
Do karpiówki jak najbardziej z wolnym biegiem :)
[2012-05-06 21:49]

przemo1980

ewentualnie jeszcze Spro Aggressive Pro Lcs.
W wymienionej kwocie spokojnie się zmieścisz :)
[2012-05-06 21:52]

Porownywanie Okumy do Cormorana to jak porownywac Malucha do Mercedesa. Sa dobre jak za swoja cene Okumy ale nie najlepsze. Napewno lepsze sa Cormorany wspomniane przeze mnie modele Antera i Big Pif. Pozdrawiam i polamania kija. [2012-05-07 01:28]

swyniu

Kolego proponuję Spro Dragmastera  8400 z hamulcem walki   mam go i nie narzekam wcale zobacz opinie o nim Marcin [2012-05-07 10:15]

toma7802

Proponuję Okume Travertine Baitfeeder 45 i bedziesz zadowolony.
Do karpiówki jak najbardziej z wolnym biegiem :)

Dokładnie jak kolega pisze,świetne kołowrotki jak za te pieniądze.Pozdrawiam [2012-05-07 10:43]

toma7802

Porownywanie Okumy do Cormorana to jak porownywac Malucha do Mercedesa. Sa dobre jak za swoja cene Okumy ale nie najlepsze. Napewno lepsze sa Cormorany wspomniane przeze mnie modele Antera i Big Pif. Pozdrawiam i polamania kija.

Czytając to twoje porównanie odnoszę wrażenie że coś słyszałeś na temat tych kołowrotków ale nic więcej.Porównanie Okumy do Malucha a Cormorana do Mercedesa to bzdura jakiej dawno nie czytałem.Ciekawe jakie jest twoje zdanie na temat Okumy Saliny czy to też jest Maluch? [2012-05-07 10:59]

Dobry i niezawodny kolowrotek ale nie powiesz mi ze Okuma jest dla Ciebie lepsza firma niz Daiwa-Cormoran bo chyba osmieszysz sie jeszcze bardziej? Jednak ze za ta cene cowspomniany przez Ciebie kolowrotek wolalbym jakiegos Foxa Stratosa albo Tyca Abyss. Pomyls zanim znow cos napiszesz bo strzelasz sobie w kolano kolego. [2012-05-07 12:37]

JKarp

CześćA miałeś w ręku Okumę Salinę z wolnym biegiem lub bez niego?Żeby o czymś pisać nie można tylko obrazków oglądać a czasem czegoś dotknąć i pokręcić itd.Natomiast Tica Abbys to dobry sprzęt ale znajomemu ostatnio odkręciła się rolka prowadząca i razem z łożyskiem wpadła do wody.. Pomimo, że sprzęt jeszcze jest na gwarancji pewien sklep wypiął się na tę usterkę. Jak widać Tica też potrafi się zepsuć :-)Nikt nie porównuje Saliny z Basią Daiwy ale na pewno można porównać ten kołowrotek z Daiwami z podobnej cenie i  Salina w tym przedziale nie ustępuje jakością wykonania i bezawaryjnością.JK
[2012-05-07 12:56]

Zapytam tak jak Ty miales ja w rece w ogole? Ja mialem na zasiadce i w sklepie bawilem sie nia dlugo. Co wiecej nie pisze ze Okuma jest zla bo sam uzywalem jej pare ladnych lat ale to nie ta polka co Daiwa czy Cormoran. Fox Stratos tez ma wady jakies ukryte i czasem jeden na milion egzemplarzy trafi sie wadliwy. Ja wiem ze Ty sklep miales i wiecej ode mnie sprzetu przerzuciles w swoim zyciu karpiowego ale nie zmienia to faktu ze Okuma za te pieniadze to sredniak. Pozdrawiam i nie ekscytuj sie tak bo Ci serce nie wytrzyma a ja nie chce miec Ciebie na sumieniu. Moze lepiej JKarp szydelkowanie albo faktycznie siedz w wirtualu i siej zamieszanie swoimi infromacjami z pierwszej reki. Pozdrawiam i polamania kija zycze. [2012-05-07 13:00]

Zapytam tak jak Ty miales ja w rece w ogole? Ja mialem na zasiadce i w sklepie bawilem sie nia dlugo. Co wiecej nie pisze ze Okuma jest zla bo sam uzywalem jej pare ladnych lat ale to nie ta polka co Daiwa czy Cormoran. Fox Stratos tez ma wady jakies ukryte i czasem jeden na milion egzemplarzy trafi sie wadliwy. Ja wiem ze Ty sklep miales i wiecej ode mnie sprzetu przerzuciles w swoim zyciu karpiowego ale nie zmienia to faktu ze Okuma za te pieniadze to sredniak. Pozdrawiam i nie ekscytuj sie tak bo Ci serce nie wytrzyma a ja nie chce miec Ciebie na sumieniu. Moze lepiej JKarp szydelkowanie albo faktycznie siedz w wirtualu i siej zamieszanie swoimi infromacjami z pierwszej reki. Pozdrawiam i polamania kija zycze.

Odnoszę wrażenie że wydaje ci się że wszystkie rozumy zjadłeś i zgrywasz znawce kołowrotków,ale jak to mówią "Krowa co dużo ryczy to mało mleka daje"i tak jest przypuszczam z tobą że tak od razu wsiadasz na innych kolegów po kiju z podniecenia może ci żyłka pierdząca pęknąć i będzie kupa smrodu,ale to twoja żyłka i twój smród także baw się dobrze. [2012-05-07 13:57]

Ale się uśmiałem kolega już nie wiedział co napisac to zaczął sugerowac się firmą daiwa-cormoran. Słuchaj kolego za dużo gazet wędkarskich czytasz, nie mówimy tu o firmie daiwa-cormoram a o kołowrotkach okuma i cormoran nie daiwa- cormoran chociaż jak pewmnie z gazety przeczytałeś te firmy się złączyły, powiem ci że okumy kręcioły są o niebo lepsze niż te cormorany oczywiście nie mówię tu o daiwie. [2012-05-07 15:41]

kamil-twarog

ok Panowie mam 180 zł i co kupić ? podoba mi się ten

http://allegro.pl/cormoran-corcast-super-jet-8pi-3000-wysylka-gratis-i2329871144.html

dużo łożysk, sporo żyłki co sądzicie?
[2012-05-07 16:44]

kamil-twarog

a i czemu nikt nie pisze co shimano ? słabę są te do 200 zł ?
[2012-05-07 16:57]

toma7802

Używam kołowrotka Shimano Nexave 400Rb już 2lata do spiningu i nie mam z nim kłopotów ale do łowienia gruntowego radzę wybrać tą Okumę Travertine 45 będziesz jak już kolega przemo1980 pisał bardzo zadowolony,z pewnością wolałbym tą Okumę jak te kołowrotki których podałeś strony z allegro.Potrzebujesz wolny bieg,bez wolnego biegu poluzujesz hamulec podczas brania będziesz się spieszył żeby go przykręcić,to nie jest komfortowe łowienie a decyzja należy do ciebie kolego. [2012-05-07 17:39]

kamil-twarog

no właśnie jestem sceptycznie do wolnego biegu nastawiony gdyż czytam że się często przycina itd.więc wolałbym z niego zrezygnować a hamulec mam zawsze podkręcony na tyle mocno by swobodnie zacinać i na tyle słabo by ryba nie porwała zestawu.
[2012-05-07 17:44]

toma7802

Jeśli nie chcesz z wolnym biegiem to z tych które podałeś wcześniej wybrałbym Shimano Nexave tylko trochę większy niż 250 jeśli chcesz łowić duże ryby metodą gruntową a także możesz go używać do spiningu bardzo fajnie się łowi tymi kołowrotkami. [2012-05-07 19:33]

kamil-twarog

kurde Panowie mętlik w głowie !
[2012-05-07 20:09]

berthold

jaki mętlik ,normalnie po chłopsku bierz tą okumę i nie słuchaj bzdur typu że jakiś tam kormoran jest lepszy bo większych bzdetów nie słyszałem ja mam jeszcze w piwnicy kilka kormoranów rozlecanych po 1 lub dwóch sezonach i kilka sprawnych okum
[2012-05-07 20:50]