Kołowrotek gwiazda

/ 14 odpowiedzi
Witam :) Korzysta/ł ktoś z Was z takich kołowrotków ?? Chciałem się dowiedzieć o nich jak najwięcej bo mam takie 3 :) I chciałbym połowić coś cięższego (sum, amur). Możecie tutaj jak najwięcej o nich napisać. Z góry dziękuje :)
POZDRAWIAM 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

drapierzca


Witam są to kołowrotki muchowe i nie sprawdzą się przy połowie sumów czy amurów bo nie są do tego stworzone pozdrawiam Bartek. (2012/02/29 20:21)

bobus86


Witam :) Korzysta/ł ktoś z Was z takich kołowrotków ?? Chciałem się dowiedzieć o nich jak najwięcej bo mam takie 3 :) I chciałbym połowić coś cięższego (sum, amur). Możecie tutaj jak najwięcej o nich napisać. Z góry dziękuje :)

POZDRAWIAM 


chetnie bym odkupil od ciebie jeden:)na suma czy amura sie nie nadaje za bardzo natomiast ja uzywam,uzywalem takiego (po mi sie dziadzia wysluzyl)wiosna do przeplywanki.a wyglada to tak jak na tym filmiku 

http://www.youtube.com/watch?v=6f92MkedFvE&feature=relmfu

rewelacja jak dla mnie idealnie czujesz caly zestaw na przeplywance nie masz zadnych luzow jak to sie dzieje przy polowach z tradycyjnym kolowrotkiem gdzie zylka wychodzi zwojami,a tu??bajka co prawda hol jest ciezszy bo nie ma takiego hamulca jak w tradycyjnym tylko sam hamujesz ale jesli sie uda zlowic okaz jestes sam z siebie dumny.

(2012/02/29 20:33)

DelTor0


Witam są to kołowrotki muchowe i nie sprawdzą się przy połowie sumów czy amurów bo nie są do tego stworzone pozdrawiam Bartek.

Akurat te na zdjeciu oprucz wygladu to nie maja nic wspolnego z wedkarstwem muchowym. To stary, chyba ruski sprzet na duza rybe :)

(2012/02/29 20:51)

DelTor0


chetnie bym odkupil od ciebie jeden:)na suma czy amura sie nie nadaje za bardzo natomiast ja uzywam,uzywalem takiego (po mi sie dziadzia wysluzyl)wiosna do przeplywanki.a wyglada to tak jak na tym filmiku 

http://www.youtube.com/watch?v=6f92MkedFvE&feature=relmfu

rewelacja jak dla mnie idealnie czujesz caly zestaw na przeplywance nie masz zadnych luzow jak to sie dzieje przy polowach z tradycyjnym kolowrotkiem gdzie zylka wychodzi zwojami,a tu??bajka co prawda hol jest ciezszy bo nie ma takiego hamulca jak w tradycyjnym tylko sam hamujesz ale jesli sie uda zlowic okaz jestes sam z siebie dumny.




Na angielskich filmach czesto mozna zobaczyc podobne uzywane wlasnie do przeplywanki :)

(2012/02/29 20:54)

adamek19969


Witam są to kołowrotki muchowe i nie sprawdzą się przy połowie sumów czy amurów bo nie są do tego stworzone pozdrawiam Bartek.

Akurat te na zdjeciu oprucz wygladu to nie maja nic wspolnego z wedkarstwem muchowym. To stary, chyba ruski sprzet na duza rybe :)




tak zgadza się :) ruskiej produkcji :) i pytanie nasuwa się następuje. czy da on radę na te rybki, które wymieniłem? (2012/02/29 21:50)

JOPEK1971


Witam są to kołowrotki muchowe i nie sprawdzą się przy połowie sumów czy amurów bo nie są do tego stworzone pozdrawiam Bartek.

Akurat te na zdjeciu oprucz wygladu to nie maja nic wspolnego z wedkarstwem muchowym. To stary, chyba ruski sprzet na duza rybe :)




tak zgadza się :) ruskiej produkcji :) i pytanie nasuwa się następuje. czy da on radę na te rybki, które wymieniłem?



Jest to "Katuszka" produkcji ZSRR,znam ludzi którzy używają na sumy tych kołowrotków do dziś. (2012/02/29 22:08)

adamek19969


Witam są to kołowrotki muchowe i nie sprawdzą się przy połowie sumów czy amurów bo nie są do tego stworzone pozdrawiam Bartek.

Akurat te na zdjeciu oprucz wygladu to nie maja nic wspolnego z wedkarstwem muchowym. To stary, chyba ruski sprzet na duza rybe :)




tak zgadza się :) ruskiej produkcji :) i pytanie nasuwa się następuje. czy da on radę na te rybki, które wymieniłem?



Jest to "Katuszka" produkcji ZSRR,znam ludzi którzy używają na sumy tych kołowrotków do dziś.

Czyli jest ta nadzieja :) Bo po co mają się zmarnować skoro mogę ich nadal używać jak są w takim stanie jak nówki ! :) (2012/02/29 22:13)

JOPEK1971


Witam są to kołowrotki muchowe i nie sprawdzą się przy połowie sumów czy amurów bo nie są do tego stworzone pozdrawiam Bartek.

Akurat te na zdjeciu oprucz wygladu to nie maja nic wspolnego z wedkarstwem muchowym. To stary, chyba ruski sprzet na duza rybe :)




tak zgadza się :) ruskiej produkcji :) i pytanie nasuwa się następuje. czy da on radę na te rybki, które wymieniłem?



Jest to "Katuszka" produkcji ZSRR,znam ludzi którzy używają na sumy tych kołowrotków do dziś.

Czyli jest ta nadzieja :) Bo po co mają się zmarnować skoro mogę ich nadal używać jak są w takim stanie jak nówki ! :)


Te kołowrotki były produkowane właśnie w celu połowu dużych ryb,spokojnie możesz na nie łowic,tylko najpierw potrenuj rzuty,bo to nie łatwa sprawa ;-) (2012/02/29 22:22)

adamek19969


Witam są to kołowrotki muchowe i nie sprawdzą się przy połowie sumów czy amurów bo nie są do tego stworzone pozdrawiam Bartek.

Akurat te na zdjeciu oprucz wygladu to nie maja nic wspolnego z wedkarstwem muchowym. To stary, chyba ruski sprzet na duza rybe :)




tak zgadza się :) ruskiej produkcji :) i pytanie nasuwa się następuje. czy da on radę na te rybki, które wymieniłem?



Jest to "Katuszka" produkcji ZSRR,znam ludzi którzy używają na sumy tych kołowrotków do dziś.

Czyli jest ta nadzieja :) Bo po co mają się zmarnować skoro mogę ich nadal używać jak są w takim stanie jak nówki ! :)


Te kołowrotki były produkowane właśnie w celu połowu dużych ryb,spokojnie możesz na nie łowic,tylko najpierw potrenuj rzuty,bo to nie łatwa sprawa ;-)

Właśnie wiem :p na suma się nastawię dopiero w lipcu to tak od czerwca będę chodził sobie nad staw, rzekę porzucać ;pOgólnie to dzięki :) Pozdro  (2012/02/29 22:29)

Szczup


na te kołowrotki świetnie i ciekawie łowi cie na Przepływanke ;) (2012/03/01 00:12)

Umberto


Witam są to kołowrotki muchowe i nie sprawdzą się przy połowie sumów czy amurów bo nie są do tego stworzone pozdrawiam Bartek.

Bzdura Panie kolego! Wędkarz łowi ryby - nie sprzęt.
25 lat temu ja łowiłem używając takich kołowrotków na spławik płocie, mój dziadek zastawiał wędki z takimi kołowrotkami na nocny grunt na suma
(2012/03/01 09:56)

berthold


ja takimi za komuny łowiłem sandacze i karpie po 12 kilo i większe ale na wywózkę ponad 300 metrów i nie było żadnego problemu po prostu długa żyłka amortyzowała zrywy ryby i tyle ale to było dawno temu wtedy jeszcze szło wszystko teraz pewnie już nic nie idzie jak nie kupisz specjalnego karpiowego za milion,pięćset,sto,dziewięćset,, hehe (2012/03/01 10:08)

bobus86


chetnie bym odkupil od ciebie jeden:)na suma czy amura sie nie nadaje za bardzo natomiast ja uzywam,uzywalem takiego (po mi sie dziadzia wysluzyl)wiosna do przeplywanki.a wyglada to tak jak na tym filmiku 

http://www.youtube.com/watch?v=6f92MkedFvE&feature=relmfu

rewelacja jak dla mnie idealnie czujesz caly zestaw na przeplywance nie masz zadnych luzow jak to sie dzieje przy polowach z tradycyjnym kolowrotkiem gdzie zylka wychodzi zwojami,a tu??bajka co prawda hol jest ciezszy bo nie ma takiego hamulca jak w tradycyjnym tylko sam hamujesz ale jesli sie uda zlowic okaz jestes sam z siebie dumny.




Na angielskich filmach czesto mozna zobaczyc podobne uzywane wlasnie do przeplywanki :)


wlasnie od nich sie nauczylem i polece kazdemu (2012/03/01 18:19)

irex


W latach 70-tych używałem takich do ciężkich gruntówek(na suma też).Całkiem nieźle się tym rzucało ,pod warunkiem umiejętnego posługiwania.Niektórzy łowili nawet na spining ciężkimi blachami.Słabym punktem były korbki, które potrafiły się urwać lecz dało się to naprawić. (2012/03/01 19:18)