Kołowrotek Jaxon Mangan RDM 200

/ 31 odpowiedzi
Witam,


Czy kołowrotek Jaxon Mangan RDM 200 
będzie dobry na grunt a dokładnie feeder?
andrzej3023


ja bym na grud bral cos z duzym szpula (2012/02/27 22:30)

nata


Trochę mały ten kołowrotek, szukaj wielkości 350, 400. A jak trafisz z wolnym biegiem to jeszcze lepiej. (2012/02/28 01:01)

dworek24


zdecydowanie polecam wiekszy kołowrotek 40 lub 45.

pozwoli na dłuższe rzuty i lepiej bedzie nawijał żyłkę.rozumiem że fedder będzie miał 3.6m lub 3.9?czy dłuższy?

No oczywiście wolny bieg, konieczny na większe ryby.

pozdrawiam

(2012/02/28 08:21)

przemo1980


Co Wy wypisujecie !  Gdzie wolny bieg w kołowrotku jest konieczny przy łowieniu feederem ? Przyda się , ale żeby był konieczny :)
Wymieniony przez Ciebie kołowrotek, no nie oszukujmy się, rewelacja to to nie jest i sam jestem ciekaw jak może się spisać przy łowieniu z dość ciężkim zestawem. No i ten rozmiar 200 to stanowczo za mały !
Napisz nam jaką kwotę możesz przeznaczyć na kołowrotek, może doradzimy coś innego . (2012/02/28 11:48)

tstaros


Zgadzam się z Przemo - wolny bieg w feederze jest przydatny, ale nie konieczny. I też polecałbym rozmiar przynajmniej 3000. Mam ten kołowroteczek Jaxona o którym piszesz i używam go do lekkiego spławika, zazwyczaj żeby złowić rybę na żywca albo martwą rybkę. Do feedera nie odważyłbym się go zastosować. (2012/02/28 11:55)

turu82


proponuje okumke travertine 35-45  super czuły wolny bieg super czuły ,,dobry na sandała,, ja takie kołowrotki używam na leszcze. zestawkoszyczek z obciązeniem nawet do 120 gram idzie bez problemu  ,bardzo dalekie żuty przy plecionce 0.26 (oczywiscie przy szpuli nawinietej do pełna) a wedka tele 420 10-40cw jaxona spisuje sie bez zażutu (2012/02/28 12:04)

przemo1980


proponuje okumke travertine 35-45  super czuły wolny bieg super czuły ,,dobry na sandała,, ja takie kołowrotki używam na leszcze. zestawkoszyczek z obciązeniem nawet do 120 gram idzie bez problemu  ,bardzo dalekie żuty przy plecionce 0.26 (oczywiscie przy szpuli nawinietej do pełna) a wedka tele 420 10-40cw jaxona spisuje sie bez zażutu



nie wprowadzaj w błąd !
Okuma Travertine nie ma wolnego biegu - Travertine FD i RD bez wolego biegu.
Z wolnym biegiem jest Okuma Travertine Baitfeeder - TRB

Też bym ją zaproponował, ale na razie nie wiemy jaką gotówką na zakup kołowrotka kolega dysponuję.
Patrząc na cenę tego wymienionego Jaxona, to kwota nie jest za duża...
(2012/02/28 12:27)

dworek24


koledzy czytajcie całe zdania, pisałem że przy połowie większych ryb. (2012/02/28 12:52)

przemo1980


koledzy czytajcie całe zdania, pisałem że przy połowie większych ryb.


a dokładniej ? (2012/02/28 13:30)

Hooher


Polecam  KOŁOWROTEK DRAGON MAXIMA Baitf.FR1020i 9BB+1RB
REWELACJA! (2012/02/28 13:49)

631809


tak do 70zł da coś się kupić bo drogich nie lubie? (2012/02/28 15:09)

bednar14


tak do 70zł da coś się kupić bo drogich nie lubie?



Hehe pierwszy raz spotykam się z taką opinią że drogich nie lubię...Do 70 zł to nic dobrego nie kupisz będzie to kołowrotek na 1 lub 2 sezony dłużej nie wytrzyma no chyba że rzadko wędkujesz. Może uda ci się dozbierać chociaż do 130 zł to wtedy już byś coś ciekawszego kupił. (2012/02/28 16:09)

adamek19969


tak do 70zł da coś się kupić bo drogich nie lubie?



Hehe pierwszy raz spotykam się z taką opinią że drogich nie lubię...Do 70 zł to nic dobrego nie kupisz będzie to kołowrotek na 1 lub 2 sezony dłużej nie wytrzyma no chyba że rzadko wędkujesz. Może uda ci się dozbierać chociaż do 130 zł to wtedy już byś coś ciekawszego kupił.

Cena się nie liczy za ile :) tylko jakość wykonania kołowrotka :) oraz też od wędkarza czy będzie o niego dbał itp.
POZDRO !!! (2012/02/28 16:18)

przemo1980










Cena się nie liczy za ile :) tylko jakość wykonania kołowrotka :) oraz też od wędkarza czy będzie o niego dbał itp.
POZDRO !!!


Co Ty tu natworzyłeś? Nie wiem czy Ty sam siebie rozumiesz ?
Nie spodziewaj się że za 70 zł jego jakość, jak i materiały z jakich będzie wykonany będą dobre.
Więc samo dbanie może nie wystarczyć.

(2012/02/28 16:55)

przemo1980


Cormoran Corcast-BR 3PiF. Sklep internetowy Fishing Mart. Od 90zł.
Tylko myślę że lepiej wybrać większy rozmiar, więc cena minimalnie przekroczy 100zł , ale jeszcze + ewentualna przesyłka.

Okuma Silvara Pro Baitfeeder , myślę że nie mniejsza jak 40. Ten sam sklep. Cena 94zł + przesyłka.


 Trochę to przekroczy 70zł , ale myślę warto.
(2012/02/28 17:11)

przemo1980


Cormoran Corcast-BR 3PiF. Sklep internetowy Fishing Mart. Od 90zł.
Tylko myślę że lepiej wybrać większy rozmiar, więc cena minimalnie przekroczy 100zł , ale jeszcze + ewentualna przesyłka.

Okuma Silvara Pro Baitfeeder , myślę że nie mniejsza jak 40. Ten sam sklep. Cena 94zł + przesyłka.


 Trochę to przekroczy 70zł , ale myślę warto.



Tą wyżej wymienioną Okumę w innych sklepach można znalezć troszkę taniej. Np; sklep Okonek (2012/02/28 17:29)

adamek19969










Cena się nie liczy za ile :) tylko jakość wykonania kołowrotka :) oraz też od wędkarza czy będzie o niego dbał itp.
POZDRO !!!


Co Ty tu natworzyłeś? Nie wiem czy Ty sam siebie rozumiesz ?
Nie spodziewaj się że za 70 zł jego jakość, jak i materiały z jakich będzie wykonany będą dobre.
Więc samo dbanie może nie wystarczyć.


Wiesz co ??  Będę się spodziewał, że za 70zł kupie dobro jakościowo kołowrotek !!! Wiele razy się przekonałem oraz byłem świadkiem, że lepiej się spisał niż te po 150zł (2012/02/28 21:31)

przemo1980










Cena się nie liczy za ile :) tylko jakość wykonania kołowrotka :) oraz też od wędkarza czy będzie o niego dbał itp.
POZDRO !!!


Co Ty tu natworzyłeś? Nie wiem czy Ty sam siebie rozumiesz ?
Nie spodziewaj się że za 70 zł jego jakość, jak i materiały z jakich będzie wykonany będą dobre.
Więc samo dbanie może nie wystarczyć.


Wiesz co ??  Będę się spodziewał, że za 70zł kupie dobro jakościowo kołowrotek !!! Wiele razy się przekonałem oraz byłem świadkiem, że lepiej się spisał niż te po 150zł



To będziesz się spodziewał , czy wiele razy się przekonałeś ??? (2012/02/28 21:46)

przemo1980










Cena się nie liczy za ile :) tylko jakość wykonania kołowrotka :) oraz też od wędkarza czy będzie o niego dbał itp.
POZDRO !!!


Co Ty tu natworzyłeś? Nie wiem czy Ty sam siebie rozumiesz ?
Nie spodziewaj się że za 70 zł jego jakość, jak i materiały z jakich będzie wykonany będą dobre.
Więc samo dbanie może nie wystarczyć.


Wiesz co ??  Będę się spodziewał, że za 70zł kupie dobro jakościowo kołowrotek !!! Wiele razy się przekonałem oraz byłem świadkiem, że lepiej się spisał niż te po 150zł



To będziesz się spodziewał , czy wiele razy się przekonałeś ???


jak możesz to podaj przykład, skoro tyle razy się przekonałeś (2012/02/28 21:49)

przemo1980


Napisz którego kołowrotka np; za 150 zł mam nie kupić, co będzie w nim złe,itp.
Który kołowrotek za 70zł kupić i dlaczego ? (2012/02/28 21:53)

adamek19969


Napisz którego kołowrotka np; za 150 zł mam nie kupić, co będzie w nim złe,itp.
Który kołowrotek za 70zł kupić i dlaczego ?


skoro tak to masz :) : drugi sezon mam już Rumpola rw60 dałem za niego ok 70zł. wszystko chodzi bez zakluceń. stosuje go do feedera, łowię na rzece, jak na tą cene jest zbudowany z dość dobrych materiałów. teraz mam zamiar kupić coś z okumy też tak do 70zł. CO TANIE NIE OZNACZA, ŻE BADZIEW !! znajomy kupuje kołowrotki nieco droższe. kilka z nich już były na gwarancji . więc to jest moje zdanie o tańszych kołowrotka bo mi jeszcze nie zaskurzyły, może Ci się to nie podoba bo każdy ma inne zdanie, przekonania ! :) pozrawiam (2012/02/28 22:46)

Larog


Ja mam do typowej gruntówki Dragony Maxima fr 1060i  i Jestem zadowolony z nich. Mniejsze są i powinny być dobre .
(2012/02/29 01:31)

przemo1980


Napisz którego kołowrotka np; za 150 zł mam nie kupić, co będzie w nim złe,itp.
Który kołowrotek za 70zł kupić i dlaczego ?


skoro tak to masz :) : drugi sezon mam już Rumpola rw60 dałem za niego ok 70zł. wszystko chodzi bez zakluceń. stosuje go do feedera, łowię na rzece, jak na tą cene jest zbudowany z dość dobrych materiałów. teraz mam zamiar kupić coś z okumy też tak do 70zł. CO TANIE NIE OZNACZA, ŻE BADZIEW !! znajomy kupuje kołowrotki nieco droższe. kilka z nich już były na gwarancji . więc to jest moje zdanie o tańszych kołowrotka bo mi jeszcze nie zaskurzyły, może Ci się to nie podoba bo każdy ma inne zdanie, przekonania ! :) pozrawiam




to wymień te kołowrotki które popsuły się znajomemu i co się w nich popsuło i dlaczego. (2012/03/01 14:27)

adamek19969


Napisz którego kołowrotka np; za 150 zł mam nie kupić, co będzie w nim złe,itp.
Który kołowrotek za 70zł kupić i dlaczego ?


skoro tak to masz :) : drugi sezon mam już Rumpola rw60 dałem za niego ok 70zł. wszystko chodzi bez zakluceń. stosuje go do feedera, łowię na rzece, jak na tą cene jest zbudowany z dość dobrych materiałów. teraz mam zamiar kupić coś z okumy też tak do 70zł. CO TANIE NIE OZNACZA, ŻE BADZIEW !! znajomy kupuje kołowrotki nieco droższe. kilka z nich już były na gwarancji . więc to jest moje zdanie o tańszych kołowrotka bo mi jeszcze nie zaskurzyły, może Ci się to nie podoba bo każdy ma inne zdanie, przekonania ! :) pozrawiam




to wymień te kołowrotki które popsuły się znajomemu i co się w nich popsuło i dlaczego.

przykro mi ; ( nie ma go . wyjechał do pracy. (2012/03/01 15:35)

dealer081


W tej cenie Jaxon Amado AM i to z wolnym biegiem. Ja mam taka 500 przy 1zestawie juz 2sezony i nienazekam. (2012/03/01 15:55)